Mūsdienu ātrais dzīves ritms nereti liek nodarīt sev pāri, teju izsvītrojot no savas ikdienas atpūtu un aizmirstot par savu labsajūtu. Nāc, pieņem mūsu izaicinājumu!

 

Kāpēc to nosaucām par izaicinājumu? Tieši tāpēc, ka vēlamies, lai tu, lasītāj, būtu vesels, laimīgs un apmierināts ne tikai ar sevi, bet arī ar to, kas notiek apkārt. Lieliski pozitīvu devu visam gadam ir iespējams gūt grāmatā “6 minūtes 365 dienas”, kas pērnā gada nogalē guva īpašu popularitāti. Piedāvājam uzzināt tev vairāk gan par to, kas ir šī grāmata – tas mērķiem, idejām, gan par to, kā tā tapusi. BrīvBrīdis.lv sarunājas ar grāmatas autorēm – Sandu Krastu un Viktoriju Bērziņu.

 

6 minūtes 365 dienas ir interaktīva grāmata, kas radīta ar mērķi, lai attīstītu sevī radošumu, mācītos just un izprast sevi, apzinātos savas dzīves vērtības un dzīvotu saskaņā ar tām, trenētu spēju radīt prieku sevī un citos, kā arī gluži vienkārši motivētu sevi rīkoties. Darīt. Grāmata steigas pilnajā ikdienā burtiski atgādina: veltot laiku sevis iepazīšanai un savu mērķu nodefinēšanai, mēs vairāk novērtējam dzīvi un pasauli mums apkārt. Un attiecīgi vieglāk sasniedzam savus sapņus.

365 dienas. Katrai dienai 1 lappuse. Katrā lappusē 1 radošs uzdevums ar vietu rakstīšanai, skicēšanai, sarakstu veidošanai, būšanai ar sevi. Uzdevuma izpilde aizņems 6 minūtes. Kā palīgs un papildus motivācija – slavenu cilvēku iedvesmas citāti. Katra mēneša beigās (tātad 12 reizes visas grāmatas ietvaros) – lappuse pašsajūtas novērtēšanai un izgriežams attēls.

 

 

Tik skaisti, pozitīvi, enerģiski, bet reizē mierīgi. Kā nonācāt līdz tam, ka ir jāveido šāda grāmata? Kas bija tas pirmais “grūdiens”/ ideja/ solis?

Abas grāmatas autores esam labas draudzenes ar līdzīgām vērtībām un pasaules uzskatiem. Daudz esam domājušas, mācījušās un diskutējušas par likumsakarībām mūsu dzīvē, par attiecībām un sevis pieņemšanu. Un brīdī, kad cilvēks ir piepildīts ar sava veida izpratni par kaut ko, nereti rodas vēlme padalīties tajā ar citiem. Mums bija patiesi liela vēlme radīt ko tādu, kas ir vērtīgs, kas iedvesmo, vienlaikus liekot arī mums justies priecīgām par to, ko radām.

 
Kāds bija darbs pie grāmatas izveides? Kāda bija Jūsu ikdiena šajā laikā?

Vienlaikus var teikt, ka grāmata tapa ļoti ātri, bet tajā pašā laikā ļoti ilgi. Kāpēc? Jo fiziski darbs pie grāmatas sastādīšanas ritēja vien dažus radošus mēnešus, bet tas nekad nevarētu tik ātri notikt, ja pirms tam nebūtu savākta padsmit gadu sevis izzināšanas pieredze, apgūtas dažādas teorētiskas zināšanas un ieguldīta enerģija arī profesionālajā izaugsmē. Tā kā grāmatas izveide ir mūsu sirds darbs, darām to ārpus ikdienas darbiem un pienākumiem, kas nodrošina iztiku. Iespējams, tieši tāpēc daudzi ir sajutuši šīs grāmatas vieglumu un sirsnību, jo tās pašmērķis nav peļņa.

 
Kāds ir grāmatas galvenais vēstījums? Kāda ir Jūsu plānotā mērķauditorija?

