Pagājušās nedēļas nogalē Valsts policija ciešā sadarbībā ar brīvprātīgajiem, zemessargiem un citiem operatīvajiem dienestiem izvērsa plašus meklēšanas pasākumus, Vidzemes reģionā, Saklaura purva apvidū meklējot kopš piektdienas pazudušu vīrieti. Divu dienu laikā vīrietis veiksmīgi tika atrasts purvā, sūnās, vēl esot pie samaņas un tika nodots mediķu aprūpē. Valsts policija izsaka pateicību visiem meklēšanas pasākumos iesaistītajiem, vienlaikus vērš līdzcilvēku uzmanību, lai rūpīgi pārrunā drošības jautājumus ar saviem tuviniekiem pirms došanās mežā, īpaši, ja personām ir kādas veselības problēmas. 

Piektdien, 7. augustā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē tika saņemta informācija, ka Valmieras novadā, Ramatas pagastā kāds 1953. gadā dzimis vīrietis ar veselības problēmām izgājis no savas dzīvesvietas un ar automašīnu devies nezināmā virzienā un kopš tā brīža atrodas bezvēsts prombūtnē. Saņemot šo informāciju, Valsts policijas amatpersonas nekavējoties uzsāka meklēšanas pasākumus, turpmāko dienu laikā pārmeklējot gan tuvējās apkārtnes, gan arī meža apvidu tuvākās apkārtnes, kur tika atrasta pamesta automašīna, ar kuru vīrietis bija devies ceļā. Turpmākie meklēšanas pasākumi tika izvērsti meža apvidū līdz 9. augustā vīrietis tika veiksmīgi atrasts.

Izvēršot vīrieša meklēšanas pasākumus, kopumā no 7. līdz 9. augustam, pārmeklējot meža masīvu, vīrieša meklēšanas pasākumos līdztekus policijas spēkiem iesaistījās kopumā ap 130 cilvēku gan no zemessardzes, gan brīvprātīgajiem. Tostarp pielietots bezpilota lidaparāts, lai veiktu meklēšanas pasākumus, pārmeklējot meža apvidu no gaisa un arī Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona kareivju speciālās skaņas signāla auto.

Pēc divu dienu aktīviem meklēšanas pasākumiem, 9. augustā, seši iedzīvotāji, kuri bija devušies pārmeklēt Saklaura purvu, atrada pazudušo purvā, guļot sūnās aptuveni 2 kilometru attālumā no atrastās automašīnas. Vīrietis bija novārdzis, bet pie samaņas.

Iedzīvotāji mežā uz vietas izveidoja paštaisītas nestuves un ar to palīdzību iznesa vīrieti no purva, vienlaikus informējot operatīvos dienestus un norādot precīzu pārvietošanās maršrutu. Pēc sniegtajām  norādēm, ugunsdzēsēji – glābēji pa meža stigu sasniedza viņus un palīdzēja iznest atrasto vīrieti un viņu nodot mediķu aprūpē. Vīrietis tika nogādāts medicīnas iestādē atlabšanai.

Valsts policija pateicas visiem iesaistītajiem personas meklēšanas pasākumā un īpašu pateicību izsaka visiem brīvprātīgajiem un Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 22. kaujas nodrošinājuma bataljonam.

Valsts policija aicina sabiedrību rūpēties par līdzcilvēku drošību, it īpaši pievēršot uzmanību personām ar veselības traucējumiem. Personu pazušanas gadījumā aicinām nekavējoties informēt policiju, zvanot pa tālruni 110.

Iepriekšējais rakstsŠaurā tuvinieku lokā Maestro atvadījies no mīļotās Lanas
Nākamais rakstsKrusā smagi cietis arī operdziedātājas un aktiera ģimenes īpašums Jaunpils pusē