Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 28. jūnija plkst. 6.30 līdz 1. jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 169 izsaukumus – 51 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā četrus uz mežu ugunsgrēku dzēšanu, 74 uz glābšanas darbiem, bet 44 izsaukumi bija maldinājumi. Diemžēl jūlijs sācies ar traģiskām vēstīm

Svētdien pirms pieciem vakarā saņemts izsaukums uz Salaspils novada Salaspils pagastu, kur ugunsdzēsēji glābēji no upes izcēla bojāgājušo un nodeva Valsts policijas amatpersonām.

Plkst. 14.35 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Dzirnavu ielu Apē, kur vienstāva dzīvojamai mājai dega ārsiena 2 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās divi cilvēki. Atklātu degšanu cilvēki bija likvidējuši pašu spēkiem. Plkst. 15.45 ugunsdzēsēji glābēji darbu notikumā noslēdza.

Pirms vieniem pēcpusdienā VUGD saņēma izsaukumu uz Augšdaugavas novada Naujenes pagastu, kur cilvēks bija iekritis vienstāva dzīvojamās mājas pagrabā, kurā ir  ūdens. Ugunsdzēsēji glābēji cilvēku no pagraba izcēla un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem.

Sestdien plkst. 20.24 saņemts izsaukums Braila ielā Rīgā, kur piecstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvoklī gāzes noplūdes rezultātā noticis sprādziens, un ir deformējusies dzīvokļa siena. Degšana netika konstatēta, un tika noslēgta gāzes padeve. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās 14 cilvēki, bet vēl vienu cilvēku evakuēja ugunsdzēsēji glābēji. Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvji, apsekojot daudzdzīvokļu māju, apdraudējumu ēkai nekonstatēja, un cilvēki varēja atgriezties dzīvokļos. Cilvēks, kurš atradās dzīvoklī, nodots NMPD mediķiem. Notikušā apstākļus skaidros Valsts policija.

Plkst. 19.22 VUGD saņēma izsaukumu uz Linarda Laicena ielu Valmierā, kur piecstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī bija dedzis bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens 0,01 m2 platībā. Degšana likvidēta pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās. No dzīvokļa ugunsdzēsēji glābēji izglāba cilvēku, kuru nodeva NMPD mediķiem.

Plkst. 14.27 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Oskara Kalpaka ielu Liepājā, kur piecstāvu dzīvojamā mājā jūtams sadūmojums. Notikuma vietā konstatēts, ka trešā stāva dzīvoklī dega bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens 0,01 m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotā dzīvokļa izglāba cilvēku, kuru nodeva NMPD mediķiem. Pēc 30 minūtēm darbs notikuma vietā noslēdzās.

Plkst. 5.51 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Daugavgrīvas šoseju Rīgā, kur, saskaņā ar sākotnējo informāciju, ugunsgrēks izcēlies autoservisā. Notikuma vietā konstatēts, ka deg mucas, atkritumi un eļļa 650 m2 platībā, kā arī divstāvu ēka ar ofisa telpām 500 m2, un garāža 150 m2 platībā.  Svētdien plkst. 18.46 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts. Ugunsgrēkā cieta viens ugunsdzēsējs glābējs, kurš nodots NMPD mediķiem.

Naktī uz sestdienu plkst. 00.43 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Valmieras novada Vecates pagastu, kur ezerā apgāzusies laiva ar diviem cilvēkiem. Ugunsdzēsēji glābēji nogādāja cilvēkus krastā un nodeva NMPD mediķiem.

Savukārt plkst. 00.42 saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Ziemera pagastu, kur ezerā motorlaivai salūzis motors un cilvēks netiek krastā. Ugunsdzēsēji glābēji cilvēku un laivu nogādāja krastā.

Piektdien Krasta ielā Salacgrīvā no ūdenstilpes izcelts bojāgājušais un nodots Valsts policijas nodarbinātajiem.

Plkst. 9.20 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Tukuma novada Tumes pagastu, kur notikusi trīs smago automašīnu avārija. Notikuma vietā dega divas smagās automašīnas, lopbarība un sausā zāle 130 m2 platībā. No vienas automašīnas ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot hidrauliskos instrumentus, atbrīvoja cilvēku, kuram NMPD mediķi konstatēja nāvi. Notikuma vietā notika arī degvielas noplūde, kas likvidēta. Ceļa braucamā daļa sakārtota un ap pulksten vieniem dienā darbs notikuma vietā noslēdzās.

Svētdien valstī reģistrēti 89 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietušas 17 personas. Kopumā ceļu satiksmes jomā pieņemti 404 administratīvo pārkāpumu lēmumi, tajā skaitā 209 par ātruma pārsniegšanu un trīs par agresīvu braukšanu. Savukārt par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā uzsākti divi administratīvā pārkāpuma process un četri kriminālprocesi.

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsNo šodienas! Jaunas ziņas depozīta sistēmas lietotājiem
Nākamais rakstsĻoti lūdz palīdzēt: ģimenes ikdienu satricina smaga mammas slimība