1.augustā Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Rēzeknes iecirkņa likumsargi aizturēja divas nepilngadīgas personas par vairāku transportlīdzekļu zādzību un citiem likumpārkāpumiem.  

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Rēzeknes iecirkņa darbinieki 1. augustā aizturēja divas nepilngadīgas personas – 2003. gadā un 2004.gadā dzimušus jauniešus, kuri nedēļas laikā bija nozaguši vairākas automašīnas. 1.Augustā jaunieši Rēzeknē veica transportlīdzekļa Audi 80 zādzību un devās uz blakus esošo pagastu. Ceļā ar automašīnu gadījās tehniskas problēmas, tāpēc jaunieši transportlīdzekli pameta ceļa malā un nozaga citu transportlīdzekli, kurš gadījās garnadžu redzes lokā. Šajā pašā dienā abas personas tika aizturētas un transportlīdzekļi atgriezti īpašniekiem. Jāmin, ka abas personas jau iepriekš bija nonākušas policijas redzeslokā par dažādiem likumpārkāpumiem.

Kā vēlāk tika noskaidrots, abas personas ir saistītas arī automašīnas Opel Zafira zādzību, kura notika 29.jūlijā. Transportlīdzeklī atradās arī īpašnieka personīgās mantas, tajā skaitā arī bankas norēķinu karte, kuru jaunieši izmantoja norēķinoties dažādās tirdzniecības vietās. Transportlīdzeklis, 30.jūlijā Rēzeknē, meža masīvā, tika atrasts sadedzis.

 

Saistībā ar šiem notikumiem jauniešiem draud kriminālatbildība pēc krimināllikuma 175.panta 3.daļas , 193.panta 2. daļas un 185.panta 2.daļas.

Atgādinām, ka pēc Krimināllikuma 175.panta 3.daļas, par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot transportlīdzeklī, dzīvoklī vai citā telpā, vai ja tā izdarīta no glabātavas vai ietaises, kas savieno glabātavas, kā arī par transportlīdzekļa zādzību — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Pēc Krimināllikuma 193.panta 2.daļas par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu, iznīcināšanu, bojāšanu vai nelikumīgu izmantošanu — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Pēc Krimināllikuma 185.panta 2.daļas par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu vai citādā vispārbīstamā veidā vai ja tā izdarīta lielā apmērā, vai ja tās rezultātā vainīgā neuzmanības dēļ iestājusies cilvēka nāve vai izraisītas citas smagas sekas, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Sabiedrība

Diemžēl ir slikta ziņa no “Tallink”

  Ņemot vērā, ka Latvijas Slimību un profilakses kontroles centrs paplašināja to valstu sarakstu, kuros 14 dienu...

Mūrniece publiski atklāj faktus, kuri plašāk vēl nebija izskanējuši – VIDEO

  Bijusī politiķe un tagad uzņēmēja Linda Mūrniece gana daudz un atklāti sociālajos tīklos stāsta par...

Pārbaudot informāciju par kādu privātmāju Pierīgā, policistus sagaida pārsteidzoši atradumi

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Baložu iecirknī tika saņemta informācija, ka Daugmales pagastā kādā mājā,...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. septembris

  Šī būs enerģijas piepildīta diena ikvienam! Lielisks laiks, lai uzsāktu jaunus projektus un nodibinātu jaunus...
flicr/PROJames Jordan

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. septembris

  Šodien apkārt valdīs laimes pilna enerģija! Emocijas būs ļoti sasaistītas ar realitāti un ik viens...

Tavs HOROSKOPS veiksmīgam OKTOBRIM

Koku lapas jau pamazām iekrāsojas zeltītajos toņos un arvien vairāk gaisā jaušams – jā, ir...

Mājai un Dārzam

Nākamās nedēļas sākumā laiks krasi mainīsies

  Anticiklona ietekmē iepriekšējās dienās Latvijā bija saulains un silts laiks un daudzviet tika laboti maksimālās...

Diemžēl jau ir zināms, kad beigsies fantastiskā atvasara

  Lai gan katru dienu mūs šonedēļ priecē silts un saulains laiks, tas ilgs tikai līdz...

Ko varam sagaidīt no šīs nedēļas? Stāsta sinoptiķis Toms Bricis – VIDEO

  Pagājušajā nedēļa piedzīvojām gan vasarīgu karstumu, gan vētru, brīvdienas bija saulainas, bet daudzviet svētdienas rītā...