Galvenais grāmatas vēstījums ir uz brīdi novērst skatienu no ārpasaules uz sevi pašu – vissvarīgāko personu, kura ir katra mūsu dzīvē. Mēs esam ierakušies darbos, pienākumos, bet par sevis lološanu domāt mums īpaši neatliek laika. Un pat brīžos, kad par sevi domājam, pārsvarā domas ir tendētas uz sevis rāšanu: ko es nepratu izdarīt, cik slikti es izrīkojos, kam nepaspēju piezvanīt… Mums ir tendence nepārtraukti sevi kritizēt. Tāpēc mēs vēlējāmies, lai cilvēki sevi iepazīst no gaišākās, labākās puses un atgādina sev: Es esmu labs. Ar mani viss ir kārtībā pat tad, kad neesmu perfekts. Un tad, kad mēs iepazīstam sevi arī no labās puses, tikai tad mēs varam sākt arī citos cilvēkos ieraudzīt ko labu un kvalitatīvu, galu galā patiesi pieņemot un iemīlot sevi un citus. Mums nav jābūt ideāliem, lai būtu laimīgi. Mēs katrs esam unikāla personība un ļoti gribētos nodot citiem šo domu, ko pašas esam izjutušas ar katru savu šūnu. Un, ja vienreiz tas izdodas, kā smejies – atpakaļ vairs negribas. Mūs ļoti priecē, ka grāmatas lietotāju vecums variē no 10 līdz 75 gadiem – patiesībā tas mums ir milzīgs Brīnums, kas pierāda, ka visu vecumu cilvēki vēlas saprast, izzināt un mīlēt gan sevi, gan apkārtējos.

 
Cilvēks saņem grāmatu, atver to, lasa. Vai jums būtu ieteikumi grāmatas labākai uztverei? Teiksim – kā pareizi tai pievērsties, lai saņemtu pēc iespējas vairāk no tā, ko vēlējāties dot? Ne viss mainās izlasot rindas grāmatā. Ar ko vajadzētu sākt pašam cilvēkam?

Grāmatas galvenais autors ir cilvēks, kura rokās grāmata atrodas. Jāsaprot, ka grāmatas ietekme būs tik liela, cik godīgs, atklāts un patiess cilvēks būsi pret sevi, cik ļoti vēlēsies, lai grāmata maina dzīvi uz priecīgāku, gaišāku un harmoniskāku. Un, protams, mēs iesakām grāmatu ne tikai lasīt un izdomāt, bet noteikti rakstīt, jo rakstīšanai ar roku ir īpašs spēks. Reizēm, nu jau ar svaigu aci pārlasot uzrakstīto, ikvienam sanāks pabrīnīties – vai tiešām šīs burvīgās rindas reiz uzrakstīju es?!

 
Ar kādām emocijām pašas turējāt rokās grāmatas pirmo eksemplāru?

Kad saņēmām pirmos grāmatas eksemplārus, tas šķita kā brīnums. Jo bija taču! No idejas piedzimšanas līdz grāmatas turēšanai rokās pagāja vien nepilns pusgads, turklāt izdevām to pašas, nesaskaņojot nedz ar priekšniekiem, nedz investoriem, kas diktētu savu. Mums šķita svarīgi grāmatu izdot pašām un visdrīzāk tieši tāpēc gala rezultāts bija daudz, daudz burvīgāks, nekā cerējām. Sirsnīgs prieks un pateicība par iespēju šo grāmatu radīt un laist pasaulē – tieši šīs sajūtas pārpildīja mūsu sirdis. 

 

 

Kāds būtu Jūsu novēlējums mūsu lasītājiem?

