Novecojot rūpes par asinsspiedienu kļūst arvien svarīgākas. Līdztekus stresa mazināšanai un regulārām fiziskām aktivitātēm ir izšķiroša nozīme veselīga asinsspiediena līmeņa uzturēšanā. Britu sporta medicīnas žurnāla veiktais pētījums atklāja visefektīvākos vingrinājumus augsta asinsspiediena apkarošanai. Efektīvi vingrinājumi asinsspiediena pazemināšanai
Lai gan tika konstatēts, ka dažādi vingrinājumu veidi, tostarp kardio un pretestības treniņi, ir labvēlīgi asinsspiediena kontrolei, viens vingrinājums izcēlās kā īpaši efektīvs – sēdēšana pie sienas.
Sienas sēdekļi, izometriskā treniņa veids, kļuva par uzvarētāju gan sistoliskā, gan diastoliskā asinsspiediena samazināšanā. Izometriskie vingrinājumi ietver noteiktu muskuļu grupu statiskas kontrakcijas, nemainot muskuļu garumu. Šādā gadījumā sienas sēdēšanai ir jānotur sēdus pozīcija pret sienu, iesaistot pamata un kāju muskuļus.
Lai veiktu sienu, rīkojieties šādi:
- Stāviet ar muguru pret sienu un kājas plecu platumā
- Nolieciet kājas apmēram divu pēdu attālumā no sienas
- Bīdiet muguru lejup pa sienu, līdz ceļgali ir saliekti 90 grādu leņķī, it kā jūs sēdētu iedomātā krēslā
- Iesaistiet savus vēderpreses un debena muskuļus un pārliecinieties, ka mugura stingri atrodas pret sienu
- Turiet šo pozīciju 30 līdz 60 sekundes vai tik ilgi, cik varat ērti noturēties.
Ir pierādīts, ka izometriskiem vingrinājumiem, piemēram, sēdēšanai pie sienas, ir pozitīva ietekme uz asinsspiedienu, jo tie spēj palielināt asinsvadu elastību un samazināt kopējo pretestību sirds un asinsvadu sistēmā. Lai gan sēdēšana pie sienas var nebūt vistradicionālākais vingrinājums, to efektivitāte asinsspiediena pazemināšanā padara tos par vērtīgu papildinājumu jūsu fitnesa rutīnai.
Atcerieties, ka pirms jebkura jauna vingrojumu režīma uzsākšanas ir svarīgi konsultēties ar savu veselības aprūpes sniedzēju, īpaši, ja jums ir kādi veselības traucējumi. Iekļaujot šo un citus ieteicamos vingrinājumus savā rutīnā, jūs varat veikt proaktīvus pasākumus, lai uzturētu veselīgu asinsspiediena līmeni un vispārējo labsajūtu.