Pirmdien, 12. oktobrī, pateicoties drosmīgam jelgavniekam, policijas darbinieki operatīvi aizturēja vīrieti, kurš no velosipēdu novietnes mēģināja nozagt saslēgtu divriteni. Šobrīd aizturētajam kriminālprocesa ietvaros piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.  

Šī gada 12. oktobrī Jelgavā, Sarmas ielā 2, pie Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 1984. gadā dzimis vīrietis no velo novietnes, pārkniebjot drošības trosi, centās nozagt saslēgtu velosipēdu „Scott Aspect” 580 eiro vērtībā. Noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas brīdi redzēja  Edgars Lucis, kurš nekavējoties vīrieti panāca, neļāva pamest notikuma vietu un par notikušo telefoniski paziņoja policijai.

Notikuma vietā ieradās Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa amatpersonas un iespējamo zagli aizturēja. Šobrīd divritenis ir atdots tā likumīgajam īpašniekam, bet par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta pirmās daļas par zādzību un 185. panta pirmās daļas par mantas tīšu bojāšanu. Par šādiem noziegumiem soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Aizdomās par velosipēda zādzības izdarīšanu vīrietim ir piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.  

Valsts policija izsaka pateicību jelgavniekam, Edgaram Lucim, ka viņš neapjuka šajā situācijā un drosmīgi palīdzēja novērst noziedzīga nodarījuma paveikšanu.  

Iepriekšējais rakstsMeklē jau vairāk nekā nedēļu Rīgā pazudušo jaunieti
Nākamais rakstsRīgā jau teju 600 saslimušo; atcels novembra parādes un uguņošanu