Pusdienlaikā ap plkst.12.30 visā valsts teritorijā turpinās snigšana, vietām snieg stipri, tāpēc autoceļi ir sniegoti un braukšana pa tiem ir apgrūtināta. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 115 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.

Ļoti apgrūtināta braukšana ir pa Bauskas šoseju (A7) posmā no Dimzukalna līdz Lietuvas robežai, kā arī pa reģionālajiem autoceļiem Talsu, Tukuma un Dobeles apkārtnē. Apgrūtināti braukšanas apstākļi pa galvenās, reģionālās un vietējās nozīmes autoceļiem var būt arī daudzviet citur valsts teritorijā.

Atgādinām, ka snigšanas laikā sniega kārta un apledojums veidojas atkārtoti arī pēc uzturēšanas darbu veikšanas, un aicinām autovadītājus plānot papildu laiku ceļā. Svarīgi izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot lielāku distanci līdz priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem.

Uzturēšanas darbi tiek veikti prioritārā secībā – vispirms uz galvenajiem, pēc tam reģionālajiem un vietējās nozīmes autoceļiem. Uzturēšanas darbu mērķis ir pēc iespējas uzlabot braukšanas apstākļus, taču tie nevar novērst ziemu.

Pēc snigšanas beigām valsts galvenie autoceļi no sniega ir jānotīra trīs stundu laikā, savukārt uz mazāk noslogotiem ceļiem šiem darbiem tiek dots līdz pat 24 stundām.

Atgādinām, ka ceļi ar grants segumu ziemā tiek uzturēti ar piebraukta sniega kārtu.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem aicinām informēt VSIA Latvijas Valsts ceļi, zvanot pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma kontos sociālās saziņas tīklos Twitter un Facebook

Iepriekšējais rakstsĻoti svarīga ziņa rīdziniekiem, kuriem mājās vēl ir Ziemassvētku eglītes
Nākamais rakstsLiels notikums Maestro Paula dzīvē