Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 1. marta plkst. 6.30 līdz 4. marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 126 izsaukumus – 42 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā trīs uz meža ugunsgrēku dzēšanu, 55 uz glābšanas darbiem, bet 29 izsaukumi bija maldinājumi. Glābēji steigušies uz ļoti sarežģītu izsaukumu galvaspilsētā

Naktī uz svētdienu plkst. 2.19 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Madonas ielu Rīgā, kur ar atklātu liesmu astoņpadsmit stāvu mājā deg balkons astotajā stāvā. Notikuma vietā konstatēts, ka deg astotā stāva balkons 5 m2 platībā, istaba 10 m2 platībā, kā arī koridors 5 m2 platībā. Ar elpošanas masku palīdzību, no piedūmotās ēkas ugunsdzēsēji glābēji izglāba trīs cilvēkus, bet pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās 40 cilvēki. Pieci cilvēki vērsās pie Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Ugunsgrēkā dzēšanas darbos piedalījās 30 ugunsdzēsēji glābēji ar sešām autocisternām un divām autokāpnēm. Plkst. 5.21 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Sestdien plkst. 19.36 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Limbažu novada Salacgrīvas pagastu, kur dega divstāvu dzīvojamās mājas jumts 100 m2 platībā, starpstāvu pārsegums 50 m2 platībā un dzīvojamās mājas otrais stāvs 100 m2 platībā. Ugunsgrēka dzēšanas darbos piedalījās arī Ainažu un Korģenes brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrībās. Plkst. 1.34 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Sestdien īsi pirms pulksten pus pieciem ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Pļaviņām, kur uz ledus vižņiem atrodas cilvēks un dodas uz upes vidu. Valsts policijas pārstāvji ar drona un skaļruņa palīdzību veica pārrunas ar cilvēku. Pārrunu rezultātā vīrietis devās uz krasta pusi, savukārt ugunsdzēsēji glābēji devās viņam pretī. Sasniedzot vīrieti, glābēji viņu nogādāja krastā un nodeva NMPD.

Sestdienas rītā plkst. 5.30 ugunsdzēsēji glābēji Viestura prospektā Rīgā no vieglās automašīnas, kura dzīvojamo māju iekšpagalmā bija ietriekusies kokā, atbrīvoja cilvēku un nodeva NMPD mediķiem.

Piektdien plkst. 19.50 VUGD saņēma izsaukumu uz Jāņa ielu Apē, kur ugunsgrēks bija izcēlies vienstāvu dzīvojamā mājā ar izbūvētu mansardstāvu. Otrā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas un dīvāns 2 m2 platībā. Degošajā dzīvoklī ugunsdzēsēji glābēji atrada cilvēku, kuru izglāba un nodeva NMPD mediķiem. Plkst. 21.24 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Plkst. 19.34 saņemts izsaukums uz Dzirnavu ielu Viļānos, kur ugunsgrēks izcēlies dzīvojamā mājā. Notikuma vietā konstatēts, ka deg vienstāvu dzīvojamā mājas istaba 40 m2 platībā, kā arī liesmas bija izplatījušās uz bēniņiem, kas dega 60 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem bija evakuējies cilvēks, kurš ugunsgrēkā cieta. Plkst. 00.06 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Plkst. 14.15 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Flotes ielu Rīgā, kur uzņēmuma teritorijā deg kuģa vraks, kurš bija izjaukšanas procesā, 120 m2 platībā. Plkst. 17.47 ugunsgrēks likvidēts.

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X 

Iepriekšējais rakstsValsts asinsdonoru centrs izplata aicinājumu sabiedrībai
Nākamais rakstsKā izvairīties no traumām, atrodoties uz kalna