Latvijas ilgā ziema arvien vairāk latviešus vilina uz mirkli par to aizmirst, dodoties ceļā pretī eksotiskai vasarai. Tomēr, kā atrast sev piemērotāko tālzemju galamērķi, reizēm mēdz būt patiesi mulsinoša izvēle. Palīdzot sašaurināt izvēli, tūroperators “Novatours” dalās ar populārāko galamērķu galvenajiem ceļošanas iemesliem.

 

Dominikāna

Aizraujošas kultūras tradīcijas: bungu rīboņa, mūzikas ritmi, zemi rībinošas dejas, krāšņi kostīmi un maskas ir neatņemama daļa no Dominikānas kultūras tradīcijām, ko vislabāk var iepazīt apmeklējot īpaši tam veltītus kultūras pasākumus vai ikgadējo karnevālu februārī.

Elpu aizraujošas pludmales: Dominikānas vairāk nekā 1600 kilometru garā piekraste lepojas ar patiesi izcilām, maigu smilšu bagātām Karību jūras pludmalēm. Pludmaļu cienītājiem ir vērts ielāgot Punta Cana reģionu, kura pludmales tiek ierindotas ne tikai Dominkānas labāko pludmaļu topa virsgalā, bet pasaules pludmaļu topa virsgalā.

Ūdens sporta veidi: Karību jūras siltie un tirkīzzilie ūdeņi ir nevainojami piemēroti dažādu ūdens sporta veidu baudīšanai, tostarp snorkelēšanai, niršanai ar akvalangu, airēšanai un burāšanai.

Viss iekļauts kūrorti: Dominikāna lepojas ar daudziem viss iekļauts kūrortiem, kas nodrošina nevainojamu brīvdienu pieredzi ar dažādām ērtībām un aktivitātēm.

 

Indonēzijas sala Bali

Sērfošana: Bali ir vieta, kur pulcējas pasaules sērfotāji, lai baudītu labākos viļņus un piedalītos dažādās sacensībās. Šī ir arī nevainojama vieta, kur apgūt sērfošanas prasmes, jo zinoši skolotāji ir katrā pludmalē. Dažas no populārākajām sērfošanas vietām ir Kuta, Padang Padang un Canggu.

Senie tempļi: Indonēzijā ir pārsteidzoši daudz seno tempļu. Bali salā vien to ir aptuveni 20 000. Tāpēc valsts apmeklējums nav iedomājams bez tempļu iepazīšanas. Valsts populārākajā galamērķī Bali salā noteikti ieteicams ieplānot Besakih, Goa Gajah un Goa Lawah tempļu apciemojumu.

Jogas prakses: Indonēzija visā pasaulē ir pazīstama kā jogas izziņas galamērķis. Šeit patiesi viegli ir atrast gan daudzveidīgas ikdienas prakšu vietas, gan padziļinātas tematiskās nometnes. Bieži tiek piedāvāts apvienot jogu ar sērfošanu vai meditācijām, vai cīņas mākslu.

Masāžas. Bali lepojas ar izcilām masāžu prasmēm. Pēc aktīvas dienas sērfojot, esot pārgājienā, meklējot ūdenskritumus vai iepazīstot dzīvības pilnās pilsētas, masāža ir vislabākā dāvana sev. Ceļotāji ir pārsteigti, cik iepriecinošas un maciņam draudzīgas ir masāžu cenas.

 

Kuba

Senatnes šarms: Kuba aicina atgriezties laikā, izbaudot tās unikālo šarmu ar senajām automašīnām, koloniālo arhitektūru un dzīvīgo atmosfēru.

Salsa un mūzika: Kubas iedzīvotāju dzīvi nepārtraukti pavada mūzika. Kubas salsu pazīst visā pasaulē, tāpēc valsts viesiem ir jābūt gataviem neprātīgiem salsas vakariem un naktīm.

