Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 30. augusta plkst. 6.30 līdz 31. augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 95 izsaukumus – 10 uz ugunsgrēku dzēšanu, 73 uz glābšanas darbiem, bet 12 izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar ugunsdzēsēji glābēji Ogres novada Ķegumā no ūdenstilpes izcēla bojāgājušu cilvēku, kuru nodeva Valsts policijas darbiniekiem. Šogad glābēji no ūdens izcēluši 89 mirušus cilvēkus, tostarp 46 kopš peldsezonas sākuma maija vidū.

Plkst. 10.58 VUGD saņēma izsaukumu uz Tukuma ielu Daugavpilī, kur vienstāva dzīvojamās mājas dzīvoklī dega dīvāns un sadzīves mantas 2 m2 platībā. No degošā dzīvokļa ugunsdzēsēji glābēji izglāba vienu cilvēku, kurš bija cietis, un nodeva viņu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. No blakus dzīvokļa evakuējās viens cilvēks. Darbs notikuma vietā noslēdzās pēc pusstundas darba. Diemžēl dzīvoklī, kurā bija izcēlies ugunsgrēks, ugunsdzēsēji glābēji nedzirdēja skanam brīdinošo dūmu detektora signālu.

Neilgi pēc diviem pēcpusdienā ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jēkabpils novada Salas pagastu, kur bija notikusi vieglās automašīnas un traktora sadursme. Ugunsdzēsēji glābēji ar hidraulisko instrumentu palīdzību no vieglās automašīnas atbrīvoja vienu cilvēku un nodeva viņu NMPD darbiniekiem. Pēc tam sakārtota ceļa braucamā daļa. Darbs notikuma vietā noslēdzās pēc nedaudz vairāk kā divām stundām.

Kopumā ugunsdzēsēji glābēji vakar saņēma 73 izsaukumus uz glābšanas darbiem, no 47 kuriem bija saistīti ar negaisa un vētras radītiem postījumiem.

Kopumā Latgales reģionā saņemti 24 izsaukumi, savukārt Vidzemes reģionā – 18. Pārējos reģionos bija pieci izsaukumi. Visvairāk izsaukumu vakardien saņemti Gulbenes novadā un Rēzeknes novadā.

Visos gadījumos ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama, jo vajadzēja no nolūzušiem kokiem atbrīvot ceļa braucamās daļas vai ietves, vai divos gadījumos arī automašīnas. Augšdaugavas novada Skrudalienas pagastā vienkopus bija nolūzuši septiņi koki, taču neilgi pēc tam netālu uz ceļa braucamās daļas bija nolūzuši vēl 10 koki. Daugavpilī Alejas ielā un Stadiona ielā koki bija nolūzuši uz divām vieglajām automašīnām. Īsi pirms pusnakts Gulbenes novada Galgauskas pagastā bija nolūzuši vairāki koki pāri ceļa braucamajai daļai.

Ogres novada Tīnūžu pagastā astoņos vakarā mežā bija apmaldījies cilvēks. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot dronu un ar kvadriciklu apsekojot aptuveno atrašanās vietu, cilvēks atrasts un nodots NMDP mediķiem. Pēc divām stundām darbs notikuma vietā noslēdzās.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega elektrības vadi, trīs vieglās automašīnas, sadzīves mantas, bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, sodrēji ēkas dūmvadā un saimniecības ēka.

Iepriekšējais rakstsTikai šodien: “Circle K” nāk klajā ar fantastisku vēsti!
Nākamais rakstsGardi ēdieni vasaras noslēgumam zem 20 eiro!