Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā blogā internetā publicējis apskatu par to, kāds laiks mūs varētu sagaidīt jūnijā.Dabas vērotājs pastāsta par turpmāk jūnijā gaidāmo laiku

Atbilstoši pagājušā gada decembra nozīmīgajām dienām un šā gada 13. janvārim, kas paredz jūniju, pirmais vasaras mēnesis rādās būt mēreni silts un ar nevienmērīgu nokrišņu sadalījumu, bet kopumā tuvu vidējam. Pagājušajos Jurģos (23. aprīlis) Latvijas austrumos sniga slapjš sniegs dienvidrietumu, dienvidu vējā. Tādi laika apstākļi paredz lielākoties mitru jūniju, ar saulainām, mēreni siltām dienām un dzestrām naktīm. Rudzu ziedā, mēneša pirmajā pusē, ap 10., 12. jūniju, salnu vietās zāles augstumā iespējamas arī naktssalnas.

Jūnija pirmā puse, iespējams, būs drusciņ vēsāka kā parasti, kad saulainas dienas mīsies ar mākoņainām un šajā laikā arī nokrišņu vairāk. Starp saulainām dienām naktīs dažviet iespējamas arī naktssalnas. Pēc vēsām naktīm īslaicīgi nokrišņi un iespējama arī krusa. Temperatūras svārstīgas un dienas laikā pārsvarā no plus 17 līdz plus 22 grādiem. Daždien zem mākoņainām debesīm plus 14, plus 19 grādi. Naktīs  no plus 6 līdz plus 12 grādiem.

Jūnija vidū un laikā ap vasaras saulgriežiem (21. jūnijs) vairāk saules, siltuma un sausāks. Temperatūra dienas laikā robežās no plus 19 līdz plus 24 grādiem. Dažās dienās un vietām temperatūra var paaugstināties līdz plus 27 grādiem. Nokrišņi īslaicīgi un iespējami arī pērkona negaisi.

Jūnija otrajā pusē laikapstākļi mainīgi. Temperatūra lielākoties robežās no plus 18 līdz plus 23. Naktīs plus 9, 14 grādi. Nokrišņi īslaicīgi, bet tie var būt ļoti stipri, arī pērkona lietusgāzes un krusa. Jāņu vakarā daudzviet bez nokrišņiem, bet Jāņu dienās varētu sagaidīt arī stipru lietu. Temperatūra Jāņu naktī plus 10, plus 15 grādi, savukārt dienas laikā no plus 20 līdz plus 25 grādiem. Mēneša beigās, laikā pēc Pēteriem (29. jūnijs), temperatūra robežās no plus 18 līdz plus 23 grādiem. Nokrišņi īslaicīgi un tie var būt kā pārejošas lietus brāzmas. Naktis pārsvarā sausas un dzestras.

Kopumā Ziedu mēnesis jūnijs temperatūru ziņā tuvu mēneša ikgadējiem vidējiem rādījumiem. Nokrišņu sadalījums nevienmērīgs. Latvijas rietumos nokrišņu vairāk, austrumos – mazāk. Lai arī maija dienu sausums daudzviet tiks mazināts, tas būtiskas izmaiņas nenesīs. Atbilstoši ziemai un pavasarim, tālāk, jūlijā un augustā varam sagaidīt interesantus un neprognozējamus laikapstākļus…

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsJaunas vēstis par leģendāro apvienību “Labvēlīgais tips”
Nākamais rakstsNEDĒĻAS HOROSKOPS 10.-16. jūnijam