Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 5.augusta plkst. 6.30 līdz 8.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 198 izsaukumus – 63 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā četrus uz meža ugunsgrēkiem, 88 uz glābšanas darbiem, bet 47 izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar Krāslavā ugunsdzēsēji glābēji no Daugavas izcēla bojāgājušu cilvēku, kuru nodeva Valsts policijas darbiniekiem. Šogad no ūdens izcelti jau 67 miruši cilvēki, tostarp 38 kopš peldsezonas sākuma maija vidū, bet ugunsgrēkos zaudētas 44 dzīvības.

 

Vakar plkst. 19.35 saņemts izsaukums uz Ķekavas novada Rāmavu, kur ugunsgrēks izcēlies neapsaimniekotā ēkā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg neapsaimniekota ferma 1000m2 platībā. Plkst. 00.01 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 15.32 VUGD saņēma izsaukumu uz Caunes ielu Rīgā, kur ugunsgrēks izcēlies septiņstāvu dzīvojamā mājā. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka septītā stāva dzīvoklī deg virtuves tehnika un mēbeles 10m2 platībā. No ēkas ugunsdzēsēji glābēji evakuēja piecus cilvēkus. Plkst. 16.35 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 13.03 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Birztalu ielu Rīgā, kur ugunsgrēks izcēlies noliktavas ēkā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka vienstāvu noliktavas ēkā deg ventilācijas sistēmas iekārta 60m2 platībā. Plkst. 15.52 ugunsgrēks likvidēts.

Naktī uz svētdienu plkst. 3.51 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Uzvaras ielu Alūksnē, kur blakus dzīvojamai mājai bija aizdedzis šķūnis. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka saimniecības ēka dega 150m2, un liesmas ir pārmetušās uz blakus esošo māju, kuras jumts deg 40m2 platībā, kā arī blakus esošo šķūni, kas dega 110m2 platībā. Plkst. 04.36 ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās ierobežot liesmu izplatīšanos, bet plkst. 9.34 ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajās dienās glābēju palīdzība bija nepieciešama vairākiem cilvēkiem, kuri apmaldījušies mežā. Piektdien plkst. 20.45 VUGD saņēma informāciju, ka Madonas novada Ērgļu pagastā cilvēks ir laivojis, piestājot krastā, iegājis mežā un apmaldījies. Ugunsdzēsēji glābēji ar cilvēku sazinājās telefoniski, raidīja autocisternas skaņas signālu un pēc apmēram pusstundas viņu atrada. Savukārt sestdien plkst. 22.41 VUGD saņēma informāciju, ka Ogres novada Birzgales pagastā mežā ir apmaldījušies trīs cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji kopā ar Valsts policijas darbiniekiem uzsāka meža pārmeklēšanu no vietas, kur cilvēki iegāja mežā. Meklēšanas darbu laikā tika ieslēgta arī autocisternas skaņas un gaismas sistēma. Pēc trīs stundu darbs, apmaldījušies cilvēki tika atrasti un izvesti no meža. Svētdien izsaukums saņemts uz Jēkabpils novada Leimaņu pagastu, kur 18.16 mežā apmaldījies cilvēks. Ugunsdzēsēji glābēji, telefoniski sazinoties ar cilvēku, noskaidroja viņa aptuveno atrašanās vietu. Šajā vietā ugunsdzēsēji glābēji ieslēdza autocisternas skaņas signālu, kuru cilvēks sadzirdēja un iznāca no meža.

Piektdien plkst. 15.20 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Gulbenes novada Rankas pagastu, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma vieglajā automašīnā bija iespiests cilvēks. Ar hidrauliskajiem instrumentiem ugunsdzēsēji glābēji atgrieza automašīnas jumtu un atbrīvoja cietušo, kuru nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Pārējie cilvēki no automašīnas izkļuva paši saviem spēkiem. Pēc tam ugunsdzēsēji glābēji sakārtoja ceļa braucamo daļu. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 17.44. Savukārt svētdien plkst. 18.39 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jelgavas novada Svētes pagastu, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā iesaistīta vieglā un smagā automašīna. Ar hidraulisko instrumentu palīdzību ugunsdzēsēji glābēji no vieglās automašīnas atbrīvoja bojāgājušo. Vēl viens cilvēks no tās bija izkļuvis pats saviem spēkiem. Pēc tam ar absorbenta palīdzību tika savākti uz brauktuves izlijušie šķidrumi un sakārtota brauktuve. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 19.42.

Latvijā aktīvi notiek ražas novākšana, līdz ar to pieaug izsaukumu skaits, kuros deg labības rugāji, siena ruļļi, lauksaimniecības tehnika utt. Piektdien Preiļu novadā dega siena ruļļi 11m2, Talsu novadā dega labības rugāji 1000m2, Dienvidkurzemes novadā dega kombaina motortelpa 0,5m2, Ogres novadā dega labības rugāji 400m2, Valmieras novadā dega labības rugāji 3 hektāru platībā, Kuldīgas novadā dega kombains un labības rugāji 290m2, Dienvidkurzemes novadā dega labības rugāji, siena prese un siena rullis 5000m2 un Limbažu novadā dega siena prese un siena ruļļi 4,2m2 platībā,  sestdien Varakļānu pagastā dega kombains 15m2 platībā, bet svētdien Dobeles novada Bukaišu pagastā dega rugāju lauks 5 hektāru platībā.

