Šī gada aprīļa sākumā Valsts policija Vidzemes reģiona pārvaldes Dienvidvidzemes iecirknis aizdomās par personas nolaupīšanu aizturēja 1982. un 1978. gadā dzimušus vīriešus. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess, turpinās pirmstiesas izmeklēšana. Dzērājšofera auto bagāžniekā Cēsu pusē atrasts kails vīrietis

2024. gada 2. aprīlī  īsi pirms pusnakts Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Dienvidvidzemes iecirkņa reaģēšanas nodaļas amatpersonas, veicot patrulēšanu Cēsu novadā, apturēja automašīnu “Citroen Berlingo”, kuru vadīja vīrietis. Veicot vadītāja alkohola pārbaudi izelpā, konstatēja, ka 1982. gadā dzimušai vīrietis pie stūres sēdies 2.38 promiļu reibumā. Pārbaudes laikā policijas amatpersonas pamanīja, ka automašīnas bagāžnieka nodalījumā kāds atrodas. Veicot mašīnas apskati, bagāžniekā tika atrasts kails vīrietis ar miesas bojājumiem. Cietušo vīrieti nogādāja medicīnas iestādē, kur fiksēti viegli miesas bojājumi.

Aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu tika aizturēti divi vīrieši – gan automašīnas vadītājs, gan blakussēdētājs. Jāpiebilst, ka automašīnas vadītājs ar cietušo vīrieti ir pazīstami.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka 1982. gadā un 1978. gadā dzimušie vīrieši, būdami alkohola reibumā, ieradās cietušā vīrieša dzīvesvietā Cēsu novadā, kur pielietojot vardarbību, nodarīja miesas bojājumus 1961. gadā dzimušam vīrietim. Pēc kā piespieda cietušo noģērbties un kailam kāpt transportlīdzekļa “Citroen Berlingo” bagāžas nodalījumā.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka 1982. gadā dzimušais vīrietis vēlējies izrēķināties ar cietušo personīgu motīvu vadīts par, iespējams, agrāk notikušu incidentu.

Šobrīd abām personām piemērots aizdomās turētā statuss, kā arī piemērots drošības līdzeklis, kurš nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 153. panta pirmās daļas, proti, par personas nolaupīšanu. Soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsKā šobrīd izskatās leģendārās “Sēnītes” iekšienē? – FOTO
Nākamais rakstsPirmo reizi vēsturē! Pirms pusfināla lieli jaunumi “Balss maskā” faniem