Lēni samazinoties Covid-19 saslimstībai, situācija joprojām ir nestabila, informē Slimību profilakses un kontroles centrā.

Ar Covid-19 inficēto cilvēku skaits Latvijā turpina lēni samazināties. Saslimstība samazinājusies par 16,8% un atklāti vidēji 593 jauni inficēšanās gadījumi dienā. Pagājušajā nedēļā pieaudzis veikto testu skaits, kas kopumā bija 90 921, bet vidējais pozitīvo testu īpatsvars ir 3,8% (pirms septiņām dienām – kopumā 81 179 testi, pozitīvo testu īpatsvars 5,1%). Veikto testu skaita dinamika nedēļas laikā pieaugusi par 12,1%, veicot vidēji 12 989 testus dienā. Aizvadītajā nedēļā fiksēti kopumā 3 450 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi.

Visos Latvijas reģionos un visās vecuma grupās vērojams saslimstības samazinājums, tai skaitā bērnu vidū.

Epidemiologu aprēķinātais Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficients (R) Latvijā šobrīd ir 0,90, tas nozīmē, ka 100 saslimušo inficē mazāk kā 100 citus cilvēkus.

Tomēr, vērtējot situāciju kopumā un monitorējot Covid-19 jauno celmu atklāšanu un izplatību Latvijā, redzams, ka epidemioloģiskā situācija neļauj pieņemt pārsteidzīgus lēmumus. Saslimstības samazinājums ir iepriekš ieviesto epidemioloģiskās drošības pasākumu rezultāts, savukārt jauno vīrusa celmu izplatības pieaugums un drošības pasākumu mazināšana var veicināt saslimstības strauju pieaugumu.

Vērtējot situāciju kaimiņvalstīs, Igaunijā saslimstība ir ļoti augstā līmenī un sasniedz vienu no vadošajām pozīcijām Eiropā. Vismaz 18 Eiropas valstīs saslimstība pieaug, savukārt vidēji 10 valstīs tā vērtējama kā stabila – īpaši Īrijā, Spānijā, Lielbritānijā un Portugālē, kur saslimstība samazinās, pateicoties spēkā esošajiem stingriem drošības pasākumiem. Tikmēr Maltā, Kiprā, Itālijā, Grieķijā, Turcijā un Horvātijā saslimstība pieaug.

SPKC rekomendācijas saistībā ar ceļošanu paliek nemainīgas – aicinām rūpīgi izvērtēt visus riskus un nedoties ārpus Latvijas nenozīmīgos ceļojumos. Vēršam uzmanību, ka citu valstu apmeklējums ir uzskatāms kā riska faktors, jo atsevišķās valstīs novērojams ne tikai saslimstības pieaugums, bet arī cirkulē citi Covid-19 vīrusa paveidi, kas šobrīd Latvijā vēl nav reģistrēti.

Iepriekšējais rakstsSēru vēsts: Mūžībā devies politiķis Māris Grīnblats
Nākamais rakstsTavs horoskops veiksmīgai dienai – 16. marts