Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 15. decembra plkst. 6.30 līdz 18. decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 163 izsaukumus – 38 uz ugunsgrēku dzēšanu, 94 uz glābšanas darbiem, bet 31 izsaukums bija maldinājums.

Piektdien pēcpusdienā VUGD saņēma informāciju, ka Bauskas novada Rundāles pagastā upē Lielupe ledū ir ielūzis suns. Ugunsdzēsēji glābēji ar glābšanas dēli nokļuva līdz dzīvniekam un nogādāja krastā, kur viņu jau gaidīja saimnieks.

Savukārt svētdienas pēcpusdienā ugunsdzēsēji glābēji Valmierā izglāba suni, kurš atradās uz Gaujas ledus un bija ielūzis. Izmantojot laivu, ugunsdzēsēji glābēji piekļuva dzīvniekam, to izglāba un nogādāja krastā pie saimnieka.

VUGD brīdina, ka, sākoties atkusnim, ledus uz ūdenstilpēm strauji kļūst plānāks, trauslāks un neizturīgāks. Atrasties uz tā, ir dzīvībai bīstami ne tikai cilvēkiem, bet arī dzīvniekiem!

Piektdien plkst. 23.23 VUGD saņēma izsaukumu uz Ventspils novada Vārves pagastu, kur dega divstāvu dzīvojamās mājas jumts un starpstāvu pārsegums 300 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās septiņi cilvēki. Plkst. 5.11 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Naktī uz sestdienu, plkst. 00.26, VUGD saņēma izsaukumu uz Siguldas novada Krimuldas pagastu, kur dega divstāvu dzīvojamā māja 20 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās astoņi cilvēki. Plkst. 3.23 ugunsgrēks likvidēts.

Sestdien no rīta, plkst. 7.28, VUGD saņēma izsaukumu uz Olaines novada Olaines pagastu, kur vienstāva dzīvojamā mājā apkures telpā dega starpstāvu pārsegums 1 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās četri cilvēki. Plkst. 8. 27 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 21.00 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Jēkabpils novada Kūku pagastu, kur dega divstāvu koka dzīvojamā māja 100 m2 platībā. Plkst. 4.55 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Svētdien plkst. 07.26 tika saņemts izsaukums uz Augšdaugavas novada Biķernieku pagastu, kur dega vienstāva dzīvojamā māja 120 m2 platībā un liesmas jau bija izplatījušās uz blakus esošā šķūņa jumta konstrukcijām, kas dega 50 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no mājas evakuējās divi cilvēki un viens izglābts. Glābjot ēkā esošo cilvēku, viens no tiem, kas evakuējās, arī cieta un nodots NMPD mediķiem. Plkst. 12.38 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 15.12 VUGD saņēma izsaukumu uz Daugavgrīvas šoseju Rīgā, kur bija notikusi kravas un vieglās automašīnas sadursme. Vieglajā automašīnā bija iespiests cilvēks, kuram notikuma vietā NMPD mediķi konstatēja nāvi. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot hidrauliskos instrumentus, bojāgājušo atbrīvoja no automašīnas, sakārtoja ceļa braucamo daļu un plkst. 17.44 darbu notikumā noslēdza.

Iepriekšējais rakstsRīgas Zoo palicis slēgts arī pirmdien – FOTO
Nākamais rakstsNedēļu pēc šova rīkotāji publisko jaunas ziņas par notikumiem “X Faktora” finālā