Teju ikviena dāma kaut reizi savas dzīves laikā izmēģinājusi kādu diētu. Vislabāk, protams, to veidot ar sabalansētu uzturu, taču nereti tas nešķiet saistoši, jo gribas, piemēram, līdz svētkiem paspēt “ielīst” kleitā. Ar šīm katrā ziņā aizrauties nevajadzētu.
 

Plakantārpu diēta

Sākot ar 20. gadsimta pirmajiem gadiem, plakantārpi tika pārdoti kā efektīvs svara zaudēšanas līdzeklis. Ideja diezgan pašsaprotama: cilvēks norij tārpu (vai tableti, kas palīdz tārpam attīstīties un izaugt organismā), un tas palīdz samazināt apetīti, ļaujot efektīvi nomest svaru. Kad mērķis ir sasniegts un iegūts vēlamais svars, tiek lietotas zāles, lai šo tārpu iznīdētu. Piekritīsi, tā nav diēta, bet slimība, vai ne? Par laimi šis “efektīvais” tievēšanas līdzeklis (gan tārpi, gan tabletes) tika aizliegts ar likumu. Tiesa, tas gan dažādus indivīdus neattur šo metodi izmēģināt vēl šodien.
 

Zupu diēta

Populārākajās variācijās, tā ir konkrēti kāpostu vai vistas zupas (mainīt nedrīkst, jāēd visu laiku viena) ēšana. Diēta izskatās šādi: no rīta brokastīs apēd kaut ko, piemēram, kādu augli vai spēcinošo auzu pārslu biezputru un visu pārējo dienas daļu ēd tikai zupu. Vienkārši? Protams! Veselīgi? Nemaz! Uzturam ir nepieciešams būt dažādam, tajā jālieto gan auļi un dārzeņi, gan gaļa, pilngraudu produkti, piena produkti, zivis utt. Ar zupas diētu zaudēsi svaru ātri un efektīvi, taču kaitējums organismam būs krietni vien lielāks, turklāt pēc laika ātri un ar uzviju atgūsi sākotnējo svaru.

 

Bērnu pārtikas diēta

Runa tieši par to, kas nopērkama jau gatava burciņās. Pirmkārt, arī pašiem bērniem krietni labāk ēst to, ko pagatavojam mājās, jo šajā pārtikā ir pārlieku maz uzturvielu, bet vairāk dažādu nevēlamu vielu. Šajā diētā uzsvars uz to, ka dienas laikā jāizēd aptuveni 14 burciņas zīdaiņu pārtikas, pievakarē atļaujot sev nelielas, bet sātīgas vakariņas. Tā kā zīdaiņu pārtikā ir ļoti maz kaloriju, ir viegli pamanīt, cik ātri zūd svars, taču, ja jau pat bērnam no šis pārtikas trūkst pilnvērtīgu uzturvielu, par pieaugušajiem nemaz nerunāsim. Izmantojot šo diētu, ar laiku organizms kļūst novājināts, zūd enerģija, parādās koncentrēšanās grūtības, pat orientēšanās problēmas. Vai tas ir tā vērts?
 

HCG diēta

Noteikti esi informēta par to, ka pieņemšanos svarā un arī tā zaudēšanu krietni vien ietekmē hormoni un to darbība. Tad nu tas pavēris arī iespēju jaunai diētai. Cilvēks var injicēt, lietot tablešveidā vai ierīvēt krēmveidā zāles, kas absorbē hCG hormonu (dabīgi tas rodas no embrija šūnām, bet vēlāk iztrādājas arī placentas daļā). Šīs diētas mērķis: hCG spēj sadedzināt tauku šūnas tieši tajās zonās, kur tas visvairāk vēlams, taču aizvien nav pietiekami daudz pierādījumu par šīs diētas efektivitāti, bet par bīstamību veselībai gan. Ārstniecības iestādēs vērsušies daudzi cilvēki, kuri izmēģinājuši šo procesu un tik pat kā visiem tas bija radījis veselības problēmas, visizplatītākā no tām ir neauglības rašanās, kā arī nopietni olnīcu bojājumi, kas dažās variācijās var būt pat bīstami dzīvībai.

 

Diēta no nekā

1970. gadā tika veikts eksperiments arī šai bezjēdzīgajai un bīstamajai diētai. Diētas noteikums: neēst neko!!! Taču reizi dienā vai divās jāizdzer aptuveni 400 kaloriju piepildīts spēcinošs dzēriens, kas sastāv no dzīvnieku ragiem (samaltiem pulverī) un cīpslām… Diēta nereti beidzās ar sirdslēkmi un dažādām citām nopietnām veselības problēmām.

 

“Ātrā” diēta

Ēd visu, ko vēlies, vien iekļaujies 800 kalorijās dienas laikā. Bet ar to vēl būs par maz. Papildus jālieto caureju izraisoši preparāti katru dienu(!). Šīs diētas izgudrotājs ātri vien tika notiesāts par apzinātu un nopietnu cilvēku veselības pasliktināšanu.

 

Mēles implanta izmantošana

Faktiski šī ir diezgan jauna metode. Ķirurģiski iejaucoties, mēlei tiek piestiprināts implants/plāksteris, kas ēšanas procesu padara nepatīkamu, pat sāpīgu. Iespējams pārtikt pārsvarā no šķidruma un mīkstas, nekošļājamas pārtikas. Cilvēki zaudē svaru, taču tas ir pretrunā ar jebkuru saprātīgu ēšanas procesu, fizioloģisku darbību. Pārtika patiesībā ir baudviela, un cilvēkam ir nepieciešams ieturēt maltīti ar baudu, tādējādi izzinot kā kontrolēt kalorijas. Turklāt lēna ēšana arī neļauj apēst tik daudz, jo rodas sāta sajūta.

 

Vai tu būtu gatava izmēģināt kādu no šīm? Labāk taču lēnāk, bet bez draudiem veselībai, piekritīsi?

Iepriekšējais rakstsKā tev veiksies darbā vai biznesā 2014. gadā? KARJERAS HOROSKOPS
Nākamais rakstsNonāksi galā dzīvs? PASAULĒ BĪSTAMĀKIE ceļi uz skolu