Kamilla kļuva par karaļa laulāto un publiski valkā titulu “karaliene” pēc karalienes Elizabetes II aiziešanas mūžībā 2022. gadā. Savukārt 2023. gada 6. maijā viņa tika oficiāli kronēta par karalieni Kamillu kopā ar savu vīru karali Čārlzu III. Bet kas notiks, ja karalis aizies mūžībā pirms viņas? Vai Kamilla iegūtu jaunu titulu, un vai viņas pienākumi mainītos? Vai viņai varētu būt reģenta pilnvaras? Ja karalis Čārlzs mirs pirmais, kas notiks ar Kamillu un viņas karalienes titulu?
Britu mediji sniedz atbildes uz šiem jautājumiem un vairāk par karalienes Kamillas nākotni.
Kamilla un Čārlzs apprecējās 2005. gadā. Lai gan viņa kļuva par Velsas princesi, Kamilla izvēlējās šo titulu neizmantot. Pēc karalienes Elizabetes II nāves 2022. gada septembrī Čārlzs kāpa tronī, un Kamilla kļuva par karaļa dzīvesbiedri – karalieni konsorti.
Karaliene Elizabete II vairākus mēnešus pirms savas nāves uzrakstīja un atstāja ierakstītu vēstuli, kurā apstiprina, ka piekrīt, ka Kamilla kļūst par karalieni konsorti.
Vēstulē bija teikts: “Un, kad laika gaitā mans dēls Čārlzs kļūs par karali, es zinu, ka jūs viņam un viņa sievai Kamillai sniegsiet tādu pašu atbalstu, kādu esat snieguši man; un es patiesi vēlos, lai, kad pienāks laiks, Kamilla būtu pazīstama kā karaliene konsorte, jo viņa turpinās savu lojālo kalpošanu.”
2023. gada 6. maijā Vestminsteras abatijā Londonā tika kronēti Čārlzs III un Kamilla.
Kamilla, monarha sieva, ir zināma kā karaliene konsorte. Tomēr karalienes Kamillas titulu viņa ieguva 2023. gada 6. maijā, kad saņēma karalienes Marijas kroni.
Kādi šobrīd ir Kamillas pienākumi?
Bekingemas pils atklāja, ka “Viņas Majestāte Karaliene (agrāk HRH Kornvolas hercogiene) atbalsta savu vīru, agrāk Velsas princi, tagad Viņa Majestāti karali, viņa darba un pienākumu veikšanā. Viņa arī uzņemas publiskus pienākumus Karalienes vārdā labdarības organizācijās, kuras viņa atbalsta.”
Ja karalis Čārlzs nomirs pirms Kamillas, vai viņa būs karaliene?
Nē, karaliene Kamilla nav karaliskās ģimenes locekle (Vindzoras asins līnija), un viņa nav iekļauta mantošanas līnijā. Princis Viljams, Čārlza III vecākais dēls, kļūs par karali.
Ja Kamilla būtu dzimusi karaliskajā ģimenē un tiešā mantošanas līnijā, viņa kļūtu par karalieni Reģenti un iegūtu suverēnu varu. Bet tas tā nav. Nākotnē par karalieni Reģenti varētu kļūt Viljama meita princese Šarlote, taču brīdī, kad viņa vecākajam dēlam Džordžam būtu bērni, Šarlotes iespējas mazinātos.
Kādas pilnvaras ir karalienei atraitnei?
Kamillai kā karalienei atraitnei nepiederēs nekāda Čārlza suverenitāte, tostarp politiskā un militārā ietekme vai autoritāte.
Pēdējā karaliene atraitne
Ja tas notiktu, Kamillai būtu tāds pats tituls kā mirušajai karalienei mātei, kura bija precējusies ar Džordžu VI un bija karalienes Elizabetes II māte. Šo terminu ieviesa karaliene Adelaida 1830. gadā pēc sava vīra karaļa Viljama IV nāves. Karaliene Viktorija, Viljama IV brāļameita, pēc tam kāpa tronī.
Ja karalis Čārlzs mirs pirmais, kas notiks ar Kamillu un viņas karalienes titulu?
Tātad, kas notiek, kad karalis nomirst?
Kad karalis Čārlzs nomirs, sāksies operācija “Menai tilts”. Šis ir ārkārtas rīcības plāns, kas līdzīgs operācijai “Londonas tilts”, kas tika ieviests, kad nomira karaliene Elizabete II. Princis Viljams ir nākamais rindā uz troni, līdz ar to viņš uzņemsies karaļa lomu. Princese Katrīna, kura pazīstama kā Velsas princese, pievienosies viņam kā karaliene konsorte Katrīna. Ja princis Viljams nav dzīvs, kad nomirst viņa tēvs, Lielbritānijas troni ieņems viņa bērni. Pēctecības līnija sākas ar princi Džordžu, kam seko princese Šarlote un visbeidzot princis Luiss.
Gadījumā, ja princis Džordžs agrā vecumā kļūtu par bāreni un nevarētu kļūt par monarhu, viņa tēvocis princis Harijs pildītu Reģenta lomu, līdz princis Džordžs sasniegs pilngadību, lai uzņemtos savus karaliskos pienākumus.
Karaļa Čārlza III jaunākais dēls mantošanas secībā seko saviem brāļadēliem un brāļameitai, lai gan tas var mainīties, ja viņa brāļa bērni nenodibinās paši savas ģimenes.
