Atklāts, ka Dieva dēls, iespējams, izskatījies pavisam citādi no ikoniskajiem attēliem un aktieriem, kuri viņu attēlo filmās, vēsta ārzemju mediji.

 

Viņš tiek attēlots kā kalsns vīrietis ar zilām acīm un gariem, brūniem matiem. BBC dokumentālajā filmā par Jēzu Kristu “Dieva Dēls” ir vēstīts, ka viņš, visticamāk, ir izskatījies pavisam citādi.

Lielākoties Jēzus attēlots šādi:

Photo by Museums Victoria on Unsplash

Lai gan Bībelē ir minēts, ka viņš ir Galilejas izraēlietis, daudzi zinātnieki uzskata, ka viņš varētu būt līdzīgāks mūsdienu Tuvo Austrumu cilvēkiem. Tomēr aktieri, kuri atveidojuši Kristu, piemēram, Kristians Beils, Liams Nīsons un Vilems Defo – visi ir kaukāziešu izcelsmes vīrieši, kuriem nav Tuvo Austrumu izskata īpatnību.

 

Šis ir tiesu medicīnas antropologa Ričarda Neava radīts attēls, kāds varētu patiesībā būt izskatījies Jēzus Kristus, ņemot vērā to laiku un vietu, kad un kur Jēzus dzīvoja. Viņš izmantoja reālu cilvēka galvaskausu no laika un reģiona, kurā dzīvoja Jēzus, lai spētu radīt šo tēlu. Viņš uzskata, ka Kristum izskatā varētu drīzāk būt ebreju izcelsmes iezīmes.

Džoana Teilore savā grāmatā “Kā izskatījās Jēzus Kristus?” skaidro, kāds viņš bijis, padziļināti atspoguļojot viņa evolūcijas attīstību. Viņa secina, ka Jēzus, iespējams, bijis 165 cm garš un ar kalsnu  tomēr muskuļotu ķermeņa uzbūvi.

Iespējams, Jēzus Kristus patiesībā izskatījies šāds

Teilore aplūkojusi arī dažādus vēsturiskos artefaktus, piemēram, Turīnas līķautu, lai pamatotu savus apgalvojumus. Turīnas līķauts ir lina drāna, uz kuras var saskatīt ievainota vīrieša attēlu, kura brūces atbilst vietām, kurās tika ievainots Jēzus krustā sišanas laikā. 

 

Kaut arī viņa atzīst, ka mēs nekad to pilnīgi skaidri neuzzināsim, pēc Teilores domām Kristum būtu olīvu brūna āda, tumši mati un brūnas acis. Vēl tiek spriests arī par to vai viņam tiešām ir bijusi tik gara bārda, kā bieži viņš tiek ilustrēts. Dž. Teilore apgalvojusi, ka viņam varētu būt bijusi īsa, dabiska izskata bārda un diezgan īsi mati.

Iepriekšējais rakstsJaunā ikdienas realitāte – veģetatīvā distonija
Nākamais rakstsPlaušu karsoņa riski un ārstēšana