Pēdējo divu nedēļu laikā Latvijā inficēšanās ar Covid-19 pieaugusi visās vecuma grupās, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs.

Aizvadītās nedēļas laikā, no 9. līdz 15. augustam, atklāto Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis par 34,3%; dienā tika veikti vidēji 7 900 testi (iepriekš – 7 451) un dienā tika atklāti vidēji 100 jauni gadījumi (iepriekš 75). Pēdējo septiņu dienu laikā stacionēja vidēji 7 Covid-19 pacientus dienā (iepriekš – 7), un slimnīcās ārstējās vidēji 62 cilvēki (iepriekš – 50).

Pēdējās divās nedēļās, no 2. līdz 15. augustam, saslimstības pieaugums novērots visās vecuma grupās, īpaši no 30 līdz 49 gadus veco cilvēku vidū. Saslimstība pieaugusi arī bērnu vidū vecumā no 0 līdz 9 gadiem un no 10 līdz 19 gadiem.

Ja salīdzina ar iepriekšējo nedēļu, pagājušajā nedēļā saslimstība ar Covid-19 pieaugusi visos reģionos, izņemot Kurzemi. Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficients (R) aizvadītājā nedēļā pieaudzis līdz 1,23 (iepriekš – 1,14), kas liecina par infekcijas slimības izplatīšanos sabiedrībā.

Izvērtējot pagājušajā nedēļā atklātos Covid-19 gadījumus un inficēto cilvēku vakcinācijas statusu, 579 jeb 83% no visiem aizvadītajā nedēļā saslimušajiem cilvēkiem nebija vakcinēti pret Covid-19 vai vakcinācijas kursu vēl nebija pabeiguši, savukārt 122 cilvēki jeb 17% bija vakcinēti. Salīdzinot infekcijas izplatības intensitāti uz 100 000 iedzīvotāju vakcinēto un nevakcinēto/daļēji vakcinēto cilvēku vidū, nevakcinētiem un daļēji vakcinētiem cilvēkiem Latvijā Covid-19 infekcija konstatēta 2,6 reizes biežāk, nekā pilnībā vakcinētiem.

Jāatzīmē, ka, pieaugot  vakcinēto skaitam  un Covid-19 infekcijas izplatībai turpinoties pārsvarā nevakcinēto cilvēku vidū, kopējā saslimstībā pieaugs vakcinēto cilvēku infekcijas gadījumu īpatsvars. Taču vakcinēto cilvēku vidū saslimšana visbiežāk norit vieglākā formā un ar retāku stacionēšanas nepieciešamību, tāpēc vakcinēto un saslimušo cilvēku īpatsvara rādītājs vienmēr jāvērtē kontekstā ar vakcinācijas novērsto Covid-19 gadījumu skaitu sabiedrībā kopumā.

Eiropas valstu vidējais 14 dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju ir nedaudz samazinājies līdz 209,4 (iepriekš – 214,3). Savukārt Latvijas rādītājs pieaudzis līdz 49,3 (iepriekš – 38,8).  

Iepriekšējā nedēļā ievērojami pieaudzis ievesto Covid-19 gadījumu skaits – no 75 līdz 112. Laikā no šī gada 5. jūlija līdz 15. augustam saslimušie visbiežāk Latvijā ieradušies no Turcijas (71 gadījums), Krievijas (50), Spānijas (43), Lielbritānijas (42), Gruzijas (24), Uzbekistānas (17), Nīderlandes (16), Somijas (16), Baltkrievijas (15), Francijas (14) un Īrijas (14).

Aicinām iedzīvotājus vakcinēties pret Covid-19! Vakcinācija ir drošākais un efektīvākais veids, kā pasargāt sevi no smagām slimības formām un kopīgiem spēkiem mazināt Covid-19 infekcijas izplatību sabiedrībā.  

Par konkrēta ražotāja vakcīnas pieejamību izvēlētajā vakcinācijas punktā iedzīvotāji var uzzināt šeit: https://www.vm.gov.lv/lv/jaunums/atbildes-uz-biezak-uzdotajiem-jautajumiem-par-vakcinaciju-pret-covid-19#ka-es-varu-noskaidrot-kada-veida-vakcinu-iespejams-sanemt-manis-izveletaja-vakcinacijas-punkta 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro spēkā esošie drošības noteikumi un Covid-19 profilakses pasākumi, piemēram:   

  • roku higiēna (regulāra roku mazgāšana un/vai dezinfekcija),   
  • pareiza sejas maskas lietošana (maskai nosedzot degunu un zodu),   
  • regulāra telpu vēdināšana (vairākas reizes dienā, plaši atverot logus, lai svaigais gaiss pēc iespējas vairāk cirkulētu telpā),   
  • nedoties uz saiedriskām vietām pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem (piemēram, kakla sāpēm, nelielu klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru).   

   

Iepriekšējais rakstsTavs horoskops veiksmīgai dienai – 17. augusts
Nākamais rakstsKā temperaments var ietekmēt veselību?