Veselības ministrijas galvenais infektologs, ārsts un profesors Uga Dumpis intervijā LTV “Rīta Panorāmai” pirmdien atzinis, ka pandēmija tik vienkārši Latvijā nebeigsies, ja cilvēki neievēros ierobežojumus.

“Cilvēki tiekas vairāk, redzam, ka notiek pulcēšanās dažādos veidos, tas arī noved pie inficēšanās pieauguma. Jo vairāk cilvēki tiekas savā starpā, jo vairāk notiek inficēšanās,” Covid-19 saslimstības pieaugumu vērtē Dumpis. Viņš neatbalsta kopš 7. maija īstenoto restorānu un kafejnīcu āra terašu atvēršanu: “Āra terašu atvēršanu vērtēju negatīvi, jo bija nedaudz jāpagaida ar šādiem lēmumiem. Vajadzētu vakcinēt vairāk cilvēku, īpaši riska grupas, seniorus. Tad varētu runāt par pulcēšanās ierobežojumu atcelšanu.”

“Mēs skrienam visi vienu distanci. Palicis ir nedaudz. Un mums ir jāskrien visiem kopā, bet daži šobrīd apstājas, citi – vispār skrien pretējā virzienā. Diemžēl tas tik ātri nebeigsies, ja mēs neievērosim noteikumus. Loģiski būtu skaidrot esošos ierobežojumus, ko tie nozīmē un kāpēc mēs to darām, manuprāt, tas netiek pietiekami darīts. Paralēli ļoti svarīgi ir vakcinēt riska grupas. Ja riska grupas nebūs vakcinētas 80-90% apmērā, stacionēto daudzums tuvākajā laikā nemazināsies,” pastāstīja infektologs.

“Vakcinācijas efektu saslimstības samazinājumā varētu redzēt ap Jāņiem. [..] Diez vai varam sasniegt 70% vakcinācijas aptveri vasaras beigās, bet tas nenozīmē, ka būs jāsaglabā ierobežojumi. Ja samazinās saslimstība, infekciju ir iespējams kontrolēt citiem līdzekļiem.”

 

Iepriekšējais rakstsSmaga avārija svētdienas vakarā notikusi Pierīgā
Nākamais rakstsZināms, kur pandēmijas laikā bija pazudusi viena no atpazīstamākajām TV ziņu “sejām” Latvijā – VIDEO