Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 24. maija plkst. 6.30 līdz 27. maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 240 izsaukumus – 69 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā četrus uz kūlas ugunsgrēkiem un septiņus uz meža ugunsgrēkiem, 131 uz glābšanas darbiem, bet 40 izsaukumi bija maldinājumi. Glābējiem brīvdienās darba pilnas rokas – ir arī vairākas traģiskas ziņas

Šonakt plkst. 02.51 tika saņemts izsaukums uz Ādažu novada Carnikavas pagastu, kur ar atklātu liesmu dega divstāvu dzīvojamā māja 100 m2 platībā, blakus esošais šķūnis 6 m2 platībā un vieglā automašīna 4 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās divi cilvēki no kuriem viens notikumā cieta. Karstuma ietekmē tika bojātas divas blakus esošās ēkas fasādes. Plkst. 07.14 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien plkst. 20.03 VUGD saņēma izsaukumu uz Krāslavas novada Kastuļinas pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies divstāvu neapdzīvotā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka māja deg jau pilnā 300 m2 platībā. Dzēšanos darbos tika iesaistītas četras autocisternas un 13 ugunsdzēsēji glābēji. Ugunsgrēkā cieta viens ugunsdzēsējs glābējs, kurš nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 03.50 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 11.51 saņemts izsaukums uz Dobeles novada Auci, kur dega vienstāva rindu garāžas 270 m2 platībā. Notikuma vietā cieta ugunsdzēsējs glābējs. Plkst. 18.17 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Īsi pirms divpadsmitiem pēcpusdienā ugunsdzēsēji glābēji devās uz Daugavas ielu Daugavpilī, kur no upes izcēla bojāgājušo, kuru nodeva Valsts policijas amatpersonām.

Sestdien laika posmā no 17.00 līdz 21.00 saņemti vairāk nekā 50 izsaukumi, kur bija nepieciešams sazāģēt nolūzušus kokus vai to zarus. Koki un to zari bija lūzuši uz ceļa braucamajām daļām, gājēju ietvēm, arī trīs gadījumos uz vieglajām automašīnām. Visvairāk izsaukumu, gandrīz 40 saņemti tieši Rīgā un Jūrmalā.

Sestdien plkst. 19.57 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz K.Valdemāra ielu Rīgā, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju, redzams, ka aiz Vanšu tilta margām stāv cilvēks. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji, sadarbībā ar Valsts policijas nodarbinātajiem cilvēku nogādāja drošībā un nodeva NMPD mediķiem. Pēc nepilnas stundas darbs notikuma vietā noslēdzās.

Plkst. 18.17 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Siguldas novada Mālpils pagastu, kur angārā izcēlies ugunsgrēks. Notikuma vietā konstatēts, ka lielā platībā deg kokapstrādes angāra jumts. No angāra tika evakuētas materiālās vērtības. Kopējā degšanas platība bija 2520 m2 un dega noliktavu jumts 1500 m2 platībā, gatavā produkcija 500 m2 platībā, ražošanas daļā dega siena un starpstāvu pārsegums 500 m2 platībā un vēl viena noliktava 20 m2 platībā. Plkst. 11.32 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts. Ugunsgrēka dzēšanas darbos piedalījās vairāk nekā 40 ugunsdzēsēji glābēji kā arī brīvprātīgie ugunsdzēsēji no Inčukalna un Krimuldas.

Plkst. 15.11 VUGD saņēma izsaukumu Salaspils novada Salaspils pagastā, kur dega dārza māja pilna ar atkritumiem un būvgružiem 40 m2 un blakus esošais šķūnis ar malku 5 m2, zem gruvešiem atrasts bojāgājis cilvēks. Plkst. 17.59 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Plkst. 15.05 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Dzirnavu ielu Rīgā, kur dega divstāvu neapsaimniekota ēka. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg divstāvu neapsaimniekotas ēkas jumts 50 m2 platībā, ārsiena 10 m2 platībā, kā arī blakus esošās divstāvu mājas jumts 15 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no blakus esošās mājās saviem spēkiem evakuējās viens cilvēks. Viens ugunsdzēsējs glābējs nodots NMPD mediķiem, bet pēc mediķu apskates varēja turpināt dežūrmaiņu. Plkst. 19.11 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Piektdien Krāslavas novada Ķepovas pagastā ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpes izcēla bojāgājušu cilvēku, kuru nodeva Valsts policijas nodarbinātajiem.

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsPēc ilgāka pārtraukuma jaunas ziņas par leģendāro latgaliešu grupu “Borowa Mc”
Nākamais rakstsTavs horoskops lieliskai nedēļai: 27. maijs – 2. jūnijs