No 1. aprīļa dzīvojam ar likuma izmaiņām, kas elektroskūteru īpašniekiem aizliedz piedalīties satiksmē, ja braucamais nav reģistrēts CSDD. Tāpat nu ir noteikts maksimālais braukšanas ātrums. Līdz šim – brauc kaut vai ar pašu velnu. Būtiska informācija tiem, kuri pārvietojas ar elektroskūteriem

“360TV ZIŅneši” redakcija saņēmusi ziņu no Larisas Liepājā – pirms pieciem gadiem pirkto skrejriteni nevar piereģistrēt, jo šo gadu laikā noplīsusi uzlīme, kurā uzrādīts maksimālais braukšanas ātrums un jauda. Un ar šādu problēmu saskaras daudzi.

CSDD pārstāvis Mārtiņš Mālmeisters atzīst, ka patiešām ir gadījumi, kad trūkst kaut kādas informācijas par elektroskūteri, piemēram, modelis, maksimālā braukšanas jauda, ātrums. Tad ir jāveic attiecīgā pārbaude. “Diemžēl attālināti šo procesu nevarēs veikt, bet būs jāvēršas pie CSDD reģistrācijas departamenta kolēģiem, kuri tad individuāli pārbaudīs attiecīgo elektroskūteri.”

Tas gan iespējams tikai CSDD galvenajā mītnē Rīgā, kur ir vienīgā ātruma un jaudas testa iekārta. Un, ja skrejritenim trūkst dokumentu, tad to notestēt uz Rīgu jāved no visas Latvijas. Ja ātrums nebūs lielāks par 25 km/h, vai maksimālā jauda nebūs lielāka par 1 kW, tad attiecīgo elektroskūteri varēs reģistrēt.

Jārēķinās, ka jaunie noteikumi tirgotājiem radīs finansiālus zaudējumus – pēc jaudīgajiem elektroskūteriem, visticamāk, vairs nebūs liela pieprasījuma, bet tie iepirkti vēl pirms jaunie noteikumi stājās spēkā.  Par šo problēmu patērētāju tiesību sargi  jau saņēmusi sūdzības no vairākiem komersantiem un tagad tās izvērtē.

Vairāk skaties video!

 

Būtiska informācija tiem, kuri pārvietojas ar elektroskūteriem

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsJauna krāpšanas shēma; Uzmanies, ja dodies uz darba pārrunām
Nākamais rakstsAktuālākās tendences ikdienas skaistumkopšanas paradumos