Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāvji izplata būtisku aicinājumu! 

 

28. februāris pasaulē tiks atzīmēts kā Reto slimību diena. Ņemot vērā Eiropas Savienības statistiku, Latvijā būtu jābūt ap 137 890 reto slimību pacientiem. Tā kā 2017.gadā plānots izveidot Reto slimību centru, kuru organizēs Bērnu klīniskā universitātes slimnīca, visi reto slimību pacienti tiek aicināti pieteikties uzskaitē, rakstot  epastu:  retasslimibas@bkus.lv.

 

Bērnu slimnīca aicina pacientus, kuriem diagnosticēta reta saslimšana, vērsties pie sava ģimenes ārsta un lūgt viņu aizpildīt veidlapu „Ar noteiktām slimībām slimojošo pacientu karte”, kā to paredz MK Nr.746, pielikums Nr.12.

 

Aizpildīto veidlapu ārstam jānogādā vai jānosūta:

PREDA datu operatoram

Reto slimību reģistrs

Medicīniskās ģenētikas un prenatālās diagnostikas centrs

Vienības gatvē 45, LV 1004

 

Tāpat arī ģimenes ārsti un speciālisti, kuru pacienti saslimuši ar retām slimībām, aicināti aizpildīt veidlapu un nosūtīt to uz Reto slimību reģistru.

 

Atzīmējot Starptautisko Reto slimību dienu, Bērnu slimnīcas speciālisti trīs nedēļu garumā atbildēs uz vecāku iesūtītajiem jautājumiem, kas saistīti ar reto slimību diagnostikas, ārstniecības un aprūpes iespējām Latvijā. Jautājumus aicinām sūtīt uz adresi: retasslimibas@bkus.lv.

 

Veidlapu meklē ŠEIT

Iepriekšējais rakstsMediķi izplata būtisku atgādinājumu Latvijas iedzīvotājiem
Nākamais rakstsNEDĒĻAS PLĀNS: labvēlīgās dienas tavam skaistumam un labsajūtai 27. februāris – 5. marts