Pastiprinoties Covid-19 pandēmijas negatīvajai ietekmei uz Latvijas Pasta darbību, patlaban slimo vairāk nekā 130 pasta pakalpojumu sniegšanā un sūtījumu piegādēs iesaistīto darbinieku, bet kopumā kavēts ir 85 pasta nodaļu darbs un piegādes procesi visā valstī. Šajos apstākļos daļai pasta nodaļu mainīts darbalaiks, un vēl vairākas pasta nodaļas uz laiku tiks slēgtas, nododot to funkciju izpildi tuvākajām nodaļām, kur darbaspēka resurss vēl ir pietiekams. Latvijas Pasts vērš uzmanību, ka lielāki vai mazāki pakalpojumu sniegšanas un piegādes kavējumi tādējādi iespējami daudzviet Latvijā.

Latvijas Pasts sarežģītajos Covid-19 vīrusa izplatības apstākļos ne uz dienu nav pārtraucis savu darbību, un uzņēmuma darbinieki nodrošina gan sūtījumu piegādes, gan klientu apkalpošanu visā Latvijas teritorijā. Arī patlaban Latvijas Pasts turpina visu pakalpojumu sniegšanu, taču aicina ņemt vērā, ka pakalpojumu nodrošināšanā un sūtījumu piegādē iespējami kavējumi slimības arvien agresīvākas izplatības rezultātā. Latvijas Pasts regulāri pārskata piegādes un apkalpošanas procesus un rīkojas atbilstoši aktuālajai situācijai, tomēr, turpinoties Covid-19 izplatībai, vīrusa negatīvā ietekme atstāj arvien lielāku iespaidu uz uzņēmuma darbu.

Patlaban slimo vairāk nekā 130 Latvijas Pasta darbinieku, kas iesaistīti tieši pakalpojumu sniegšanā un sūtījumu piegādēs, – pasta nodaļu operatori un pastnieki. Kopumā apgrūtināts ir 85 pasta nodaļu darbs visā valstī. Visvairāk ietekmēta ir pasta nodaļu darbība Rīgā un galvaspilsētas aglomerācijā, Zemgales un Kurzemes reģionā, taču slimo arī Vidzemes un Latgales pasta nodaļās strādājošie. Šajā situācijā Latvijas Pastam nācies uz laiku saīsināt vairāku desmitu pasta nodaļu darbalaiku un atsevišķas pasta nodaļas īslaicīgi slēgt, to funkciju izpildi nododot citām pasta nodaļām, kur darbaspēka resurss pagaidām ir pietiekams, Taču, ja turpinās pieaugt saslimušo un kontaktpersonu skaits, iespējams, ka Latvijas Pastam nāksies mainīt arī  citu pasta nodaļu darbalaiku, bet uz darbinieku prombūtnes laiku atsevišķas pasta nodaļas būs jāapvieno.

Lai panāktu darbinieku un klientu maksimālu aizsardzību, Latvijas Pasts ieviesis stingrākus pasākumus darbinieku un klientu drošībai, kas nozīmē arī maiņu darbu un līdz ar to – pakāpenisku un nevienmērīgu piegādes procesu, kas var neiekļauties iepriekš paredzētajos termiņos. Nodrošinot distancēšanos starp pastniekiem, Latvijas Pasta darbinieki uz darbu nāk atbilstoši īpaši izveidotam grafikam: daļa pastnieku darbu sāk no rīta ierastajā laikā, bet daļa – stundu vai divas vēlāk atkarībā no konkrētās nodaļas, kad pirmā pastnieku maiņa jau būs piegādē, tādējādi novēršot lielāku darbinieku grupu saskarsmi. Pateicoties šai sistēmai, tiek minimizētas darbinieku kontaktēšanās iespējas, tomēr šie drošības uzlabojumi nozīmē piegāžu palēnināšanos un kavēšanos.

Inficēšanās un noteikto kontaktpersonu loka paplašināšanās rezultātā Latvijas Pastam uz laiku pilnībā jānomaina klientu apkalpošanas vai piegādes štata darbinieki pasta nodaļās un piegādes punktos, tādējādi noslogojot pārējās struktūrvienības, no kurām piesaistīti pagaidu darbinieki, vai meklējot jaunus darbiniekus uz laiku.

