Sestdienas rītā Rīgas Kristus Piedzimšanas pareizticīgo katedrālē notika atvadīšanās no noslepkavotā advokāta Pāvela Rebenoka, kuru paša mājā Langstiņos naktī uz 20. septembri nežēlīgi nosita vairāki laupītāji.

Policijā sākts Kriminālprocess pēc krimināllikuma 117.panta – par slepkavību, ja tā saistīta ar laupīšanu. Mazāk ticama esot versija, ka notikušais saistīts ar Rebenoka profesionālu darbību, bet tieši šai versijai tic viņa draugi un sabiedrotie. Rebenoka partneris Ingus Balandins bija vienīgais slepkavības aculiecinieks un, lai gan smagi cieta arī pats, izdevumam “Vakara Ziņas” ekskluzīvi pastāsta traģiskās nakts notikumus.

Ingus atceras, ka liktenīgajā naktī, atgriežoties mājās no ģimenes drauga dēla dzimšanas dienas, izlaiduši pagalmā savus trīs čivavas šķirnes suņus, kuri rējuši. Apkārtnē gan nekas aizdomīgs nav bijis manāms un laupītāji pilnīgi noteikti neesot bijuši iekšā mājā – citādi suņi rietu nepārtraukti, stāsta veterinārās klīnikas īpašnieks Balandins.

Pāvels bijis apaukstējies, tādēļ Ingus vārījis tēju, bet mājas saimnieks devies augšā pārģērbties. Pēkšņi virtuvē ieskrēja trīs vīri melnā un maskās, un ar turpat no terases paņemtie dēļiem sākot nežēlīgi sist saimniekus. Nav bijis ne iespēju, ne laika aizstāvēties, viss noticis ļoti ātri. Viņi sisti ar dūrēm, spārdīti. Ingus redzējis, kā uzbrucēji spārda Pāvela galvu, viņš gulējis asinspeļķē.

Ingum pavēlēts parādīt seifu, kura gan mājās nemaz nav. Tad viņš vests uz otro stāvu, kur laupītāji savākuši dārglietas un “Rolex” pulksteņu kolekciju. Kādā brīdī Balandins vēl redzējis, ka Pāvels bijis dzīvs, pat centies apsēsties, bet laupītāji viņu atkal nogāzuši un spārdījuši galvu tik ilgi, kamēr advokāta dzīvība izdzisusi.

Lai gan Ingum ir ļoti smagi runāt, viņš to dara gan Pāvela piemiņas vārdā, gan tāpēc, ka viņam tonakt krieviski piedraudēts, ka laupītāji atgriezīsies pēc viņa, ja kādam šo visu izstāstīs. Ingus pēc notikušā turas ar draugu palīdzību, policija viņam nav nodrošinājusi ne drošu patvērumu, ne apsardzi.

Ingus netic, ka tā bijusi parasta laupīšana, jo tad nebūtu iemesla nogalināt mājas saimnieku Pāvelu, kurš varētu pats parādīt, kur stāv vērtīgās lietas. Laupītāji, visticamāk, vēl saimnieku prombūtnes laikā atmūķējuši pagalma durvis no pirts puses, tādēļ spēja pārsteigt Pāvelu un Ingu nesagatavotus. Pēc Pāvela nogalināšanas laupītāji centušies nomazgāt pēdas ar verdošu ūdeni, spirtu saturošiem līdzekļiem un pat trauku mazgājamo līdzekli.

Balandins stāsta, ka viņa un Pāvela telefoni atņemti un iemesti tualetes podā, tādēļ viņš pēc atjēgšanās skrējis pēc palīdzības pie kaimiņiem, kur izsaukti visi operatīvie dienesti. Ingus turklāt vēl uz 24 stundām aizturēts un nopratināts.

Plašāk izdevuma “Vakara Ziņas” 25. septembra numurā.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pavels Rebenoks (@_terrazini_) on

Sabiedrība

Uzmanību: No pirmdienas Covid-19 testus vairs neapmaksās visiem

  Bet jau no nākamās nedēļas Covid-19 testus bez maksas veiks tikai tiem cilvēkiem, kurus uz...

Covid-19 Kurzemē paņem tēvu un meitu: Piederīgajiem ir daudz jautājumu – VIDEO

  TV3 Ziņas trešdien vēsta par traģēdiju Kurzemē, kur Covid-19 īsā laikā paņēmis divas dzīvības -...

Engures pusē uz lauka pēkšņi izveidojusies trīs metrus dziļa bedre – VIDEO

  Engures novada Milzkalnē kādā rapšu laukā izveidojusies apmēram trīs metrus dziļa piltuvveida bedre. Dabas aizsardzības...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. oktobris

  Meklē spēku, palielinot uzticību kādai nesen veiktai lietai. Ja jūties tā, it kā būtu izsists...
Foto:Calgaryisawesome.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. oktobris

  Šodien planētas ir tādā stāvoklī, lai iedvesmotu tavus radošos centienus. Velti laiku, lai izveidotu kaut...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai: 20. oktobris

  Planētas šodien dod papildus enerģiju visiem. Izdomā, kur noteikti tev jāliek šis spēks lietā, neiztērē...

Mājai un Dārzam

catmoji.com

Izplatīts brīdinājums par laiku ceturtdien

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši brīdinājumu par laiku ceturtdien. 22.10.2020 priekšpusdienā, sākot no...
flicr/PROJames Jordan

Izskan pirmās ziņas par oktobra pēdējā nedēļā gaidāmo laiku

  LTV laika ziņu redaktors Toms Bricis Latvijas sabiedrisko mediju portālā lsm.lv pastāstījis par šīs nedēļas...

Nedēļas vidū laiks jūtami mainīsies – stāsta sinoptiķis Toms Bricis – VIDEO

  LTV laika ziņu redaktors Toms Bricis sarunā ar raidījumu "Rīta Panorāma" stāsta par pirmo sniegu...