Super bowl ir Amerikas Nacionālās futbola līgas (NFL) čempionāta spēle, kurā katru gadu kādā no javāra vai februāra svētdienām sacenšas Amerikas futbola līgas un Nacionālās futbola līgas uzvarētāji. Jebkurā sev ērtākajā laikā apskatiet pieejamās sporta likmes NFL amerikāņu futbolam, lai saprastu, kā tās tiek veidots nākamajam gadam. Šeit ir apkopoti fakti, ko Jūs noteikti nezinājāt par šo leģendāro sporta notikumu.

1. ,,Green Bay Packers’’ bija pirmā komanda, kas uzvarēja Super bowl izcīņā

1967. gadā notika pirmais Super Bowl turnīrs, kurā “Packers” uzvarēja “Kansas City Chiefs” ar 35:10. Spēle notika Losandželosas Memoriālajā kolizejā, un tās translāciju televīzijā vēroja aptuveni 60 miljoni cilvēku.

1. NFL nemaksā māksliniekiem par uzstāšanos puslaika pārtraukuma šovā

Super Bowl ir zināms ar saviem grandiozajiem puslaika pārtraukuma šoviem, kuros vienmēr uzstājas pasaules slaveni izpildītāji, kuri nemaz nesaņem par to samaksu. NFL sedz tikai producēšanas izmaksas, bet nemaksā pašiem izpildītājiem. Mākslinieki veicina savu atpazīstamību, jo miljoniem cilvēku ik gadu vēro šo nozīmīgo sporta notikumu.

1. 12 NFL komandas nekad nav uzvarējušas Super Bowl, 4 no tām pat nekad nav piedalījušās

Četras komandas, kas nekad nav piedalījušās Super bowl izcīņā: ,,Houston Texans”, ,,Jacksonville Jaguars”, ,,Detroit Lions” un ,,Cleveland Browns”.

1. Super Bowl laikā demonstrēto reklāmu cenas ir ļoti augstas

Reklāmu cena ir augsta, jo Super Bowl katru gadu sasniedz ārkārtīgi lielu skatītāju skaitu, kas potenciāli var piesaistīt patērētājus uzņēmumiem. 2020. gadā 30 sekunžu ilga reklāma maksāja 5,6 miljonus ASV dolāru. Salīdzinājumam, 1967. gadā pirmās spēles reklāmas cena bija aptuveni 40 000 ASV dolāru. Gadu gaitā reklāmas ir kļuvušas par ļoti augstu vērtētu tradīciju, padarot Super Bowl ne tikai par lielāko sporta notikumu, bet arī par lielu mārketinga pasākumu.

1. Spēlētāji un greznas automašīnas

Kāds no abu komandu spēlētājiem, kuras piedalās Super Bowl finālā, saņem greznu automašīnu, ar kuru pārvietoties visu nedēļu pirms grandiozā sporta pasākuma.

1. Svētdiena, kurā notiek Super Bowl fināls, amerikāņiem ir otrā lielākā ēšanas diena

Saskaņā ar Apvienoto pārtikas un tirdzniecības darbinieku arodbiedrības datiem,  Super Bowl svētdiena ir otra lielākā pārtikas patēriņa diena ASV aiz Pateicības dienas. Par populārāko ēdienu tiek uzkstaīti vistas spārniņi.

1. Super Bowl biļetes var izmaksāt vairāk nekā ASV iedzīvotāja vidējā gada alga

Biļete uz 2020. gada Super Bowl čempionāta spēli maksāja no 4220 līdz 60 000 ASV dolāru. Salīdzinājumam, saskaņā ar ,,The Balance” datiem, vidējie viena iedzīvotāja ienākumi 2019. gadā bija 54 129 dolāri.

1. Toms Breidijs ir veiksmīgākais aizsargs Super Bowl vēsturē

Breidijam pieder Super Bowl dalības rekords, kā arī visvairāk uzvaru starp visiem NFL vēsturē esošajiem spēles aizsargiem – deviņas dalības un sešas uzvaras.

1. Katrai komandai pienākas liels skaits futbola bumbu

108 bumbas uz vienu komandu, 54 īstajai spēlei un 54 treniņiem. Kāpēc tik liels skaits bumbu ir nepieciešams? Tādēļ, lai novērstu krāpšanās risku un ievērotu prasības, kādām jābūt futbola bumbām, lai spēle būtu godīga.

1. Super Bowl norises vieta katru gadu mainās un tiek rūpīgi izvēlēta

Čempionāta norises vieta tiek noteikta jau trīs gadus uz priekšu. Izvēloties norises vietu, tiek izvērtēti vairāki faktori: vietējie laikapstākļi, stadiona kvalitāte un naktsmītnes, kas pieejamas tuvumā.

1. Puslaiks Super Bowl spēlēm ir garāks, nekā tradicionāli

Standarta NFL spēles puslaiks parasti ilgst 12-15 minūtes, turpretī Super Bowl puslaiks, atkarībā no mākslinieka, kas uzstājas, ilgst 20-30 minūtes.

1. Super Bowl nosaukumā lieto tikai romiešu ciparus

Profesionālā futbola sezona parasti sākas vasaras beigās/rudens sākumā, bet Super Bowl notiek nākamā gada sākumā. NFL, vēloties izvairīties no pārpratumiem, nolēma čempionāta spēli apzīmēt ar romiešu cipariem. Romiešu ciparu lietošanas tradīcija aizsākās ar Super Bowl V turnīru 1971. gadā un kopš tā laika nav mainījusies.

1. Simpsonu prognoze par Super Bowl spēli piepildījās

Simpsonu animācijas seriāls nereti ir precīzi prognozējis nākotnes notikumus. Viņu prognozes piepildījās arī par 1992. gada Super Bowl. Lisa Simpsone pareizi prognozēja spēles iznākumu: ,,Buffalo” svinēja uzvaru pār ,,Washington”.

Iepriekšējais rakstsFakti par sporta veidiem, kurus Jūs, iespējams, nekad nebūsiet dzirdējuši