Tā kā darbinieku nomaiņa ir operatīvs process, jo saistīta ar epidemioloģiskās drošības pasākumu nekavējošu īstenošanu, jaunie darbinieki – pastnieki vai pasta nodaļu operatori – tiek apmācīti darba gaitā, un tas neizbēgami rada lēnāku apkalpošanu un sūtījumu piegādes. Piemēram, jaunajiem pastniekiem rekordīsā laikā ir jāizprot adresācijas sistēma konkrētajā teritorijā, kas bieži ir sarežģīta un nepārskatāma, savukārt pasta nodaļu darbiniekiem jāapgūst visi pakalpojumi – sākot ar pasta sūtījumu noformēšanu un beidzot ar naudas pārvedumiem.

Pastnieku darbu papildus daudzviet apgrūtina netīrītie ceļi un nesakārtotās pastkastītes, kas izvietotas neatbilstošās vietās, ir nepareizi noformētas, neidentificētas vai arī to nav vispār. Jāņem vērā, ka vairākos desmitos pasta nodaļu drošības prasību dēļ samazināts uz vietas apkalpojamo cilvēku un attiecīgi – arī kases sistēmu skaits.

Aktuālā informācija par pasta nodaļu darbalaika izmaiņām pieejama šeit. Lūdzam ņemt vērā, ka tā ir mainīga un dati tiek regulāri atjaunoti.

Sabiedrība

Pilsētnieka Kiviča jautājums laucinieci Magoni sasmīdina līdz asarām

  Ierodoties Magones sētā, Andris Kivičs neslēpj, ka ir tipisks pilsētnieks un lauku dzīvi nav baudījis....

Olgas kopīgā iepirkšanās ar meitām izvēršas murgā

  Olga ar meitām ieradusies kleitu salonā, lai izvēlētos pašu efektīgāko tērpu meitu jubilejas ballītei. Cerētais...

Gatavojoties ballītei, rīdziniece pavisam negaidītā veidā tiek pie iespaidīgas naudas summas

  Gatavojoties ballītei, 47 gadīga sieviete no Rīgas iegādājās momentloterijas biļetes Rimi Latvia tirdzniecības vietā Kr. Valdemāra ielā 112, un...

Parādās jaunas ziņas par estrādes leģendām – grupu “Eolika”

  Latviešu estrādes leģenda – grupa “Eolika” 1. jūnijā 19:30 atklās vasaras koncertsezonu K. K. fon...
Foto:Flickr.com/ Roger Ahlbrand/CC

Diemžēl trešdienas rītā saņemta traģiska ziņa

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 143 ceļu satiksmes negadījums, tajos cietis 21 cilvēks un viens gājis...

Somiete Anmarija pārsteidz – kāda mūsu hokejista dēļ viņa jau 14 gadus fano par Latviju! – VIDEO

  Priecīgi gan par iespēju baudīt lielo hokeju klātienē, gan par Latvijas izlases sagādātājiem prieka mirkļiem,...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. maijs

  Auns Šodien savā īpašumā iegūsi ko ļoti vērtīgu. Tiesa gan, par konkrēto lietu nāksies samaksāt nedaudz...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. maijs

  Auns Šodien nodosies savas personības izaugsmei un attīstībai – gan iekšēji, gan ārēji. Atbrīvosies no kādas...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. maijs

  Auns Šī diena lielas izmaiņas tavā dzīvē neatnesīs. Vienīgais svarīgais notikums norisināsies vēlā vakarā. Kādā no...
Foto:Unsplash.com/Stefan Steinbauer/CC

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 23.-29. maijs

  Palūko, kā izkārtojušās zvaigznes un planētas, lai uzzinātu, ko tās maija pēdējai pilnajai nedēļai sola...
Foto:Pexels.com/Tarek Ansary/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. maijs

  Auns Šodien ieteicams atturēties no ģenerāltīrīšanas veikšanas. Pat, ja to iesāksi, dažādu iemeslu dēļ pabeigt to...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. maijs

  Auns Šajā dienā pastāv liels risks sasirgt ar angīnu vai citu respiratoro orgānu saslimšanu. Lai no...

Mājai un Dārzam

Diemžēl sinoptiķiem nav patīkamu ziņu par laiku turpmāk

  Jaunās darba nedēļas sākumā laiks būs sauss un saulains. Sākot no trešdienas, pietuvojoties ciklonam no...
Foto:Pexels.com/CC

Sinoptiķiem ir pilnīgi jaunas ziņas par laiku nogalē un nākamnedēļ – prognoze 7 dienām!

  Nedēļas izskaņā debesis būs apmākušās, lielā daļā valsts teritorijas ir gaidāmas lietusgāzes, vietām tās būs...

Pastāsta par laiku tuvākajās dienās; nepatīkamas ziņas par tālāko

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā īsi ieskicējis prognozes par laiku šajā nedēļas nogalē un...