Atlantijas okeāna austrumos atrodas viens no pasaules skaistākajiem un tūristu iecienītākajiem galamērķiem – Kanāriju salas. Septiņu vulkāniskas izcelsmes salu arhipelāgs, kas atrodas pavisam netālu no Marokas un Rietumsahāras piekrastes, ir autonoms Spānijas apgabals, un atpūta Kanāriju salās ik gadu ir vairāk kā 10 miljonu tūristu TOP izvēle. 

Pazīstamākās Kanāriju arhipelāga salas ir Tenerife, Fuerteventura, Palma un Grankanārija, kas tiek dēvēta arī par miniatūru kontinentu. Proti, Grankanārijā vērojams izteikts reljefa kontrasts – salu sadala kalnu grēda, kas nodala salas ziemeļu un dienvidu piekrasti, līdz ar to atšķirīgs ir arī salas klimats. Dienvidos tas ir siltāks, savukārt salas ziemeļos nedaudz vēsāks. 

Tie, kas reiz pabijuši šajā skaistajā salā atzīst – ceļojumi uz Grankanāriju vēl ilgi paliek atmiņā un daudziem kļūst par ikgadēju tradīciju. Vēl vairāk, liela daļa kopā ar ģimenēm šeit ierodas pavadīt daļu vai pat visus aukstos ziemas mēnešus, lai baudītu salas patīkamo klimatu, pludmales sezonu, kas šeit tā īsti nekad nebeidzas, un krāšņos, daudzveidīgos dabas skatus. 

Par to, ko apskatīt Grankanārijā un kāpēc Grankanārija ir tik iecienīts tūristu galamērķis – par to raksta turpinājumā! 

Grankanārija – ceļojumi, kas paliek atmiņā! 

Grankanārija ir ne tikai Eiropiešu, bet arī citu kontinentu tūristu iecienīts galamērķis. Tāpēc dodoties uz Grankanāriju jārēķinās, ka tūristi šeit ir visu cauru gadu un, ja vēlies izvairīties no lieliem tūristu pūļiem un esi nepieradinātu zemju fans, šis iespējams nebūs tas, ko meklē. 

Taču aptuveni 4,5 miljoni tūristu gada laikā paviesojas Grankanārijā, līdz ar to salas infrastruktūra, izklaides un atpūtas iespējas, kā arī serviss ir ļoti augstā līmenī. Tūristi šeit ierodas dažādu iemeslu dēļ. Daļa ierodas baudīt smalku, vulkānisku smilšu pludmales un teju labākos Spānijas un pat Eiropas kūrortus Playa del Ingles un Playa de Maspalomas pludmalēs. 

Un, lai gan liela daļa tūristu Grankanāriju uzskata par salu, kur baudīt tieši eksotiskas pludmales, dažādas ūdens aktivitātes un ūdens sportu, kā arī izcilu kūrortu un viesnīcu piedāvāto servisu, kas ļauj pilnībā atpūsties un baudīt atvaļinājuma atmosfēru, tomēr Grankanārija piedāvā vēl daudz vairāk. 

Tūristi šo salu iecienījuši arī tās daudzveidīgo, nepieradināto dabas skatu dēļ. Šeit apskatāms viens no slavenākajiem Grankanārijas apskates objektiem Maspalomas smilšu kāpa jeb Duna de Maspalomas. Uz to ved vairākas, tūristiem ierīkotas apskates takas, tāpēc nokļūšana šeit, kā lielākajā daļā apskates objektu, nav sarežģīta. Maspalomas kāpa atrodas tuksnesī, kur iespējams gūt Sahāras tuksnesim līdzvērtīgus, neaizmirstamus iespaidus. Starp citu, fotosesijas šajā vietā iespējams rezervēt jau pirms ceļojuma, tādējādi atgriežoties mājās daļu skaistās atmiņas varēsi ierāmēt un likt pie sienas. 

Salas vidienē izvietojušās majestātiskas kalnu grēdas, kuru augstākais punkts ir Picolo de las Nieves. Arī šeit ved tūristiem piemērota taka, tāpēc lielākā daļā tūristu izvēlas kādu dienu veltīt arī pastaigai pa kalniem, lai apskatītu salu no tās augstākā punkta. 

Kalnu trekings un pārgājieni arī ir viens no iemesliem, kāpēc dabas cienītāji izvēlas atpūtu pavadīt Grankanārijā. Taču, lai gan sala ir neliela, baudāmākai salas apskatei tūristiem tiek ieteikts pa salu pārvietoties ar īrētu auto. 

