Vakar Valsts policija Liepājā saņēma izsaukumus uz ģimenes konfliktiem. Vienā gadījumā persona nav vēlējusies rakstīt iesniegumu, taču vienā gadījumā ir pieņemts policijas lēmums par nošķiršanu.

Vakar Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē tika saņemta informācija par to, ka Liepājā, kādā dzīvesvietā notiek ģimenes konflikts. Ierodoties norādītajā adresē, likumsargi sastapa sievieti vecumā ap 80 gadiem un viņas 60 gadus veco dēlu. Sieviete paskaidroja, ka viņai dzīvesvietā uzbrucis dēls – nogāza gar zemi, sita ar galvu pret zemi un žņaudza. Sirmgalve lūdza policiju pieņemt lēmumu par nošķiršanu. Šajā gadījumā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas vīrietim ir uzlikušas par pienākumu atstāt adresi un aizliegumu tuvoties adresei tuvāk par 100 metriem.

Vēl viens izsaukums tika saņemts uz citu adresi, kur konflikts bija izveidojies starp sievieti un viņas 19 gadus veco dēlu, taču, ierodoties notikuma vietā, konflikts jau tika atrisināts un iesniegumu sieviete nevēlējās rakstīt, taču likumsargi viņai izskaidroja viņas tiesības iesniegt tiesā pieteikumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību.

Valsts policija atgādina, ka policija lēmumu par nošķiršanu var piemērot uz laiku līdz astoņām dienām. Tas nozīmē, ka likumsargi notikuma vietā ar cietušo (pāridarītājam klāt esot) aizpilda pieteikumu policijas lēmumam par nošķiršanu pieņemšanai, kurā var atzīmēt, kurus no trim aizliegumus policijas lēmumā noteikt varmākam. Policija aicina laicīgi informēt par šādiem notikumiem un negaidīt, kad vardarbība pieaug līdz pakāpei, kad tiek apdraudēti apkārtējie.

Policijas lēmums par nošķiršanu tiek aizpildīts trīs eksemplāros, no kuriem viens paliek cietušajai personai, otrs – pāridarītājam, bet trešais – Valsts policijai. Tomēr jāpiemin, ka policija lēmumu var pieņemt tikai uz rakstveida pieteikuma pamata. Ja cietusī persona atsakās rakstīt pieteikumu policijai, tad nošķiršanu piemērot nevar.

Savukārt garāku termiņu var piešķirt tiesa, piemērojot pagaidu aizsardzību pret vardarbību, ko arī turpat, notikuma vietā, veidlapā var atzīmēt. Pagaidu aizsardzībai pret vardarbību termiņa nav. Tā ir spēkā tik ilgi, kamēr kāda no pusēm iesniedz tiesā iesniegumu to atcelt.

Iepriekšējais rakstsSmagi piedzērušos atrod 6 mēnešus vecas meitiņas mammu no Liepājas
Nākamais rakstsKlusa rīdzinieku pāra starpā izceļas asiņains strīds – pēc tā notiek liela nelaime – VIDEO