Ikviens interjera dizaineris pateiks to, ka ziedi spēj atdzīvināt un spilgtināt jebkuru telpu. Izvēlies istabas augus, kas tev patīk, taču pārliecinies, ka zini, kā pareizi par tiem rūpēties, lai tie priecētu tevi ilgi. Izmēģini kādu no šiem!

 

Puansetija

1_bilde_poentezija_petalandpine.wordpress.com_foto

 Foto:Petalandpine.wordpress.com

Tā parasti tiek uzskatīta par Ziemassvētku augu, taču ir piemērota arī kalpot par dekru citos gadalaikos. Un puansetijas ir ne vien sarkanas, kā ierasts, bet arī rozā, baltas un raibas. Šis istabas augs prasa lielas rūpes un ir diezgan grūti kopjams, taču tā skaistums ir tā vērts. Ja iegādājies šo augu, noteikti iztincini pārdevēju par visām tā kopšanas niansēm. 

 

Āfrikas vijolīte

2_bilde_afrikas_vijolite_commons.wikimedia.org_foto

Foto:Commons.wikimedia.org

Tas ir ļoti iecienīts istabas augs, jo ir īpaši viegli kopjams un zied visu gadu. Puķēm nepatīk atrasties tuvu siltuma avotam vai tiešā saules gaismā. Laistot jāuzmanās, lai ūdens nepieskartos lapām, citādi uz tām veidosies brūni plankumi.

 

Ziedošais kaktuss

3_bilde_ziedosais_kaktuss_publicdomainpictures.net_foto

 

Foto:Publicdomainpictures.net

Kaktuss parasti asociējas ar tuksnesi, ar kaut ko sausu un vienveidīgu, neinteresantu, taču to šķirnes ir ļoti dažādas – arī ziedošie kaktusi. Tas nav tikai krāšņs, bet arī viegli kopjams augs, kam ir nepieciešama saules gaisma, siltums un pavisam nedaudz ūdens.

 

Antūrija

4_bilde_anturija_plant-care.com_foto

Foto:Plant-care.com

Šis istabas augs var izaugt diezgan liels – līdz pat metru augsts un 60 cm plats. Ja vēlies aizpildīt telpu vai to īpaši atdzīvināt, šī puķe ir ideāls variants. Tumši zaļā lapotne, kas auklē skaistus sarkanus, rozā, baltus vai lavandas krāsas ziedus. Galvenās auga prasības – atrasties vietā, kur to labi apspīd saule un gaisa temperatūra ir 18 – 25 grādi. 

 

Ziedošā kalanhoja

5_bilde_ziedosa_kalanhoja_unscriptedmind.com_foto

Foto:Unscriptedmind.com

Augs pats par sevi ir sulīgs, tāpēc par to arī ir diezgan viegli rūpēties. Puķe ir krāšņa jo zied čemuros, īpaši aktīvi pavasarī un vasaras sākumā. Vislabāk tai patīk atrasties siltās, saules apspidētās vietās un mērens ūdens daudzums. 

 

Ģerānija

6_bilde_geranja_mahoneysgarden.com_foto

Foto:Mahoneysgarden.com

Pat tie, kuriem nepiemīt zaļie īkšķīši, var vienkārši rūpēties par šo augu. Tie ir skaisti un ziedi ir dažādās formās. Augi vilabāk jūtas, ja atrodas intensīvā gaismā un to zeme ir nedaudz sausa. 

 

Istabas jasmīns

7_jasmins_whiteflowerfarm.com_foto

Foto:Whiteflowerfarm.com

Jā, tik tiešām – jasmīni ir pieejami arī kā telpaugi. Tie ir ar smalkākiem ziediem un vīteņiem. Labprāt atrodas gaišā, saulainā vietā un vēlas mitru zemi. Šis augs piepildīs mājokli ar brīnišķīgu smaržu.

 

Orhideja

8_bilde_orhideja_bluecricketdesign.net_foto

Foto:Bluecricketdesign.net

Tai ir vairāk nekā 30 000 dažādu sugu un hibrīdversiju, līdz ar to šis augs veido vienu no lielākajām augu grupām. Taču, lai gan džungļos tās aug kā parazītaugi, mājas apstākļos tās nav no vieglāk kopjamajām puķēm. Tāpēc, pirms to iegādājies,noteikti uzzini visas tās kopšanas nianses un rūpīgi pildi šīs norādes. 

Iepriekšējais rakstsTavs ziedu HOROSKOPS. Uzzini, kas esi!
Nākamais rakstsKRĀSU HOROSKOPS: to nozīme, simbolika un vēstījums