Rums un cigāri: Kuba ir ruma un cigāru mājvieta, to kvalitātes slava ir sen apceļojusi visu pasauli un tie ir ikoniskākie Kubas suvenīri. Viesojoties šajā valstī, noteikti ir vērts izzināt to darīšanas vēsturi un tradīcijas.

Unikalitāte: Kuba piedāvātā ceļojumu pieredze nelīdzinās nekam citam. Tā apvieno citādāku vēsturi, mākslu, mūziku un autentisku ieskatu sociālistiskās valsts dzīvesveidā.

 

Maldīvija

Pludmaļu paradīzes skaistums: Maldīvija visā pasaulē tiek uzskatīta par vienu no pasaules lieliskākajiem galamērķiem pludmaļu dzīves baudīšanai. Salas ir dāsni rotātas ar baltu smilšu pludmalēm, ko ieskauj šalkojošas palmu audzes un siltie Indijas okeāna ūdeņi. Smiltis ir tik mīkstas, ka raisa domu par pastaigu mākoņos.

Romantiska atpūta: Maldīvija ir sapņu galamērķis pāriem, kas meklē romantisku un mierīgu atpūtu. Privāti namiņi, maigu smilšu klātas pludmales, tirkīzzils ūdens un absolūts privātums ir garantēts.

Pasakaini saulrieti: Maldīvija aicina baudīt mirkli, vērojot elpu aizraujošus saulrietus virs Indijas okeāna, ļaujoties maģiskai un romantiskai gaisotnei.

Ūdens aktivitātes: Maldīvija ir niršanas un snorkelēšanas paradīze. Dziļajos kanālos starp salām, kas nodrošina jūras dzīvības pārpilnību, var manīt milzu vaļu haizivis un velnrajas. Snorkelējot var sastapt dažādus zemūdens pasaules iemītniekus: no koraļļiem, krāsainām zivīm līdz bruņurupučiem un haizivīm.

 

Maurīcija

Apburošs kultūru sajaukums: Maurīcija ir vieta, kur saplūst Indijas, Āfrikas, Francijas un Ķīnas kultūru mantojumu, kas atspoguļojas tās virtuvē, mūzikā un tradīcijās.

Cukura mājvieta: Maurīcijas un cukurniedru vēsture ir vairāk nekā četrus gadsimtus sena. Cukurs ir salas galvenā eksporta prece, un tam ir bijusi liela ietekme uz valsts identitāti un ekonomiku. Noteikti ir jāapmeklē cukura muzeju, kur varēs uzzināt ne tikai par cukura lomu gadu gaitā, bet arī par to, kā sala veidojās, kā tā tika kolonizēta, par vergu tirdzniecību un daudz cita.

Ūdenskritumi: Maurīcijas ūdenskritumus ir radījuši ilgstoši neaktīvi vulkāni. Daži no tiem ir viegli sasniedzami, bet, lai nokļūtu pie citiem, ir jādodas pastaigā. Tomēr tie visi ir elpu aizraujoši un pūļu vērti. Skaistākais un pazīstamākais ūdenskritums uz salas ir Chamarel Falls.

Izcils ēdiens: Vietā, kur saplūdušas neskaitāmas ļaužu kultūras, saplūst arī ēdienu gatavošanas māksla. Maurīcija nereti tiek dēvēta par ēstmīļu paradīzi un vietu, kur var rast patiesi unikālas garšas baudas.

 

Meksika

Bagātīga vēsture: Meksikas seno civilizāciju atstātās arheoloģiskās vietas nespēj atstāt vienaldzīgu. To apmeklējums ir netikai aizraujošs piedzīvojums, bet tas arī aizved tālos fantāziju ceļojumos.

Kulinārijas prieki: Meksikas virtuve nav tikai neaprakstāmi garda un daudzveidīga. Tā ir atzīta par UNESCO nemateriālo kultūras mantojumu.

