Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 16.jūlija plkst. 06.30 līdz 19.jūlija plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 241 izsaukumu – 78 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem deviņi bija meža ugunsgrēki, 112 uz glābšanas darbiem, bet 51 izsaukums bija maldinājums.

Nedēļas nogalē no ūdenstilpēm izcelti trīs bojāgājuši cilvēki – piektdien Rīgā no ezera, sestdien Valmieras novada Ramatas pagastā no upes, bet svētdien Liepājā – no jūras. Atbilstoši VUGD statistikai, šogad no ūdens izcelto mirušo skaits (70) jau pārsniedzis ugunsgrēkos bojā gājušo kopskaitu (68).

Siguldas novada Inčukalna pagastā turpinās meža ugunsgrēka dzēšana, kur dega meža zemsedze aptuveni 34 hektāru platībā. Izsaukumu uz notikuma vietu VUGD saņēma piektdienas, 16.jūlija, pēcpusdienā, savukārt svētdien, 18.jūlijā plkst.15.23 ugunsgrēks tika lokalizēts. Dzēšanas darbi notiek sadarbībā ar Valsts meža dienestu (VMD). Notikuma vietā strādāja arī Inčukalna un Krimuldas brīvprātīgie ugunsdzēsēji un piektdien VMD iesaistīja arī VAS “Latvijas dzelzceļš” ugunsdzēsības vilcienu un NBS Gaisa spēku helikopteru.

Meža ugunsgrēka dzēšana turpināsies arī Engurē, kur izsaukums uz notikuma vietu tika saņemts vakar plkst.17.53. Notikuma vietā dega meža zemsedze 5000m2 platībā, uguns strauji izplatījās un bija izveidojies spēcīgs sadūmojums. Dzēšanas darbos piedalījās VMD, Engures un Lapmežciema pašvaldību ugunsdzēsēju formējumi, un plkst.19.54 uguns izplatīšanās tika ierobežota.

Vakar plkst.14.18 tika saņemts izsaukums Dobeles novada Annenieku pagastā, kur dega rugāju lauks 20 hektāru platībā. Dzēšanas darbos piedalījās arī Jaunpils brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Plkst.15.42 ugunsgrēks tika likvidēts.

Līdz ar ražas novākšanas laika sākumu pieaug izsaukumu skaits, kur deg labības rugāji, siena ruļļi un lauksaimniecības tehnika. Ugunsgrēku skaitu lauksaimniecības nozarē un to postošās sekas iespējams mazināt, ievērojot piesardzību, apzinoties iespējamos riskus un tos savlaicīgi novēršot, piemēram, transportlīdzekļu dzinēju izplūdes caurules ir jāaprīko ar dzirksteļu slāpētājiem un jāuzrauga, lai dzinēja kolektora un izplūdes caurules savienojuma starplikās nebūtu plīsumu un bojājumu. Šādā veidā tiek novērsta iespēja, ka dzirksteles iekļūst sausajos salmos, sienā, graudos utt. un tos aizdedzina. Degoši labības un rugāju lauki ir tikpat bīstami kā kūlas ugunsgrēki, jo tajos var ciest un iet bojā cilvēki, kā arī liesmas var pārmesties lauksaimniecības tehniku, citām automašīnām un ēkām, tāpēc ir svarīgi ievērot piesardzību, lai novērstu šādu ugunsgrēku izcelšanos.

Sestdien plkst.23.28 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Liepājā, kur piecstāvu mājā bija nostrādājis dūmu detektors un otrā stāva dzīvoklī uz ieslēgtas plīts dega ēdiens 0,01m2 platībā. No piedūmotā dzīvokļa tika izglābts cilvēks. Plkst.23.42 ugunsdzēsēji glābēji darbu notikuma vietā pabeidza.

