Ilutai no Aizkraukles ir 45 gadi, viņa ir precējusies, viņai ir 20 gadus vecs dēls. Viņa ir bijusi aktīvs, pozitīvs un enerģisks cilvēks, taču smaga slimība viņu ir noguldījusi uz slimības gultas. Taču viņa nav padevusies, viņa zin kā ir būt stiprai un veselai, taču pašas spēkiem vien atveseļoties nav iespējams, ir vajadzīga palīdzība. Ilutas lūgums pēc palīdzības ir izmisuma solis. Būsim atsaucīgi!

Jaunībā Iluta bija sapņojusi iegūt labu izglītību, veidot karjeru un būt par vislabāko mammu pasaulē, taču prieku par dēliņa piedzimšanu aizēnoja nepatīkamas sajūtas – nespēks, reiboņi un galvassāpes. Ārsti tolaik šos simptomus norakstīja uz pēcdzemdību stāvokli, nozīmēja ārstēšanu. Tomēr Ilutas pašsajūta neuzlabojās. Gadu gaitā nāca klāt jauni un pavisam dīvaini simptomi. Pēdējie 12 gadu ir bijuši ļoti smagi. Līdz ar dzirdes pasliktināšanos un trokšniem ausīs, pastiprinājās galvassāpes un reiboņi. Trakākais sākās, kad Iluta sāka dzirdēt savu iekšējo orgānu darbību, savu asinsriti, dzirdēt savu acu kustības, galvas šķidrumu plūsmas un muskuļu darbību. Viņai ir grūtības dzirdēt citu teikto, jo to aizklāj šīs skaņas. Ilutai vairs nepastāv klusums, tāda vairs viņas dzīvē nav! Katrs skaļš troksnis ir kā spēcīgs spēriens pa galvu.

Laika gaitā Iluta vairs nespēja strādāt un zaudēja darbu, kas viņai ļoti patika. Iluta arī nespēja būt pilnvērtīga mamma savam dēlam, viņam nācās agri pieaugt un aprūpēt mammu. Tika izstaigāti visi iespējamie ārsti un veiktas neskaitāmas pārbaudes līdz viņa, konsultējoties arī ar ārvalstu speciālistiem, nonāca līdz diagnozei.

Ilutai ir rets sindroms, kas saistīts ar to, ka galvā pie iekšējās auss trūkst neliels kaula gabals. Sākotnēji problēma tika atklāta labajā ausī. Tomēr nu jau  vairāk nekā divus gadus ir parādījušies simptomi arī otrā ausī. Klāt nākušas arī spēcīgas ausu sāpes. Latvijā un Eiropā ārstiem ir ļoti maza pieredze ar šo saslimšanu un tās ārstēšanu. Šo saslimšanu pēdējos 20 gadus aktīvi pēta un ārstē ASV. Vienīgā iespēja, kā šo saslimšanu ārstēt ir veikt sarežģītu galvas operāciju. Ilutas tuvinieki sazinājušies ar vienu no lielākajām ASV klīnikām – John Hopkins klīniku Baltimorā. Šīs klīnikas ārstiem ir ļoti liela pieredze dehiscences operāciju veikšanā un klīnika ir gatava Ilutai veikt šo operāciju. Izmeklējumu, operācijas un slimnīcas izmaksas sastāda vismaz 73 000 USD (pēc LB kursa – 69508 eiro). Ceļa un uzturēšanās izdevumi Ilutai ar pavadoni sastāda var izmksāt līdz 5000 eiro.

Ilutas lūgums pēc palīdzības ir izmisuma solis. Viņa zina, ka var būt vesela un dara visu, kas ir viņas spēkos, lai cīnītos. Taču viņai nav ienākumu, to vienkārši nevar būt viņas situācijā, lai apmaksātu vajadzīgo operāciju.

Palīdzēsim Ilutai! To iespējams paveikt portālā Ziedot.lv!

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsSatraucoši notikumi laika zīmju vērotāja Bukša dzīvē
Nākamais rakstsKas ir nepatīkamākais, ko par sevi dzirdējis aktieris Mārtiņš Vilsons?