Atpūtas kultūra: neatņemama Meksikas kultūras sastāvdaļa ir krāšņi svētki, senas tradīcijas un māksla svinēt, ko visu ir vērts vismaz reizi piedzīvot klātienē.

Šokolāde un kakao: Meksika ir šokolādes dzimtene. Senākās liecības par kakao izmantošanu dzērienos šeit ir fiksētas, sākot ar 1100. gadu pirms mūsu ēras. Daži pārdevēji tirgos joprojām piedāvā autentisku acteku šokolādi.

 

Seišelu salas

Milzu kokosrieksti: Vallee de Mai dabas liegumā aug palmas, kuru lapu platums sasniedz 6 metrus, bet garums pat 14 metrus. Vēl pārsteidzošāki ir to augļi – jūras kokosrieksti, kas pēc formas atgādina cilvēka sēžamvietu. Šie gigantiskie rieksti sver aptuveni 20 kilogramus.

Peldes kopā ar bruņurupučiem: vienas niršanas laikā iespējams saskatīt pat 30-40 bruņurupučus. Lai arī šie dzīvnieki ir varena izmēra un svara, tie ir ļoti miermīlīgi un pat kautrīgi, tāpēc no tiem nav jābīstas.

Fotogēniskie pludmales akmeņi: baltu smilšu un palmu ieskauti, milzīgi un gaišas nokrāsas akmeņi pilnīgi noteikti ir viena no Seišelu salu atpazīšanas zīmēm, ko fotogrāfijās cenšas iemūžināt katrs viesis.

Unikālā daba: Seišelu salu tropiskajos mežos aug ļoti retas augu sugas, kuras var atrast tikai šajā pasaules malā, piemēram, medūzas koks (jellyfish tree), saracēnija (pitcher plant), daudz retu orhideju sugu u.c.

 

Šrilanka

Ainavu daudzveidība: Šrilankā atrodami gan 2,5 km augsti kalni, gan plaši, auglīgi līdzenumi, kas pāriet stepēs, un nebeidzamos džungļus, kā arī pasakaini skaistas pludmales, ko apskalo mierīgais un siltais Indijas okeāns.

Tēja: tēja tiek dēvēta arī par Šrilankas zaļo dimantu. Tā ir galvenā Šrilankas eksporta prece. Par labāko tēju tiek uzskatīta Broken Orange Pekoe Fannings.

Dzīvnieku daudzveidība. Šrilankā ir sastopami ne vien ziloņi, bet arī leopardi, savvaļas kaķi, šakāļi, piecas pērtiķu sugas un pat Ceilonas lāči. Šeit var ieraudzīt krokodilus, varānus un citas dažādu sugu ķirzakas un čūskas. Daudz ir arī putnu – papagaiļu, pāvu, dzērvju.

Kultūras mantojums: Šrilanka lepojas ar bagātīgu kultūras mantojumu ar senām pilsētām, tempļiem un gadu tūkstošiem senām vēsturiskām vietām, piemēram, Dambula, Kandi un Sigīrija.

 

Taizeme

Ēdiens: ikvienam Taizemes tradicionālajam ēdienam pamatā ir svaigas vietējās sastāvdaļas – pikantā citronzāle, asie čili pipari un sātīgās jūras veltes. Ēdieniem pamatā ir četras garšas: asa, salda, sāļa un skāba. Virtuves daudzveidību visspilgtāk apliecina Bangkokas nūdeļu ēstuves, Puketas jūras velšu paviljoni.

Tropu salas: Taizemes neskaitāmās salas katra atgādina paradīzes salu, piemēram, Puketa, Koh Phi Phi un Koh Samui, un katra no tām piedāvā unikālu pieredzi.

Rosīgie tirgi: Taizemes tirgiem piemīt īpaša atmosfēra un tajos šķietami ir atrodams viss iedomājāmais un neiedomājamais. Rosīgo atmosfēru vispilnvērtīgāk var baudīt Bangkokas Chatuchak un Chiang Mai nakts tirgos.

