Iļģuciemā iedzīvotāji ziņo par diviem novārtā atstātiem bērniem.

15.februārī pulksten 14.01 Rīgas pašvaldības policija saņēma izsaukumu uz Iļģuciemu, kur kāda daudzdzīvokļu nama iedzīvotāja sadzirdējusi pie savām ārdurvīm bērna raudas. Ziņotāja atklāja, ka pēc durvju atvēršanas kāpņu telpā ieraudzījusi kaimiņu noraudājušos atvasi – aptuveni divus gadus vecu meitenīti, savukārt kaimiņu durvju ailē pamanīta otra kaimiņu atvase – aptuveni tāda paša vecuma puisēns. Bērni bija bez pieaugušo uzraudzības. Sieviete abas kaimiņu atvases ieveda atpakaļ dzīvoklī, kur aicinājusi viņu tēvu vai māti atsaukties. Mirkli vēlāk viņa ieraudzījusi bērnu tēvu pamatīgā alkohola reibumā guļam uz tualetes grīdas. Sieviete nolēmusi situācijas atrisināšanai izsaukt policiju.

Saņemot informāciju par bērnu tiesību pārkāpumiem, uz norādīto adresi nosūtīta tuvākā Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes autopatruļa. Likumsargus pie norādītā dzīvokļa durvīm sagaidīja izsaucēja, kura sīkāk izstāstīja piedzīvoto.

Policijas ierašanās brīdī bērnu tēvs bija atjēdzies un pats saviem spēkiem iznāca no tualetes. Izjautājot vīrieti par notikušo, viņš, apgalvoja, ka alkoholu lietojis dienu iepriekš. Notikuma dienā viņš grādīgos dzērienus neesot lietojis. Savukārt bērni diendusas laikā esot nemanot izgājuši no dzīvokļa, jo ārdurvīm esot kāda tehniska ķibele.

Pārrunu laikā policistiem radās aizdomas, ka vīrietis joprojām ir pamatīgā alkohola reibumā. Likumsargi vīrieti izjautāja par bērnu mātes atrašanās vietu, kas varētu uzņemties rūpes par abām atvasēm. Drīz vien sieviete sazvanīta un lūgta ierasties bērniem pakaļ. Viņa solīja atgriezties mājvietā 20 minūšu laikā, tomēr likumsargiem telefonsarunas laikā radās aizdomas, ka arī bērnu māte varētu būt pamatīgā alkohola reibumā.

Tikmēr bērnu tēvam veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā. Pirmā pūtiena laikā alkohola koncentrācijas mērījums uzrādīja 3.20 promiles, savukārt otrais mērījums – 3.44 promiles.

Mājokļa apskates laikā ievērots, ka virtuvē atrodas pelnu trauks ar vairākiem cigarešu izsmēķiem. Arī telpā bija jūtama cigarešu dūmu smaka. Vīrietis izjautāts arī par smēķēšanu dzīvoklī, kurā uzturas divi mazi bērni. Vīrietis atzina, ka pa retai reizei smēķējot dzīvoklī.

Uz notikuma vietu izsaukti arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri konstatēja, ka jaunākajam bērnam aptuveni divas līdz trīs dienas nav mainītas autiņbiksītes. Pēc abu bērnu medicīniskās apskates un apkopšanas nolemts viņus nogādāt slimnīcā papildu pārbaužu veikšanai.

Ņemot vērā, ka bērnu māte divu stundu laikā tā arī nebija atgriezusies dzīvoklī, pieņemts lēmums abus bērnus nošķirt no ģimenes. Pēc tēva informēšanas par nošķiršanu, viņš sāka lamāties, vainojot visus citus par savu bērnu atstāšanu novārtā.

Līdz ar to pēc slimnīcas apmeklējuma, abas pāra atvases tiks nogādātas krīzes centrā, kur sagaidīs bāriņtiesas lēmumu, vai viņus atgriezt vecākiem. Pabeidzot procesuālās darbības, saņemta informācija no slimnīcas, ka abiem bērniem jāpaliek ārstniecības iestādē.

Lietas materiāli pārsūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem vecāku atbildības izvērtēšanai.

 

Sabiedrība

Latvijā miris otrais Covid-19 pozitīvais cilvēks; arī šoreiz aizdomas par citu nāves iemeslu

  Kā sestdienas rītā vēsta portāls delfi.lv, naktī ap plkst.3 reliģiskās organizācijas "Zilais krusts" patversmē Rīgā...

Naktī Rīgā notikusi ļoti smaga avārija – VIDEO, FOTO

  Kā vēsta aculiecinieks vietnē "Sadursme", naktī uz sestdienu ap plkst. 2.30 ļoti smaga avārija notikusi...

Igaunijā situācija aizvien bēdīgākā Baltijas valstīs: 13 mirušie un 1018 inficētie

  Igaunijā reģistrēti jau 13 nāves gadījumi ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19, savukārt apstiprināto inficēšanās...

Horoskopi un Testi

Foto:Flickr.com/Matt Malone/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. aprīlis

  Šodien atrodi laiku, ko veltīt mājas darbiem un savai ģimenei. Sazinies ar draugiem un vecākiem,...
Foto:Pexels.com/Sergei Degtyarev/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. aprīlis

  Planētu kopējais stāvoklis dienas pirmajā pusē neļaus tev sēdēt rokas klēpī salikušam. Jo lielāka pasivitāte...
stylearena.net

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. aprīlis

  2. aprīlī ikvienam nāksies likt lietā savas komunikācijas prasmes un prāta spējas, lai gan pārsvarā...

Mājai un Dārzam

Izplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptķi izplatījuši brīdinājumu par laiku piektdienas rītā. 03.04.2020. dienas laikā...

Sinoptiķis Bricis pastāsta par tuvākajās nedēļās gaidāmo laiku – VIDEO

  LTV sinoptiķis Toms Bricis savā "Facebook" kontā ceturtdien nācis klajā ar jaunāko informāciju par laiku...
drdvmd.com

Nākamnedēļ laiks krasi mainīsies

  Tuvākās nedēļas laikā gaidāmi mainīgi laikapstākļi - brīvdienās vēl naktīs gaidāms sals, bet jaunnedēļ kļūs...