14. decembrī 2 jaunieši Jelgavā un 2 jaunieši Tukuma novadā ziemīgos laika apstākļus nolēma izbaudīt, pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus. Par apzinātiem sānslīdes manevriem Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē tika uzsākti 4 administratīvā pārkāpuma procesi.

Pirmdien, 14. decembrī, Tukumā, Zemītes ielas stāvlaukumā, 2002. gadā dzimis jaunietis ar automašīnu „BMW 316” veica apzinātus sānslīdes manevrus, savukārt Tukuma novada Slampes pagasta Slampes ciema stāvlaukumā 2001. gadā dzimis jaunietis, izpildot apzinātus sānslīdes manevrus, centās nosvilināt savas automašīnas „Opel Vectra Caravan” ziemas riepas. Policijā tika pieņemts lēmums par abu jauniešu saukšanu pie atbildības administratīvā pārkāpuma lietā.  

Jelgavā likumsargi noformēja ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokolu 2002. gadā dzimušam jaunietim par to, ka viņš Sporta ielas stāvlaukumā, vadot automašīnu „Audi A4”, apzināti veidoja sānslīdi, kā rezultātā uzbrauca soliņam, to bojājot. Tajā pašā dienā 3 stundas vēlāk minēto stāvlaukumu Jelgavā par nelikumīgu izklaides vietu izvēlējās 1996. gadā dzimis jaunietis, kurš par agresīvu braukšanu ar automašīnu „BMW 330” nopelnīja administratīvo sodu 180 eiro apmērā.   

Likumsargi uzsver, ka apzināti radītas sānslīdes bojā automašīnas ziemas riepas, kā arī rada pastiprinātu slodzi visai automašīnai, piemēram, bojājot rokas bremzi. Turklāt, intensīvi slidinoties ar automašīnu, riepas zaudē savas īpašības, tālāku braukšanu pa koplietošanas ceļiem padarot jo sevišķi bīstamu. Vienīgais izņēmums, kad ir pieļaujama kontrolēta sānslīde, ir sporta pasākumu un izklaides paraugdemonstrējumu laikā, kad to izpilda pieredzējuši autovadītāji. 

Tāpat Valsts policija atgādina, ka apzināta sānslīdes radīšana uz ceļiem vai citās vietās, kur iespējama satiksme, ir bīstama, jo tā apdraud ne tikai pašu autovadītāju, kurš riskē ietriekties kādā kokā vai ceļa nožogojumā, bet arī citus satiksmes dalībniekus un gājējus. Par šādu agresīvu braukšanu transportlīdzekļa vadītājam var tikt piemērots naudas sods no 70 līdz 280 eiro.

Iepriekšējais rakstsDiemžēl trešdienas rītā saņemta ziņa par BMW vadītāja traģisko nāvi Vidzemē
Nākamais rakstsSmaga avārija un milzīgs sastrēgums uz Bauskas šosejas; diemžēl ir skumja ziņa