Islāma valsts (ISIS) līderi un sabiedrotie atbild hakeru grupējuma Anonymous pieteiktajam karam virtuālajā vidē. Viņi nav mierā ar to, ka tiek iznīcināti ISIS konti sociālajos tīklos, vēsta ārvalstu mediji.

 

ISIS nākuši klajā ar paziņojumu, ka organizācijas dalībnieki turpmāk viens ar otru varēs komunicēt, izmantojot šifrētu ziņojumu aplikāciju, kur publicētās ziņas pēc brīža pašiznīcinās. Turklāt, aplikācija ir populāra visā pasaulē, to izmanto vairāk nekā 50 miljoni lietotāju. Telegram bija kļuvis ļoti populārs ISIS locekļu vidū, jo ļoti ērti iespējams apmainīties ar šifrētiem ziņojumiem. Turklāt esot krietni ērtāks par WhatsApp (starp citu, tā pieder Facebook), jo darbojas ātrāk un ir drošāks.

 

Telegram lielā cieņā ir drošība, tādēļ privātās komunikācijas ir aizsargātas. Lietotāji droši var apmainīties ar attēliem un citiem failiem ar saviem draugiem. Ir iespējams izveidot arī čata grupas, kurās var tērzēt līdz pat 200 biedriem vai izvēlēties īpaši slepeno tērzēšanu, kur nosūtītās ziņas un faili pēc izlasīšanas neatgriezeniski pašiznīcināsies.

 

Arī paši Telegram iesaistījušies virtuālā cīņā ar teroristiem. Dažas grupas tikušas dzēstas, bet ISIS locekļi par to teju pasmejas, izveidojot jaunus kanālus minētajā aplikācijā.

 

ISIS izmantojis Telegram saziņu, mainoties ar ziņām dažādos šīs aplikācijas kanālos, kas izveidoti par dažādām tēmām. Turklāt, tieši oficiālais ISIS kanāls bija tas, kurā parādījās informācija, ka Parīzes slaktiņš būs tikai pirmais un mazākais lielās vētras punkts, ko viņi grasās sarīkot.

 

ISIS locekļi aši reaģē uz dažādām pārmaiņām un dažādos ar ISIS saistītos kanālos jau bija ievietota informācija, kur tika brīdināti to dalībnieki: Viņi [Telegram vadība] arī pieteikuši karu #IslamicState… uzmanieties, jo nekas nav īsti drošs arī te.

Clipboard02

Teroristiskie grupējumi savu virtuālo saziņu lielākoties pārcēluši uz šo aplikāciju, kad Anonymous pieteica viņiem karu citviet virtuālajā vidē, īpaši Twitter. ISIS arī brīdinājuši savus locekļus, kādi piesardzības pasākumi jāveic, lai netiktu bloķēti. Viens no brīdinājumiem bija neatvērt aizdomīgus, nezināmus linkus un regulāri mainīt savas IP adreses. Nekad neatbildiet svešiniekiem sociālajos tīklos, ekstrēmisti esot brīdinājuši. Šīs visas aktivitātes sākās pēc tam, kad hakeru grupējums Anonymous atklāti pieteica ISIS karu virtuālajā vidē.

 

Šobrīd Telegram ir bloķējuši 78 dažādus ISIS kanālus 12 dažādās valodās un arī uz to ISIS ir atbildējuši…

Happiness-everywere-colorful-umbrella_1280x1024
Telegram ziņojums par bloķētajiem kanāliem
Clipboard01
ISIS atbilde uz Telegram vēstījumu
Clipboard04
ISIS sašutums par jaunā kanāla bloķēšanu. Tas bijis aktīvs vien dažas minūtes…

 

Šodien jau ir jauna informācija, ka ir vēl vairāk bloķēto:

JAUNS

Dažādas šifrētas aplikācijas nu ir teju kā zem lupas pēc Parīzes slaktiņa. Tiesībsargājošās iestādes, kuras darbojas ar šīm aplikācijām, jau atklājušas vairākas, kas bijušas saistītas ar Parīzes uzbrucējiem.

 

Aplikācija Telegram tika izveidota 2013. gadā, tās radītāji ir brāļi Nikolajs un Pavels Durovi, kuri tika nodēvēti par “Krievijas Markiem Cukerbergiem”.

 

Tikmēr ISIS pacentušies nosaukt hakeru grupējumu Anonymous par teroristiem 🙂 

anon

Iepriekšējais rakstsLaimē lielisku KEUNE matu kopšanas komplektu!
Nākamais rakstsBoņuks no ‘Cilvēka bērna’ izaudzis un neitralizē nesprāgušu munīciju