Ugunsgrēku skaitu un to postošās sekas iespējams mazināt, ievērojot piesardzību, apzinoties iespējamos riskus un tos savlaicīgi novēršot, piemēram, lauksaimniecības traktortehnikas aizdegšanos novērsīs regulāra rotējošo detaļu un mezglu vārpstu attīrīšana no degtspējīgiem materiāliem. Transportlīdzekļu dzinēju izplūdes caurules ir arī jāaprīko ar dzirksteļu slāpētājiem un jāuzrauga, lai dzinēja kolektora un izplūdes caurules savienojuma starplikās nebūtu plīsumu un bojājumu. Šādā veidā tiek novērsta iespēja, ka dzirksteles iekļūst sausajos salmos, sienā, graudos utt. un tos aizdedzina. Degoši labības un rugāju lauki ir tikpat bīstami kā kūlas ugunsgrēki, jo tajos var ciest un iet bojā cilvēki, kā arī liesmas var pārmesties uz automašīnām un ēkām, tāpēc ir svarīgi ievērot piesardzību, lai novērstu šādu ugunsgrēku izcelšanos.

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, elektrības skapis, malkas kaudze, meža zemsedze, sausā zāle, koka dobums, dūmvads, sodrēji ēkas dūmvadā, koka paletes, septiņas vieglās automašīnas, kravas automašīnas piekabe, divas pirtis, neapsaimniekota ēka, saimniecības ēka, dzīvojamais vagoniņš un trīs gadījumos dega bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Sabiedrība

Parādās jaunas ziņas par kādreiz tik populāro dziedātāju Martu Ritovu

  Dziedātāja un dziesmu autore Marta Ritova kopā ar studijas RASA bērniem radījusi “Gaismas dziesmu”, kurā...

Izmaksāta visu laiku lielākā OCTA atlīdzība par Latvijā notikušu smagu negadījumu

  Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (turpmāk – LTAB) šī gada septembrī veicis vēsturiski lielāko izmaksu no...

Princis Harijs atkārto vēsturi: Viņš ir nožēlojams un izmisis

Princis Harijs izskatās tikpat nožēlojams un izmisis kā Edvards VIII, un izstaro tādas pašas skumjas...

Daļa latviešu pieļauj šīs 3 kļūdas, izmantojot taromātus. Vai esi viņu vidū?

  Palielinoties nodoto depozīta iepakojumu īpatsvaram un aktivitātei depozīta punktos, SIA “Depozīta Iepakojuma Operators” aicina iedzīvotājus...
Foto:Flickr.com/Michel Filion/CC

Otrdienas rīts pienācis ar traģisku ziņu

  Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 3. oktobra plkst. 6.30 līdz 4. oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un...

Bijušais vīrs pastāsta par dienu, kad pēkšņi no mums šķīrās mecenāte Zuzāne

  Vēlēšanu priekšvakarā Latviju pāršalca ziņa, ka īsi pirms dzimšanas dienas mūžībā pēkšņi devusies mecenāte un...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 5. oktobris

  Šodien vajadzētu pievērst uzmanību saviem vārdiem. Viss, ko tu nejauši izteiksi pat, negribot neko sliktu,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. oktobris

Šis ir ideāls brīdis jaunām romantiskām saistībām un flirtam. Neesi pārsteigts, ja starp tevi un...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 3.-9. oktobris

  Esam pavadījuši septembri un sagaidīsim rudens otro mēnesi – oktobri! Darīsim to ar patiesu prieku...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. oktobris

  Šodien sāksi just enerģijas pieplūdumu. Mēģini saprast un apzināties savas pamatvērtības. Mēģini savas šīs dienas...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. oktobris

  Šodien ir īstais brīdis, lai strādātu un attīstītu savu pašdisciplīnu. Atceries lietas, ko iepriekš nācies...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. septembris

Šī diena var izrādīties diezgan saspringta. Pirmajā tās pusē vajadzētu atturēties no dažādu lietu iegādes,...

Mājai un Dārzam

Izskan brīdinājums par laiku vakarā un naktī

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku pirmdienas vakarā un naktī uz...

Laiks mainīsies! Sinoptiķim Bricim jaunas ziņas par šonedēļ un turpmāk gaidāmo

  Kāds laiks gaidāms turpmāk? To sarunā ar "Rīta panorāmu" skaidro LTV laika ziņu redaktors Toms...

Parādās pavisam jaunas ziņas par laiku šonedēļ – prognoze 7 dienām!

  Pirmdien Latvijai no dienvidaustrumiem pietuvosies plašs ciklons, kura rietumu mala arī noteiks laikapstākļu nedēļas sākumā...