Mēs no sirds novēlam ikkatram ieskatīties savā dziļākajā būtībā, pieņemt to, kādi esam šobrīd un cieņā un mīlestībā pret sevi mainīties uz savu labāko “ES”. Tad arī izdosies izprast un mīlēt citus. Šis visdrīzāk nav vieglākais dzīves ceļš, toties tas nes piepildījuma sajūtu. Ar aizrautību ķeroties klāt sevis izziņai, izrādās, ka reizēm dienu gaišāku dara nieka sešas (vai divdesmit) minūtes, ko klusumā izdodas veltīt domām un jūtām par sevi. Un pēcāk no šī gaišuma iegūst arī citi, apkārtējie un likumsakarīgā kārtā skaties – jau visa lielā pasaule kļuvusi par kripatiņu gaišāka.

 

Ar grāmatu iespējams iepazīties www.6minutes.lv

Ar meitenēm sazināties iespējams arī Facebok lapā ŠEIT!

 

Sabiedrība

Sinoptiķi brīdina par laiku tuvākajās dienās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši virkni brīdinājumu par tuvākajās dienās gaidāmajiem laika...

Sinoptiķis Bricis atklāj, kāds laiks mūs sagaida jūlija pēdējās dienās un augusta sākumā – VIDEO

Šonedēļ karstākais laiks gaidāms pirmdien, nedēļas otrajā pusē kļūs vēsāks, sarunā ar raidījumu "Rīta Panorāma"...
flickr.com

Diemžēl jūlija pēdējā nedēļa sākusies ar skumjām ziņām

  Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 23.jūlija plkst. 06.30 līdz 26.jūlija plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un...

Izskan svarīga informācija visiem “SuperBingo” spēlētājiem

  24.jūlija SuperBingo izlozē tika izlozēta TV izlozes ciparu kombinācija: 2945, 2228, 7937. Uz nākamo auditorijas spēli netika...

Parādās jaunas prognozes par laiku šonedēļ – tās iepriecinās daudzus

  Jūlija pēdējā nedēļā biežāk gaidāms lietus, vietām iespējams pērkona negaiss ar stiprām lietusgāzēm un brāzmainu...
Foto:Flickr.com/Jürgen Mangelsdorf/CC

Diemžēl Pierīgā pazudušais vīrietis atrasts miris

  Diemžēl bezvēsts prombūtnē bijušais 1967. gadā dzimušais Guntis Žuks svētdien tika atrasts noslīcis, informē Valsts...

Horoskopi un Testi

Foto:Flickr.com/Maria Eklind/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. jūlijs

  Politiskā situācija darbā var kļūt diezgan saspringta. Mēģini būt lietas kursā par to, kas ir...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. jūlijs

  Šodien pievērs uzmanību savai veselībai. Ēd veselīgāk, pat, ja iepriekš tev trūka iniciatīvas, nu ir...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 26. jūlijs – 1. augusts

  Šīs nedēļas beigās jau klāt vasaras pēdējais mēnesis – augusts! Tas jāizbauda un jāļaujas, lai...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. jūlijs

  Šī būs konfliktu diena, taču tu tos atrisināsi dienas beigās, ja neizvairīsies no piepūles, ko...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. jūlijs

  Atceries, ka bez piepūles neko nevar paveikt! Mums katram ir savs Everests, ko iekarot –...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. jūlijs

  Ko zvaigznes tev sola 23. jūlijā?     Auns Šī diena būs emocijām bagāta diena. Vēlēsies skaļi izpaust savus...

Mājai un Dārzam

Sinoptiķi brīdina par laiku tuvākajās dienās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši virkni brīdinājumu par tuvākajās dienās gaidāmajiem laika...

Sinoptiķis Bricis atklāj, kāds laiks mūs sagaida jūlija pēdējās dienās un augusta sākumā – VIDEO

Šonedēļ karstākais laiks gaidāms pirmdien, nedēļas otrajā pusē kļūs vēsāks, sarunā ar raidījumu "Rīta Panorāma"...

Parādās jaunas prognozes par laiku šonedēļ – tās iepriecinās daudzus

  Jūlija pēdējā nedēļā biežāk gaidāms lietus, vietām iespējams pērkona negaiss ar stiprām lietusgāzēm un brāzmainu...