Kamēr Lietuvas valsts vadītājiem ir pieejama kara lidmašīna “Spartan”, Igaunijas un Latvijas prezidenti uz vizītēm ārzemēs lido ar komercreisiem. Raidījumam “360TV Ziņneši” Valsts prezidenta ārlietu padomnieks Edvīns Severs stāsta, ka gadījumos, ja nav pieejama biznesa klase, prezidents Edgars Rinkēvičs lido arī ekonomiskajā. Iereibis un orientēts uz konfliktu. Aizdomīga pasažiera dēļ lidojumā pārsēdināts prezidents Rinkēvičs

“Visbiežāk cenšamies izvēlēties tiešos lidojumus. Bet nereti tas nav iespējams un ir jālido ar pārsēšanos. Pārsēžoties, tas protams var aizņemt vairākas stundas, gaidot nākamo lidojumu. Ir bijuši gadījumi, kad ir jāpielāgo programma lidojumu grafikam – tad nākas saspiest tikšanās īsākā laikā, varbūt pat atteikties no kādas tikšanās vai programmas elementa, lai paspētu uz reisu,” stāsta Edvīns Severs.

Vienā no ekonomiskajiem lidojumiem tika piedzīvots gadījums, kad valsts vadītāju pārsēdināja drošības apsvērumu dēļ.

“Tur viens no pasažieriem šķita, ka varētu radīt apdraudējumu. [..] Iekāpšanas procesā bija uz konfliktu orientēts un ļoti tuvu sēdēja prezidentam,” stāsta padomnieks, apstiprinot, ka pasažieris bijis kunga prātā.

Vai arī Latvijā valdība domā par privātās lidmašīnas iegādi, skaties sižetā.

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X 

Iepriekšējais rakstsAr brīdinājumu klajā nācis Pārtikas un veterinārais dienests
Nākamais rakstsPāragri mūžībā devies mākslinieks un pedagogs Ivars Asnis