Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 23. aprīļa plkst. 6.30 līdz 24. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma  70 izsaukumus – sešus uz ugunsgrēku dzēšanu, 53 uz glābšanas darbiem, bet 11 izsaukumi bija maldinājumi. Traģiski bojā gājuši četri cilvēki. Diemžēl trešdienas rīts nācis ar ļoti skumjām ziņām

Plkst. 18.19 saņemts izsaukums uz Rēzeknes novada Dekšāres pagastu, kur bija avarējusi vieglā automašīna. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka automašīna atrodas grāvī uz jumta. Divi cilvēki no automašīnas izkļuva pašu spēkiem, savukārt divus cilvēkus ugunsdzēsēji glābēji no automašīnas atbrīvoja, izmantojot hidrauliskos instrumentus. Visi četri cilvēki tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja bojāgājušo, kurš atradās zem automašīnas. Automašīnai tika atvienotas akumulatora klemmes un darbs ceļu satiksmes negadījumā noslēdzās.

Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 113 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietušas 18 personas. Kopumā ceļu satiksmes jomā pieņemti 515 administratīvo pārkāpumu lēmumi, tajā skaitā 240 par ātruma pārsniegšanu un trīs par agresīvu braukšanu. Savukārt par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā uzsākti divi kriminālprocesi.

Plkst. 18.06 VUGD saņēma izsaukumu Talsu novadā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Notikuma vietā konstatēts, ka ēkas pirmā stāva dzīvoklī ir spēcīgs sadūmojums – ugunsdzēsēji glābēji telpās atrada bojāgājušu cilvēku. Ugunsgrēks, kurā dega grīda un sadzīves mantas 1 m2 platībā, likvidēts plkst. 19.12.

Četros pēcpusdienā Lucavsalas ielā Rīgā ugunsdzēsēji glābēji no upes izcēla bojāgājušu cilvēku un nodeva Valsts policijas amatpersonām.

Savukārt vienpadsmitos Aizkraukles novadā no dīķa tika izcelts bojāgājis cilvēks un nodots Valsts policijas darbiniekiem.

Ugunsgrēkos šogad zaudētas 28 dzīvības, bet no ūdens izcelti 24 miruši cilvēki.

Vakar plkst. 10.01 VUGD saņēma izsaukumu uz Rēzeknes novada Viļānu pagastu, kur bija notikusi vieglās automašīnas un ekskavatora sadursme. Ugunsdzēsēji glābēji no vieglās automašīnas izcēla divus cilvēkus, kurus nodeva NMPD mediķiem. Notikuma vietā tika atvienotas akumulatora klemmes un sakārtota ceļa braucamā daļa.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumiem, kuros dega saimniecības ēka un tūjas, vienstāva neapsaimniekota māja, sodrēji ēkas dūmvadā, bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens un atkritumi.

Aizvadītajā diennaktī saņemti arī 30 izsaukumi, kuros ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja nolūzušus kokus, kas radīja apdraudējumu. Lielākajā daļā gadījumu lauztie koki bija nokrituši uz ceļa braucamās daļas, tomēr ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī, lai kokus novāktu no automašīnām un vadiem.

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais raksts2000 eiro lieli izdevumi par apēstām šokolādes konfektēm
Nākamais rakstsVai ticēt skaļiem virsrakstiem par slavenībām?