Garīgums un labsajūta: Taizeme piedāvā iespējas garīgai izziņai, labsajūtai. Īpaši svarīga šeit ir tradicionālā dziedināšana un taju masāžas, ko vērts ir pieredzēt ikvienam valsts viesim.

 

Zanzibāra

Garšvielas: Zanzibāru mēdz dēvēt arī par garšvielu salu. Tur tiek audzētas krustnagliņas, kurkuma, kanēlis, muskatrieksts, citronzāle, melnie pipari un daudzas citas aromātiem pārbagātas ēdiena garšas lolojošas vielas.

Reti dzīvnieki: Ļoti īpaša vieta Zanzibārā ir Jozani mežs. Tas ir mājvieta vairāk nekā 50 tauriņu sugām, 40 putnu sugām un tur mīt arī aizsargājami pērtiķi.

Cietumnieku sala: Šī vieta kādu laiku bija cietums nepaklausīgiem vergiem, vēlāk tur mitinājās cilvēki ar neārstējamām slimībām. Taču tagad šī sala tiek uzskatīta par svētnīcu, kur tiek sargāti milzu sauszemes bruņurupuči.

Niršana: Zanzibāras ieskaujošie ūdeņi piedāvā lieliskas niršanas iespējas ar bagātīgiem koraļļu rifiem un brīnišķīgu zivju klāstu.

 

Vjetnama

Ēdiens: ēdiens Vjetnamā atgādina atsevišķu reliģiju vai pat filozofiju. Daudzi šefpavāri Vjetnamā ievēro jing un jang principu, radot ēdienu, kas ir līdzsvarots un piemērots cilvēka ķermenim. Šeit atrodams viss, ko vien var iedomāties, sākot no salātiem un eksotisku augļu desertiem līdz gaļas un veģetāriešu ēdieniem.

Tirgus: Vjetnamas tirgi ir krāšņa, aromātiska un garda pārpilnība. Letes ir pilnas ar mango, papaijas, ličī, ananāsu augļiem un daudziem citiem mazāk zināmiem gardumiem. Šeit noteikti jāuzmeklē pūķa augli jeb pitaiju, kas ir viens no Vjetnamas krāsainākajiem un gardākajiem simboliem.

Veselības centri un masāža: Vjetnama lutina ar tradicionālās un ārstnieciskās medicīnas pakalpojumiem, sākot ar masāžas saloniem un tradicionālajām dziednīcām lauku reģionos līdz mājīgiem eko-centriem, kas atrodas džungļos, vai augstākās klases sanatorijām piejūras kūrortos.

Daba: Vjetnama apbur ar daudzveidīgu un eksotisku dabu un pasakainu, vairāk nekā 3000 kilometru garu jūras piekrasti. Viskompaktāk šis skatāms Mekongas deltā, kas ir Vjetnamas slavenākais dabas objekts un ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā – rīsu baseini, upju satiksme un to sniegtie kulinārie gardumi, savdabīgi ciemati un pilsētas, kā arī neskartas dabas krāšņums.

 

Visus šos brīniškīgos ceļojumu galamērķus ir iespējams apciemot jau ziemas sezonā (no oktobra līdz aprīlim), izmantojot tūroperatora “Novatours” pakalpojumus. Lidojumi tiek nodrošināti ar komfortablajām “Turkish Airlines” lidmašīnām, kuras zinoši ceļotāji īpaši novērtē, jo lidojuma laikā tiek nodrošināts ne tikai ēdiens, bet arī iespēja lidojumu darīt vieglāku, nozūdot filmu vai seriālu aizraujošajā pasaulē.

Iepriekšējais rakstsKad zīdainis ir gatavs iepazīt apkārtējo pasauli?
Nākamais rakstsTrīs svarīgākās minerālvielas kaulu, locītavu un muskuļu veselībai