Tāpat tūristi izvēlas apskatīt Gvadelakas un Fatagas iezpaidīgos kanjonus, Azuaje gravā var baudīt lietus mežu ielokā apskatāmo ūdenskritumu, savukārt salas rietumos apskatāmas varenas klintis, kas slejas tieši pašā jūras krastā, dažviet sasniedzot pat vairāk kā 1000 m virs jūras līmeņa. 

Foto: freepik.com/Freepik

Eiropas ziemas siltākais galamērķis 

Taču gan salas daba, gan pludmales un jūra, gan plašās izklaides un atpūtas iespējas šķiet pārspēj tieši salas patīkamais klimats. Šeit vairāk kā 320 dienas gadā spīd saule un ir silts, tāpēc ceļojumi uz Grankanāriju ir piemēroti visa gada garumā. 

Liela daļa tūristu no Ziemeļeiropas šeit ierodas pavadīt tieši aukstos gada mēnešus. Kanāriju salas janvārī un februārī ir gada iecienītākais laiks, kad tūristu šeit ir īpaši daudz. Šobrīd arī no Latvijas pieejami ērti tieši reisi no Rīgas un Grankanāriju. Lai gan janvāris un februāris tiek uzskatīti par vēsākajiem mēnešiem, taču temperatūra reti noslīd zem 20 grādiem. 

 

Izklaides iespējas ikvienam 

Jūra, kas ieskauj salu, piedāvā plašas izklaides iespējas visiem ūdens sporta entuziastiem. Gan amatieriem, gan profesionāļiem šeit ir plašas iespējas nodarboties ar kaitošanu, vindsērfingu, niršanu, kā arī doties zvejā. 

Ģimenes ar bērniem novērtē bērniem piemērotās, seklās pludmales un daudzveidīgās izklaides programmas. Iespējams apmeklēt gan Zoo un botānisko dārzu, ūdens parkus, salīdzinoši nesen uzcelto akvāriju Poema del Mar, gan dažādus izklaides šovus. 

Savukārt kultūras un mākslas baudītāji novērtē salas kultūras un arhitektūras mantojumu. Salas galvaspilsētā Las Palmas atrodas UNESCO mantojuma sarakstā iekļautā pilsētas senākā daļa Vegueta, kur tūristi dodas apskatīt vietējās arhitektūras pieminekļus, reliģiskās celtnes, izstaigāt galerijas un muzejus. Tiek rīkoti arī vietējo tradīciju stilā ieturēti pasākumi, ar iespēju baudīt vietējo mūziku un dejas, iepazīt Grankanārijas tradīcijas un aprunāties ar vietējiem iedzīvotājiem. 

Grankanārijā ir arī iespējas baudīt mūziku un dejas festivālu gaisotnē, līdz ar to šeit atpūtas iespējas un jaunus iespaidus gūst arī jaunieši un tie, kas papildus citiem salas priekiem, vēlās baudīt ballīšu atmosfēru lieliskas mūzikas pavadībā. Uz salas regulāri norisinās dažādi mākslas un mūzikas festivāli, piemēram, Kanāriju salu mūzikas festivāls un Kanāriju Džeza festivāls. Kā atzīst tūristi, tas ir papildu pluss, jo uz salas pavadot ilgāku laiku, nerimstošā kultūras dzīve bagātina un daudzveido  atvaļinājuma iespaidus. 

Foto: freepik.com/Freepik

Grankanārija kopā ar CeļojumuBode.lv 

Grankanārija ir vieta, ko vismaz reizi mūžā iekļaut atvaļinājuma galamērķu sarakstā. Šeit atpūsties brauc gan ģimenes ar bērniem, gan tie, kas vēlas baudīt romantisku atpūtu divvientulībā, gan baudot pelnītos pensijas gadus. 

Kopā ar CeļojumuBode.lv ceļot ir daudz ērtāk, izdevīgāk un vienkāršāk. Ieskaties CeļojumuBode.lv plašajā piedāvājumā un izvēlies sev piemērotāko ceļojumu plānu, un ceļojuma plānošanu atstāj CeļojumuBode.lv ziņā! Ja ceļojumus plāno pēdējā brīdī, neuztraucies, CeļojumuBode.lv piedāvājumā ir arī izdevīgi pēdējā brīža ceļojumi Kanāriju salas apskatei. 

Iepriekšējais rakstsŠonakt vidējo ātrumu sāks kontrolēt vēl divos Latvijas ceļu posmos
Nākamais raksts“Aiziešana viņai nāca kā atpestīšana” – Estrādes karaliene Vilcāne skumst par zaudēto draudzeni