Vai arī tev kādreiz ir gadījies ieraudzīt ko neparastu, kas izskalots no ūdens? Zini – nekas nav neiespējams, tādēļ nākamo reizi, kad dosies uz pludmali – turi acis plaši vaļā, iespējams, ūdens izskalo pat ne šādas lietas, bet ko tiešām ļoti vērtīgu.
Mušu pletņu ar sporta komandu logotipiem
2012. gadā Kodiakas pilsētā Aļaskā krastā tika izskalotas milzum daudz mušu pletnes, kas rotātas ar dažādu sporta komandu logotipiem. Sākumā iedzīvotāji uzskatīja, ka izskalotās lietas ir pirms gada notikušā cunami rezultāts, taču vēlāk noskaidrojās, ka pletnes izskalotas no konteineriem. Kāds kravas kuģis, piedzīvojot nepatīkamus, augstus viļņus, ūdens dzelmē pazaudējis vairākus konteinerus šo mantu, ar laiku tie atvērušies un pletnes izskalotas Aļaskas krastos.
Foto:Saltonstall.blogspot.com
Gumijas pīlītes
1992. gadā no kāda kravas kuģa borta pa ceļam no Honkongas uz ASV, Klusā okeāna vidū, ūdenī iegāzās vairāki konteineri ar gumijas pīlītēm un citām vannas rotaļlietām, kopā ūdenī izkaisot aptuveni 28 000 dažādu mantu. Interesants ir fakts, ka reizi pa reizei tās tika izskalotas 20 gadu garumā, taču vēl aizvien atklātā jūrā peld neskaitāmi daudz šo mazo lietiņu. Lai gan lielākā daļa cilvēku, saprotams, vēlētos, lai tas nekad nebūtu noticis, peldošās mantas palīdz zinātniekiem pētīt okeāna straumes. Zīmīgi, ka mantiņas izskalotas Dienvidamerikā, Austrālijā, Havaju salās, Aļaskā, Skotijā, Ņūfaundlendā un citviet pasaules piekrastēs. Dažas esot pat iesalušas Arktikas ledājos, bet kādi pāris tūkstoši riņķojot milzu atkritumu un citu drazu “plankumā” jeb okeāna riņķveida straumē.
Foto:Ridgeweb.co.uk
Milzu LEGO vīriņš
Lai gan izskaloto atradumu mednieki pieraduši pie daudzām dīvainām lietām, teju 2,5 m garš un 50 kg smags LEGO vīriņš noteikti nebija tas, ko viņi bija cerējuši “satikt” pludmalē. Par Ego Leonardu sauktie vīriņi izskaloti vismaz četrās vietās pasaulē – pirmo reizi 2007.gadā Nīderlandē. Pāris gadus vēlāk apburošā mantiņa atradās arī trijās Lielbritānijas un ASV pludmalēs.
Foto:En.wikipedia.org
Milzu acs ābols
2012.gadā Floridā (ASV) kāds vīrs pludmales smiltīs atrada acs ābolu krietna apelsīna lielumā. Pāris reižu iespēris tam ar kāju, atradējs aiznesa to mājās un iemeta saldētavā. Viņam gan nenāca ne prātā to ēst – vienkārši aci vajadzēja saglabāt pēc iespējas svaigāku, līdz tai pakaļ atbrauks jūras pētnieki. Tikmēr jau sāka izplatīties baumas par milzu jūras monstru. Tiesa, pētnieki ātri vien sabojāja baumotāju priekus, atklājot, ka acs pieder pamatīga izmēra zobenzivij. Daži šīs sugas eksemplāri spēj sasniegt ap 600 kg svaru. Bet kā pilnīgi neskarts acs ābols nokļuva ūdenī? Visticamāk, tas no zivs izgriezts un kāda zvejas kuģa un pārmests pār bortu.
Foto:Cryptomundo.com
Banāni. Daudz banānu
Divi vīri 2007.gadā uz kādas no Nīderlandei piederošajām Ziemeļjūras salām, šķiet, nodomāja, ka viņus svētījis pats augļu dievs – tūkstošiem negatavu banānu tika izskaloti turpat pie viņu kājām. Skaidrs, ka pie vainas atkal bija vētra un tās laikā nokritis konteiners. Banānu bija tik daudz, ka sanākušais pūlis pat nolēma, ka daļu jāved uz tuvējo zoodārzu. Pateicoties īpašajām straumēm, šajās salās tiek izskalotas aptuveni 2 tonnas atlūzu ik dienu. Varat iedomāties? Vietējie jau pieraduši, ka pludmali klāj čības, bērnu rotaļlietas vai alumīnija portfeļi.
Foto:Weather.com
Nike sporta čības
Ja pastaigājoties pa pludmali nejauši uzduraties izskalotām Nike firmas čībām ar kodu 90 04 06, tad ziniet – tās ir no konteinera, kuru 1990.gadā vētrā noskaloja no kuģa. Līdzīgi kā gumijas pīles, arī šie apavi palīdz zinātniekiem straumju pētīšanā, jo tie izskaloti daudzviet pasaulē. Rīkotas pat speciālas tikšanās, kurās cilvēki mainās ar šiem izskalotajiem apaviem, lai tiktu pie pilna atbilstoša izmēra pāra.
Foto:Coolbusinessideas.com
Čipsi
2006.gada 30.novembrī Ziemeļkarolīnā (ASV) pludmali teju kilometra garumā klāja čipsu Doridos paciņas – arī par to laimīgie atradēji varēja pateikties vētrai. Cilvēki un kaijas sāka cīņu par sierainajiem gardumiem – putni uzklupa atvērtajiem iepakojumiem, bet divkājaiņi drudžaini vāca vēl veselos. Starp citu, pateicoties teicamajam iepakojumam, lielākā daļa neveselīgās pārtikas aizvien bija lietojama.
Foto:Wikiality.wikia.com