Kad tu vēlies jaunu frizūru, noteikti ņem vērā savu sejas formu un to, kāda ir tavu matu struktūra. Tās ir galvenās lietas, pēc kurām vari izvēlēties to, kas tev tik tiešām piestāvēs.

Vispirms nosaki savu sejas formu un atceries, ka ar frizūras palīdzību vari izveidot ideālāku sejas izskatu. Piemēram, ja tev ir kvadrātveida sejas forma, vari izvēlēties matu griezumu, kas mazliet apslēps stūrus, padarot tavu seju izteiksmīgāku, sabalansējot tās formu. Ļoti viegli noteikt precīzu savas sejas formu ir šādi: nostājies pie spoguļa, atglaud matus no sejas, stāvi pret spoguli taisni un ar kaut ko, kas ir viegli notīrāms (piemēram, aukstu sviesta gabaliņu vai caurspīdīgo lūpu spīdumu), uz spoguļa velc līniju ap savu seju – uzvelc šo kontūru un skaties, kāda forma iznākusi.

 

Apaļai sejas formai.

Izvēlies frizūru, kas beidzas zem tava zoda, aptuveni pie plecu līnijas vai ir vēl garāki.

Neizvēlies tādu, kas beidzas tieši pie zoda, tādējādi padarīsi savu seju apjomīgāku ar frizūras palīdzību.

 

Kvadrātveida sejas formai.

Eksperimentē ar lielām cirtām un gariem matiem, taču neizvēlies ponijus un īsu, taisnu griezumu.

 

Ovālai sejas formai.

Tā ir universāla forma, tāpēc tev ir paveicies, jo piestāv teju ikviens matu griezums un sakārtojums. Ja tev ir izteiksmīga kaulu struktūra, vari izvēlēties karē tipa griezumu, jo tas uzsvērs tavu skaisto zodu. Ja tev ir lielas, mirdzošas acis, vari ieveidot pieres daļā matus uz sānu un iztaisnot, vai tieši pretēji – ielokot. Neizvēlies nevīžīga izskata matu griezumu un sakārtojumu, kas beidzas pie zoda vai nedaudz zemāk.

 

Trīsstūra sejas formai.

Labi piestāvēs īss, apjomīgs matu griezums un sakārtojums. Piestāvēs arī garāki matu griezumi, taču atceries, ka tos vajag veidot kuplus.

Neizvēlies tādas frizūras, kas ir īsas griezumā, paceltas pie saknēm, bet taisnas galos, kas beidzas pie zoda. Tas tieši uzsvērs tavu sejas formu.

 

Dimantveida sejas formai.

Izvēlies matu sakārtojumu, kas ir apjomīgāks pie saknēm, bet griezums ir pakāpenisks un brīvi krīt līdz zoda līnijai. Labi piestāvēs matu celiņš, kas izveidots pa vidu galvai.

 

Garai sejas formai.

Lieliski derēs poniji, kas ir filēti un sniedzas pat pāri uzacīm, kā arī garais ponijs, kas sasukāts pāri pierei – uz sānu. Lieliski piestāvēs arī frizūras, kas ir ar lielām lokām vai viļņains matu ieveidojums.

Neizvēlies ļoti garus matus, labāk, lai griezums ir tāds, ka mati sniedzas maksimums līdz pleciem vai ir pavisam nedaudz garāki.

 

Sirdsveida sejas formai.

Izvēlies matu griezumu, kā sastāvdaļa ir uz sānu sasukāts ponijs. Matu garums vislabāk, lai būtu pāri pleciem – brīvi krītoši vai viļņaini ieveidoti.

Neizvēlies matu griezumu, kas ir kupls vaigu kaulu daļā, bet uz leju sašaurinās.

 

Izvēlies griezumu, kas atbilst tavai matu struktūrai

Ir dažādi mati – smalki, plāni, biezi, raupji – un katram no tiem piestāv atšķirīgi matu griezumi. Piemēram, tas, kas izskatīsies labi smalkiem matiem, nepavisam nepiestāvēs raupjiem, turklāt arī ieveidošanai nepakļausies tā, kā smalkie mati.

Plāniem, zīdainiem matiem. Neizvēlies taisnu, bezformīgu, garu matu griezumu, tas padarīs tevi bērnišķīgu. Tā vietā izvēlies garumu, kas sniedzas līdz pleciem, vai nedaudz pāri tiem. Labi piestāvēs pakāpenisks griezums, kas piešķirs apjomu. Pievērs uzmanību arī tam, lai mati nebūtu pieplakuši pie galvas, bet būtu ar apjomu. Neizvēlies poniju, tā vietā labāk veidot pāri pierei pārķemmētu matu šķipsnu, kas beidzas apmēram auss vidus rajonā.

Biezi, raupji un/vai viļņaini mati. Negriez tos īsus. Ja šādai matu struktūrai izvēlēsies griezumu, kas beidzas līdz ar zodu, tas neizskatīsies skaisti. Izvēlies garumu, kas stiepjas vismaz līdz pleciem, taču vari atļauties arī garākus matus, jo tad tie vairāk nostiepsies un būs vieglāk kopjami.

Vidēja biezuma mati. Tu esi veiksminiece – vari izvēlēties garu vai īstu griezumu, tas gan piestāvēs, gan būs ērti kopjams, jo šī matu struktūra ir ļoti pateicīga.

 

Kāds ir tavs matu sakārtojums?

Iepriekšējais raksts7 AUSU TIPI un ko tie liecina par cilvēka personību
Nākamais rakstsVecmāmiņas mantojums: 5 ĶĪSEĻU RECEPTES