Pirms neilga laika laikrakstā “Talsu Vēstis” parādījās kāds interesants sludinājums, kas piesaistīja uzmanību. Tas stāsta par to, kādas piena upes savulaik lijušas Dundagā, kādi labumi un brīnumi šeit bijuši, un arī šobrīd aicina Dundagas patriotus pagastā, Latvijā un visā pasaulē apvienoties Dundagas Lauksaimniecības biedrības darbības atjaunošanas sapulcē, kas notiks marta vidū, vēsta “360TV ZIŅneši”. Dundagā kāds kungs ar domubiedriem vēlas privatizēt kādreizējo pienotavu

Sludinājuma autors ir Artūrs Malta, kurš kopā ar domubiedriem grib atjaunot cara laikā dibinātu biedrību. Pats no šīs puses nav, bet grib iekustināt vietējos. Viņu gan apkārtējie neņemot nopietni, taču entuziasms ir apsveicams.

“Dundagā nīcina pēdējo pienotavu ārā, bet visa tā pienotava, es tagad arhīva dokumentos skatos, bija kā koppienotava. Un tā bija jāatdod biedrībai. Sanākot kopā, mēs atjaunojam biedrību, atjaunojam krājizdevu sabiedrību, patērētāju biedrību, savu veikalu, savu kasi,” stāsta Artūrs Malta.

Dundadznieks Kārlis Kantsons atzīst – ja būtu nauda, pats nedomājot Dundagas pienotavu nopirktu, taču tas prasa milzu investīcijas. Mans tas redzējums, kā šeit varētu izskatīties, pie sevis domājot, ir atvērtā tipa tūrisma iestāde – piena vēstniecība –, kur ražo piena produktus. Blakus ir kāzu vieta, var atnākt jaunais pāris, var uztaisīt savu pirmo siera rituli, ko pēc gada atnākt un saņemt.”

Kārlis min, ka telpas šeit neļauj veikt lielu ražošanu, arī viņš redz nelielu ražotni, līdzīgu mājražotājiem, kas tomēr dotu darba vietas un celtu godā ēkas vēsturisko vērtību.

Vairāk skaties video!

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsEiropas Parlamenta mītnes bezjēdzību Strasbūrā atzīst pat paši politiķi
Nākamais rakstsKrievijas atbalstītāji slepus uzdarbojas Rīgas mikrorajonos – VIDEO