Nav noslēpums, ka ceļošanas iemesli ir visdažādākie. Kāds alkst lutinošu “all inclusive” pieredzi, kāds aktivitātes dabā, kāds steidz iepirkt jaunākās zīmolu kolekcijas, bet kādam citam tas ir ēdiens. Viena no pasaules gurmānu metropolēm, ēdienu meka jeb mielošanās paradīze ir Dubaija, kuras plašais garšu piedāvājums reibina pat zinošākos ēstmīļus. Dubaija – ēdienu paradīze un vieta, kur satiekas pasaules gurmāni

 

Tradicionālie ēdieni

Iesākot ceļojumu Dubaijas garšu izzināšanā, noteikti ie jāiepazīst arī tās tradicionālos ēdienus:

Humoss un falafels – lai arī abi ir labi zināmi arī Latvijā, tomēr to noteikti ir jāpagaršo arī to mājvietā, kur pagatavošanas recepšu tradīcijas aizvijas gadu tūkstošiem senā pagātnē.

Labneth – bieza jogurta mērce jeb “dips”, ko lieto, kā piedevu. Tā būs patīkams atsvaidzinājums jebkuram ugunīgi asajam ēdienam.

Manakish – tradicionālā plakanmaize, ko mūsdienās papildina ar dažādām garšvielām, sieriem un pārklājumiem (gluži kā austrumu picas).

Tabbouleh – absolūti neatņemam tradicionālo ēdienu sastāvdaļa – salāti, kas sastāv no smalki sagrieztiem pētersīļiem, tomātiem, sīpoliem un svaigām, smaržīgām piparmētrām.

Fattoush – sātīgi svaigu dārzeņu salāti ar maizes grauzdiņiem.

Shis tawook – tradicionāls vistas kebabs, kas marinēts īpašā austrumu garšvielu maisījumā un pagatavots autentiskā krāsnī.

Umm Ali – klasiskais angļu maizes un sviesta pudiņš arābu versijā.

Kunata – deserts, kura pamatā ir sāļš siers apvienojumā ar saldu sīrupu.

Tradicionālie dzērieni

Arābu kafija – kafija, kas tiek dāsni bagātināta ar kardamonu, ķimenēm, krustnagliņām un safrānu.

Karak Chai – ar garšvielām bagātināta tēja.

Jellab – atsvaidzinošs dzēriens no vīnogu sīrupa un rožūdens, ko bauda aukstu.

Laban – atvēsinošs paniņu dzēriens.

 

Pasaules atzinību guvuši restorāni

World’s 50 Best

Nupat, šī gada februārī pasaules garšu eksperti “World’s 50 Best” izziņoja savu 2023. gada vērtējumu, kura kateogorijā “Vidējo austrumu un Ziemeļāfrikas 50 labākie restorāni” iekļuva virkne Dubaijas restorānu.

Uzskaitījums attiecīgi ieņemtajai vietai: 1 – Orfali Bros Bistro, 2 – Tresind Studio, 3 – Ossiano, 4 – Moonrise, 6 – 3Fils, 11 – Kinoya, 13 – Zuma, 14 – 11 Woodfire, 17 – Boca, 19 – Mimi Kakushi, 21 – Jun’s, 23 – LPM, 28 – Bait Maryam, 30 – Reif Kushiyaki, 32 – 21 Grams, 35 – Gaia, 37 – Lowe, 41 – Row on 45.

Michelin

Starptautiskais restorānu ceļvedis “Michelin” Dubaiju ir atzinis, kā ievērojamu pasaules gastronomijas galamērķi, piešķirot virkni atzinību tās restorāniem: 2 zvaigznes – Il Ristorante, STAY un Trésind; 1 zvaigzne – 11 Woodfire, Al Muntaha, Armani/Ristorante, AVATARA u.c. Tāpat arī saņemta virne citu atzinību. Vairāk informācijas: https://ej.uz/4qgg   

Visa pasaule vienuviet – The Global Village

Lai nogaršotu visas pasaules virtuves šedevrus, nav jāapceļo visu pasauli. Pietiek vien doties uz vienu no iespaidīgākajām vietām Dubaijā – tematisko parku “The Global Village”, kur 27 paviljonos ir sastopamas 93 kultūras. Katra no tām iepazīstina viesus ar tradicionālo amatniecību un kulinārajām prasmēm.

