Neatkarīgi no tā, vairāk kārojas adrenalīna bagātus piedzīvojumus tuksneša safari vai baudīt greznu nakšņošanu tuksneša plašumos, Dubaijas smilšu valstībā ir pieejamas bezgalīgas iespējas. Ikvienam ir kaut kas, ko izbaudīt, sākot no dauzīšanās kāpu plašumos līdz kamieļu pārgājieniem un izbraucieniem ar gaisa baloniem. Dubaija – ne tikai mirdzoši debeskrāpji. Tuksneša pieredze

Viena no populārākajām aktivitātēm un lieliska iespēja izjust tuksnesi visā tā krāšņumā ir tuksneša safari, kurā pieredzējis vadītājs ļaus lielā ātrumā izbaudīti smilšu kāpu reljefu. Īpaši rezervējot šādu iespēju, tiek nodrošināts arī saulrieta foto mirklis un izjāde ar kamieļiem, pēc kā var baudīt tradicionālo Emirātu mielastu beduīnu nometnē.

Tiem, kas kāro iepazīt padziļinātāk beduīnu dzīvesstilu un tradīcijas, ir vērts ieplānot tuksneša programmu “Al Maroom Bedoin Experience”. Šo iespēju nodrošina tūrisma kompānija “Platinum Heritage” sadarbībā ar Dubaijas ekonomijas un tūrisma departamentu. Piedzīvojuma laikā tiks nodrošināta iespēja iejusties beduīnu dzīvē un uzzināt dažādus tuksneša noslēpumus.

Īstiem adrenalīna meklētājiem noteikti patiks sandbordings sarkanajās kāpās. Piedzīvojums ilgst piecas stundas un ir apvienots ar rīta safari braucienu – safari no rīta, sandbordings pēcpusdienā. Zinoši pavadoņi palīdzēs ar padomiem, kā braucienu maksimāli izbaudīt, jūtoties droši un pārliecināti par savām spējām. Ir iespēja arī pašiem nomāt kvadraciklus un tuksnesīgos plašumus baudīt savā nodabā, ātrumā un gaitā.

Tiem, kas dod priekšroku piedzīvojumiem uz diviem riteņiem, ir iespēja doties uz “Al Qudra” velotrasi, kas atrodas “Al Marmoom” dabas rezervātā. Šeit tiek dota iespēja baudīt satriecošu ainavu un skatīt vietējo dabu, braucot pa 50 kilometrus garu riteņbraukšanas loku. Tie, kas jau baudījuši šo pieredzi, uzsver saullēktu un saulrietu skatu pieredzi.

Kempings zem zvaigznēm ir pieredze, kas atmiņās paliks uz mūžu. Iespējas ierīkot savu nometni Dubaijas tuksnesī ir teju bezgalīgas. Šīs arī ir maciņam ļoti draudzīga pieredze, it sevišķi, ja ir jau savs kempinga ekipējums.  Savukārt tiem, kas paši nevēlas rūpēties par kempingam nepieciešamo un tomēr dot priekšroku nedaudz izsmalcinātākai atpūtai, tomēr vēloties būt tuvu dabai, risinājums būs glempings, kas arī ir bagātīgi pieejams Dubaijas smilšu plašumos.

Ja kempings vai glempings nav īsti tas, kas kārojas, ir pieejama arī patiesi grezna atpūta, piemēram, “Al Maha, A Luxury Collection Desert Resort & Spa” luksusa villām un individuāliem bezgalības baseiniem pie katras mītnes. Šeit arī tiek piedāvātas vairākas aktivitātes, no kurām galvenā ir saulrieta kamieļu izjādes pāri kāpām. Rezervējot villu ar skatu uz kādu no dabiskajām oāzēm, būs iespēja vērot gazeles un arābu oriksus to dabiskajā vidē. Līdzīga vieta ir elegantais kūrorts “Bab Al Shams”, kas arī piedāvā dažādas aktivitātes, sākot ar zirgu izjādēm, beidzot ar loka šaušanu un braucieniem tuksnesī. Burvīgais kūrorts lepojas ar godalgotu gardēžu pieredzi, baseinu ar regulējamu temperatūru un pasaules līmeņa viesmīlību, padarot to par ideālu vietu relaksējošai un neaizmirstamai atpūtai.

Ļoti īpaša pieredze var būt saullēkta sagaidīšana gaisa balona grozā. Dienas rāma mošanās tuksnesīgā ainavā uzbur patiesi īpašu noskaņu un ļauj apjaust, cik šī noslēpumainā smilšu pasaule ir īpaša un maģiska.

Dubaija – ne tikai mirdzoši debeskrāpji. Tuksneša pieredze

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais raksts“Tur bija 100 un 1 iespēja izvairīties!” – eksperti skarbi izsakās par traģēdiju uz Akmens tilta
Nākamais rakstsHialuronskābe: Mitruma magnēts ādai