No iedzīvotājiem izkrāpti 54 358 eiro. Valsts policija turpina brīdināt – uzmanies no viltvāržiem, kas izkrāpj naudu!

Pirmdienas rītā, 8.martā, Valsts policija Rīgas Kurzemes iecirkņa policisti saņēma iesniegumu no 1957. gadā dzimušas sievietes. Tajā ziņots, ka no viņas bankas konta izkrāpta 26 358 eiro liela naudas summa.

Policisti noskaidrojuši, ka cietusī saņēmusi zvanu no krievu valodā runājoša vīrieša, kurš uzdevies par brokeri un piedāvājis nopelnīt kriptovalūtu „Bitcoin”. Sākumā sievietei likts biržā ieguldīt 100 eiro, pēc tam viņai pieprasīts pieslēgties savai internetbankai, tādējādi izvilinot viņas datus un vēlāk izkrāpjot pārējo naudu no bankas konta.

Arī Rīgas Ziemeļu iecirkņa policisti saņēmuši informāciju par šādu gadījumu. Proti, kāds 1985. gada dzimis vīrietis pastāstījis, ka, izmantojot identisku shēmu, no viņa bankas konta izkrāpti 28 000 eiro.

Saistībā ar notikušo uzsākti divi kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 177. panta trešās daļas, proti, par krāpšanu lielā apmērā. Par šādu nodarījumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Šobrīd izmeklēšana turpinās.

Valsts policija atgādina būt uzmanīgiem un nekādā gadījumā svešiniekiem neatklāt savus bankas kontu pieejas datus. Ne banku, ne citu valsts iestāžu darbinieki nekad neprasīs atklāt šādu informāciju. Tas, ka telefonsarunas laikā uzrādās Latvijas numurs vai pat valsts iestādes nosaukums, nenozīmē, ka zvana tiešām no Latvijas. Krāpnieki spēj ģenerēt telefonu numurus.

Gadījumos, ja ir izkrāpti finanšu līdzekļi, aicinām nekavējoties sazināties ar savu banku, kā arī rakstīt iesniegumu policijā: elektroniski bez e-paraksta portālā www.latvija.lv vai elektroniski ar e-parakstu, sūtot uz pasts@vp.gov.lv. Plašāka informācija par to, kā ziņot policijai atrodama Valsts policijas mājaslapā. Savukārt riska informāciju par dažādām aizdomīgām darbībām interneta vidē iespējams nosūtīt izskatīšanai policijai mobilajā lietotnē Mana Drošība.

Iepriekšējais rakstsViesu namā Pierīgā sarīko dzimšanas dienas svinības – drīz pēc ciemiņiem ierodas policisti
Nākamais rakstsPēc smagās Covid-19 izslimošanas profesors Danilāns piedzīvo vēl kādu vilšanos