Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 16.jūlija plkst. 06.30 līdz 19.jūlija plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 241 izsaukumu – 78 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem deviņi bija meža ugunsgrēki, 112 uz glābšanas darbiem, bet 51 izsaukums bija maldinājums.

Nedēļas nogalē no ūdenstilpēm izcelti trīs bojāgājuši cilvēki – piektdien Rīgā no ezera, sestdien Valmieras novada Ramatas pagastā no upes, bet svētdien Liepājā – no jūras. Atbilstoši VUGD statistikai, šogad no ūdens izcelto mirušo skaits (70) jau pārsniedzis ugunsgrēkos bojā gājušo kopskaitu (68).

Siguldas novada Inčukalna pagastā turpinās meža ugunsgrēka dzēšana, kur dega meža zemsedze aptuveni 34 hektāru platībā. Izsaukumu uz notikuma vietu VUGD saņēma piektdienas, 16.jūlija, pēcpusdienā, savukārt svētdien, 18.jūlijā plkst.15.23 ugunsgrēks tika lokalizēts. Dzēšanas darbi notiek sadarbībā ar Valsts meža dienestu (VMD). Notikuma vietā strādāja arī Inčukalna un Krimuldas brīvprātīgie ugunsdzēsēji un piektdien VMD iesaistīja arī VAS “Latvijas dzelzceļš” ugunsdzēsības vilcienu un NBS Gaisa spēku helikopteru.

Meža ugunsgrēka dzēšana turpināsies arī Engurē, kur izsaukums uz notikuma vietu tika saņemts vakar plkst.17.53. Notikuma vietā dega meža zemsedze 5000m2 platībā, uguns strauji izplatījās un bija izveidojies spēcīgs sadūmojums. Dzēšanas darbos piedalījās VMD, Engures un Lapmežciema pašvaldību ugunsdzēsēju formējumi, un plkst.19.54 uguns izplatīšanās tika ierobežota.

Vakar plkst.14.18 tika saņemts izsaukums Dobeles novada Annenieku pagastā, kur dega rugāju lauks 20 hektāru platībā. Dzēšanas darbos piedalījās arī Jaunpils brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Plkst.15.42 ugunsgrēks tika likvidēts.

Līdz ar ražas novākšanas laika sākumu pieaug izsaukumu skaits, kur deg labības rugāji, siena ruļļi un lauksaimniecības tehnika. Ugunsgrēku skaitu lauksaimniecības nozarē un to postošās sekas iespējams mazināt, ievērojot piesardzību, apzinoties iespējamos riskus un tos savlaicīgi novēršot, piemēram, transportlīdzekļu dzinēju izplūdes caurules ir jāaprīko ar dzirksteļu slāpētājiem un jāuzrauga, lai dzinēja kolektora un izplūdes caurules savienojuma starplikās nebūtu plīsumu un bojājumu. Šādā veidā tiek novērsta iespēja, ka dzirksteles iekļūst sausajos salmos, sienā, graudos utt. un tos aizdedzina. Degoši labības un rugāju lauki ir tikpat bīstami kā kūlas ugunsgrēki, jo tajos var ciest un iet bojā cilvēki, kā arī liesmas var pārmesties lauksaimniecības tehniku, citām automašīnām un ēkām, tāpēc ir svarīgi ievērot piesardzību, lai novērstu šādu ugunsgrēku izcelšanos.

Sestdien plkst.23.28 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Liepājā, kur piecstāvu mājā bija nostrādājis dūmu detektors un otrā stāva dzīvoklī uz ieslēgtas plīts dega ēdiens 0,01m2 platībā. No piedūmotā dzīvokļa tika izglābts cilvēks. Plkst.23.42 ugunsdzēsēji glābēji darbu notikuma vietā pabeidza.

Plkst.17.26 VUGD saņēma izsaukumu uz Olaini, kur piecstāvu mājas sienā bija ietriekusies vieglā automašīna un sabojājusi gāzes vadu. Cilvēkos no automašīnas bija izkļuvis paša spēkiem un tika nodots Neatliekamās medicīniskas palīdzības dienesta mediķiem. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies 20 cilvēki un ugunsdzēsēji glābēji evakuēja vēl 12 cilvēkus, kā arī norobežoja teritoriju un pārvietoja mašīnu prom no ēkas sienas, un Gāzes avārijas dienesta darbinieki likvidēja gāzes noplūdi. Plkst.19.18 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Piektdien plkst.22.51 tika saņemts izsaukums uz Pērnavas ielu Rīgā, kur uz neapsaimniekotas četrstāvu ēkas jumta atradās divi cilvēki. Glābjamie tika nogādāti lejā un nodoti Valsts policijas darbiniekiem.

Plkst.16.31 VUGD saņēma izsaukumu Kuldīgas novada Gudenieku pagastā, kur dega šķūnis ar sienu  250m2 platībā. Plkst.22.26 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Saistība ar negaisa un stiprā vēja postījumiem piektdien VUGD saņēma 30 izsaukumus, no kuriem puse bija Aizkraukles novadā. Galvenokārt, tika novākti nolūzuši koki no ceļu braucamas daļas.

 

 

Iepriekšējais rakstsJūlija sākumā mīklaini pazudušais jaunais vīrietis atrasts miris
Nākamais raksts16 gadīgs jaunietis ar vecāku automašīnu un teju 200 km/h bēg no policijas pāri Akmens tiltam; auto aizdegas – VIDEO