Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 7.oktobra plkst.06.30 līdz 8.oktobra plkst.06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 34 izsaukumus – 14 uz ugunsgrēku dzēšanu, 11 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst.12.39 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Balvu novadā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka deg ar ķieģeļiem apšūta koka vienstāva ēka 80m2 platībā. Degošajā ēkā tika atrasts cilvēks, kurš bija gājis bojā. Plkst.16.17 ugunsgrēks tika likvidēts.

Šogad ugunsgrēkos gājuši bojā jau 62 cilvēki. Ne vienmēr notikuma vietā var noskaidrot, vai mājoklī, kur notikusi traģiskā ugunsnelaime, ir bijis uzstādīts dūmu detektors, jo uguns spēcīgi izpostījis ēku vai dzīvokli. Tomēr VUGD apkopotā statistika par pirmo pusgadu liecina, ka lielākajā daļā gadījumu, kad ugunsgrēks bija izcēlies mājoklī, dūmu detektors nebija uzstādīts. Jāpiebilst, ka daļa postošo ugunsgrēku, kur gājuši bojā cilvēki, bija izcēlušies neapsaimniekotās ēkās, dārza mājās, vasarnīcās. Daudzos gadījumos traģēdijas varēja novērts, ja vien mājoklī būtu bijis uzstādīts dūmu detektors!

VUGD atgādina, ka no šā gada 1. janvāra visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, turklāt privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu! Dūmu detektors ar skaļu skaņas signālu vēstīs par telpās izveidojušos sadūmojumu, lai varētu laikus evakuēties no bīstamās vides un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega siena ruļļi, piecos gadījumos atkritumi, divos gadījumos piededzis ēdiens, reklāmas izkārtne, zaru kaudze.

Iepriekšējais rakstsValsts apmaksātajā dzīvoklī Saeimas deputāts izmitina dēlu
Nākamais rakstsAndris Bulis atklāti par tuvinieku zaudēšanu – VIDEO