“Diemžēl man nav labu ziņu par rudeni – ir skaidrs, ka saslimstība pieaugs,” trešdienas rītā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” par Covid-19 saslimstības palielināšanos sacīja profesors, infektologs Uga Dumpis.

“Tas ir mūsu rokās, cik liels būs šis vilnis. Mūsu problēma ir zemā vakcinācijas aptvere, īpaši senioriem, kas var dramatizēt šo situāciju,” viņš sacīja.

“Latvijas iedzīvotājiem vajadzētu novērtēt to, ka kopumā ar Covid-19 mēs nemaz tik slikti neesam rīkojušies. Mums šī vasara pagāja mierīgi, ir koncerti, ir nometnes. To vajag novērtēt, tas nav nācis vienkārši tāpat, ka Latvijā ir viena no labākajām situācijām Eiropā,” piebilda profesors.

“Delta variants ir vairākas reizes lipīgāks. Tas zināmā mērā neitralizēs to, ka liela daļa cilvēku ir vakcinēti. Diemžēl tie, kas nav vakcinēti, ar lielu varbūtību šosezon pārslimos šo vīrusu. Mūsu uzdevums ir panākt, lai tas nenotiek uzreiz,” gaidāmo prognozēja speciālists.

Viņš uzsvēra, ka Latvijā vakcinēti cilvēki ar Covid-19 tiek stacionēti ļoti reti. “Neviens nekad nav teicis, ka vakcīna ir simtprocentīgi efektīva, bet pagaidām Latvijā vakcinētie pacienti ir stacionēti ārkārtīgi maz. Jūlijā miruši ir tikai nevakcinētie, tas varētu mazliet mainīties uz rudeni, bet ir pilnīgi skaidrs, ka vakcīnas strādā ļoti labi.”

Savukārt, pieskaroties viltus ziņu un sazvērestības teoriju tematam, Dumpis sacīja: “Pēdējā laikā mani pārsteidz pilnīgi viss, sevišķi tas, ka vakcinēti tautas priekšstāvji organizē pretvakcinācijas kustības, kas vispār ir absurda kalngals. Diemžēl tādas parādības ir visā pasaulē, un Rietumu sabiedrība samērā grūti tiek galā ar šīm parādībām.”

“Kādā brīdī droši vien būs svarīgi visiem piebremzēties. Es nedomāju, ka pie tik daudziem vakcinētiem cilvēkiem mēs varētu pilnībā ierobežot viņu tiesības dzīvot, bet kādā brīdī varbūt mums būs jāiet mazāk ciemos, mazāk jāapmeklē kultūras pasākumi,” iezīmējot turpmāko, sacīja ārsts, kurš pieskārās arī skolu un klātienes mācību tematam.

“Nekādā veidā es neparedzu, ka bērnu vakcinācija varētu būt obligāta pret šo slimību, par to ir pāragri runāt, tas nav tas virziens, par ko visvairāk ir jādomā. Šobrīd ir jādomā, kā vakcinēt pieaugušos, īpaši riska grupas, kurās vakcinācijas aptvere ir zema. Regulāra testēšana palīdz samazināt saslimstību. Vienreiz nedēļā varbūt ir par retu, lai gūtu simtprocentīgu drošību, bet jāsaprot, ka, monitorējot skolēnus, mēs monitorējam visu reģionu, arī vecākus un visu, kas notiek. Es pilnībā atbalstu lēmumu veikt šo testēšanu.”

 

Iepriekšējais rakstsTavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. augusts
Nākamais rakstsRīgas domes deputāta nāve: notikuma vietā paveras baiss skats