Plkst.17.26 VUGD saņēma izsaukumu uz Olaini, kur piecstāvu mājas sienā bija ietriekusies vieglā automašīna un sabojājusi gāzes vadu. Cilvēkos no automašīnas bija izkļuvis paša spēkiem un tika nodots Neatliekamās medicīniskas palīdzības dienesta mediķiem. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies 20 cilvēki un ugunsdzēsēji glābēji evakuēja vēl 12 cilvēkus, kā arī norobežoja teritoriju un pārvietoja mašīnu prom no ēkas sienas, un Gāzes avārijas dienesta darbinieki likvidēja gāzes noplūdi. Plkst.19.18 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Piektdien plkst.22.51 tika saņemts izsaukums uz Pērnavas ielu Rīgā, kur uz neapsaimniekotas četrstāvu ēkas jumta atradās divi cilvēki. Glābjamie tika nogādāti lejā un nodoti Valsts policijas darbiniekiem.

Plkst.16.31 VUGD saņēma izsaukumu Kuldīgas novada Gudenieku pagastā, kur dega šķūnis ar sienu  250m2 platībā. Plkst.22.26 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Saistība ar negaisa un stiprā vēja postījumiem piektdien VUGD saņēma 30 izsaukumus, no kuriem puse bija Aizkraukles novadā. Galvenokārt, tika novākti nolūzuši koki no ceļu braucamas daļas.

 

 

Sabiedrība

Foto:Latloto.lv

Oficiāli: Vakcinācijas loterijā varēs laimēt 100 000 eiro

  Latvijā tiks rīkota Vakcinācijas loterija ar iespēju laimēt no 100 līdz pat 100 000 eiro. Pretendēt...

Ceturtdienas vakarā ļoti smaga avārija piedzīvota Ozolnieku pusē – VIDEO

  Smaga avārija ceturtdienas vakarā piedzīvota Ozolnieku pusē, vēsta aculiecinieki vietnē breaking.lv. Pēc aculiecinieku vārdiem autovadītājs nesavaldīja...

Izplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par stipru vēju piektdien un sestdien, kā...

Septiņi glābēji cietuši, četri slimnīcā. Rīgā dzēsts milzīgs ugunsgrēks – VIDEO

  Paaugstinātas bīstamības ugunsgrēkā, kas šorīt izcēlās Rīgā, Rumbulas apkaimē, cietuši septiņi ugunsdzēsēji. Četri no viņiem...

Izskan pilnīgi jaunas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ

  Šajā un nākošas nedēļas pirmajā pusē laika apstākļus noteiks galvenokārt aktīvu ciklonu darbība - gaidāms...

Pašizolācijā Tokijā nonākuši četri Latvijas Televīzijas darbinieki – kā tas ietekmēs spēļu atspoguļošanu?

  Četru Latvijas Televīzijas darbinieku nonākšana pašizolācijā olimpisko spēļu atspoguļošanu būtiski neietekmēs, jo visiem nodrošināta iespēja...

Horoskopi un Testi

Foto:Unsplash.com/Andrew Branch/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. jūlijs

  Šī diena būs kā radīta tam, lai tu varētu izteikties - nepalaid to garām. Saki...
Foto:Wallpapersas.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. jūlijs

  Šodien pieņemtie lēmumi būs balstīti uz katra paša domām un viedokli. Ko vēl zvaigznes sola...
Foto:Newhope.org.uk

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. jūlijs

  Šodien pacenties pievērst vairāk uzmanības cilvēkiem, kuri ir no zemāka sociālā slāņa. Iespējams, kāds meklēs...
Foto:Flickr.com/Maria Eklind/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. jūlijs

  Politiskā situācija darbā var kļūt diezgan saspringta. Mēģini būt lietas kursā par to, kas ir...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. jūlijs

  Šodien pievērs uzmanību savai veselībai. Ēd veselīgāk, pat, ja iepriekš tev trūka iniciatīvas, nu ir...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 26. jūlijs – 1. augusts

  Šīs nedēļas beigās jau klāt vasaras pēdējais mēnesis – augusts! Tas jāizbauda un jāļaujas, lai...

Mājai un Dārzam

Izplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par stipru vēju piektdien un sestdien, kā...

Izskan pilnīgi jaunas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ

  Šajā un nākošas nedēļas pirmajā pusē laika apstākļus noteiks galvenokārt aktīvu ciklonu darbība - gaidāms...

Sinoptiķi nopietni brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši virkni brīdinājumu par tuvākajās stundās gaidāmajiem laika...