Neierastākās pieredzes

Sonara Camp – iespēja nomainīt mirdzošo Dubaiju uz tuksnesīgiem plašumiem, baudot gardu maltīti. Šis pilnīgi noteikti ir viens no labākajiem un īpašākajiem Dubaijas restorāniem, kura viesiem pieejami gan dažādi reģionālie ēdieni, gan starptautiskā klasika. Maģiskā tuksneša atmosfēra, lieliska apkalpošana un izsmalcināts ēdiens ir kombinācija, kas nespēj atstāt vienaldzīgu.

Maltīte debesīs (Dinner in The Sky) – ēdiena baudīšana 50 metru augstumā, kad zem kājām nekā nav, tikai Dubaijas horizonts. Augsti kvalificētie pavāri ar savām meistarīgām prasmēm gatavo ēdienus viesu priekšā, ļaujot piedzīvot virtuves ikdienas sadzīvi. Viss piedzīvojums ilgst aptuveni 90 minūtes un vienlaikus šo prieku var baudīt līdz 22 cilvēkiem. Tā ir ēdināšanas pieredze, kas liks jums pacilātā noskaņojumā!

The Pods – brīnišķīga iespēja baudīt maltīti individuālā noskaņā. Viesiem ir pieejami 22 stikla “burbuļi” jeb namiņi, ko maltītes laikā ir iespējams personalizēt gan ar vēlamo siltumu, gan ar mūzikas izvēl, gan, protams, maltītes izvēli. Viesiem šeit tiek piedāvāta plašs Āzijas ēdienu klāsts, ko var baudīt veroties uz pasakainu pludmali.

Zenon – vieta, kur satiekas mākslīgais intelekts un ēdiens. Šeit Microsoft Kinect negurstoši un acumirklīgi uzbur digitālo mākslu, pārvēršot katru restorānā fiksēto kustības digitālajā mākslā. Ēdienkartē saplūst trīs prasmīgu šefpavāru māksla, piedāvājot viesiem plašu Vidusjūras un Āzijas virtuves ēdienu klāstu.  

Dubaijas ēdienkarte ir plaša un daudzveidīga. Tā apvieno vietējās tradīcijas un pasaules garšas. Tā lutina arī veģetāriešus un vegānus. Tā arvien meklē veidus, kā pārsteigt jaunu garšu kārotājus. Dubaijas ēdienkarte liek garšas kārpiņām sajūsmā dejot!

Un vēl viens faktors, kas Dubaiju dara īpaši pievilcīgu, ir nokļūšanas vieglums un ērtums, proti, tiešos lidojumus no Rīgas turp izpilda nacionālā aviosabiedrība “airBaltic”. Ir laiks piedzīvot gurmānu paradīzi Dubaiju!  

Vairāk informācijas: www.visitdubai.com

Informāciju sagatavoja Dubaijas Ekonomikas un tūrisma departaments (Dubai Department of Economy and Tourism)

Dubaijas Ekonomikas un tūrisma departamenta mērķis ir atbalstīt valdību emirāta konkurētspējas palielināšanā globālajā ekonomikā un tūrismā, sekmējot Dubaijas pozicionēšanu kā pasaules vadošajam tirdzniecības centram, investīciju centram un tūrisma galamērķim. Kā daļu no šī uzdevuma Dubaijas Ekonomikas un tūrisma departaments virza centienus turpināt attīstīt Dubaijas daudzveidīgo, novatorisko un uz pakalpojumiem balstīto ekonomiku, piesaistīt pasaules labākos speciālistus un paātrināt produktivitātes pieaugumu. Turklāt departaments atbalsta vīziju par Dubaiju kā pasaulē labāko pilsētu, kurā dzīvot un strādāt, attīstot to un izcilu dzīves kvalitāti.

Dubaijas Ekonomikas un tūrisma departaments ir atbildīgs par Dubaijas biznesa un tūrisma sektoru plānošanu, pārraudzību, attīstību un mārketingu. Tas ir arī atbildīgs par visu veidu uzņēmumu, tostarp viesnīcu, tūrisma operatoru un ceļojumu aģentu, licencēšanu un klasifikāciju. Tā sastāvā ietilpst: Dubaijas tūrisma un komerciālā mārketinga korporācija, Dubaijas festivāli un mazumtirdzniecība, Dubaijas rūpniecība un eksports, Dubaijas investīciju attīstības aģentūra un Nodibinājums mazo un vidējo uzņēmumu attīstībai, kā arī Dubaijas tūrisma koledža, Dubaijas kalendārs un Dubaijas biznesa pasākumi.

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X 

Iepriekšējais rakstsUz ceļiem 99 negadījumos vairāki cietušie; pieķerti 10 apreibinājušies šoferi
Nākamais rakstsIzskan lieli jaunumi pašmāju hip-hop žanra cienītājiem