Lai gan princis Harijs un Megana Mārkla ir atteikušies no saviem karaliskajiem pienākumiem, viņu pirmdzimtais dēls Ārčijs joprojām ir mantojuma līnijā, neskatoties uz to, ka viņiem nav piešķirts karaliskais tituls.
Nākamā pēctecības rindā ir Saseksas hercoga un hercogienes meita, kas tika nosaukta viņas nelaiķa vecvecmāmiņas karalienes Elizabetes II un prinča Harija mātes Diānas vārdā – Lilibeta Diāna.
Princis Endrjū, karalienes Elizabetes II dēls, iepriekšējo mantošanas noteikumu dēļ ieņēma augstāku vietu mantošanas līnijā, salīdzinot ar viņa vecāko māsu princesi Anni. Tomēr tagad šie noteikumi ir mainīti.
Princis Endrjū un Jorkas hercogiene Sāra ir princeses Beatrises un princeses Eiženijas vecāki. Princese Beatrise, būdama vecākā, ir nākamā rindā uz troni. Tomēr vīriešu kārtas brāļu un māsu neesamība nodrošina to, ka princeses paliek nemainīgas savā pēctecības līnijā.
Princese Beatrise un Edoardo Mapelli Moci 2021. gadā laimīgi sagaidīja savu meitu Sjennu. Sjenna seko savai mātei pēctecības līnijā.
Princese Eiženija, prinča Endrjū un Jorkas hercogienes Sāras jaunākā meita, ir nākamā rindā uz Lielbritānijas troni.
Princese Eiženija un Džeks Brūksbenks kļuva par vecākiem 2021. gada 9. februārī. Viņu pirmais bērns Augusts seko viņa mātei pēctecības līnijā. 2023. gada jūnijā Eiženija sagaidīja savu otro bērnu Ernestu, kurš ir nākamais rindā pēc vecākā brāļa.
Princis Edvards, karaļa Čārlza III un karalienes Elizabetes II jaunākais dēls, pēctecības līnijā ir pirms princeses Annas.
Džeimss, dzimis 2007. gadā, ir Edinburgas hercoga prinča Edvarda un Edinburgas hercogienes Sofijas dēls. Viņš ieņem nozīmīgu vietu pēctecības līnijā un ir nākamais rindā uz troni.
Lēdija Luīze Mauntbatena-Vindzora ir Džeimsa vecākā māsa. Kā prinča Edvarda pirmdzimtā viņa ir dzimusi pirms 2013. gada likuma par kroņa mantošanu ieviešanas. Līdz ar to viņas brālis mantošanas līnijā ir pārāks par viņu.
Nākamā persona rindā uz Lielbritānijas troni ir karaļa Čārlza III māsa, kura ir nelaiķa karalienes Elizabetes II otrais bērns un vienīgā meita.
Tālāk seko princeses Annes dēls Pīters Filipss, kurš ir karaļa Čārlza brāļadēls.
Interesanti, ka Pītera Filipsa sievai Autumnai Kellijai nācās pāriet no Romas katolicisma uz Anglijas baznīcu, lai nodrošinātu, ka viņš nezaudē savu pozīciju pēctecības līnijā.
Savanna Anne Ketlīna Filipsa, dzimusi 2010. gadā, ir Pītera Filipsa vecākā meita un karalienes Elizabetes II pirmais mazmazbērns.
Isla piedzima divus gadus vēlāk nekā viņas māsa Savanna, un pēc viņas nāk pēctecības rindā.
Karaliskās ģimenes slavenais jātnieks ir princeses Annas otrais bērns un vienīgā meita. Zara Tindala ir nākamā rindā, sekojot Pītera Filipsa bērniem.
Nākamā rindā uz Lielbritānijas troni ir Mia, Zāras Tindalas vecākā meita.
2018. gadā dzimusī Lena Elizabete Tindala pēctecības līnijā seko savai māsai Miai. Princis Harijs ir Lenas Tindalas krusttēvs.
Maiks un Zara Tindala priecīgi sveica savu trešo bērnu Lūkasu, kurš dzimis 2021. gadā.
Papildus savai vietai troņa mantošanas līnijā mirušās princeses Mārgaretas vecākais bērns nodarbojas ar greznu mēbeļu izgatavošanu pēc pasūtījuma, darbojoties ar vārdu Deivids Linlijs.
Nākamais rindā ir Deivida Ārmstronga-Džounsa dēls Čārlzs.
Margarita ir Deivida Ārmstronga-Džounsa meita. Pēc brāļa Čārlza viņa ir nākamā Lielbritānijas troņa mantošanas rindā.
Tālāk seko lēdija Sāra Čato, kas ir nelaiķa princeses Mārgaretas meita un nelaiķa karalienes Elizabetes II brāļameita.
Semjuels Čato, lēdijas Sāras dēls, ir nākamais rindā uz mantošanu atbilstoši dzimšanas secībai.
Nākamais pēctecības rindā ir viņa brālis, vēl viens karalienes Elizabetes II māsas mazdēls.
Lai gan viņš, visticamāk, nekad nekļūs par valdnieku, mirušās karalienes Elizabetes II brālēns Princis Ričards, Glosteras hercogs, joprojām ir daļa no Lielbritānijas troņa mantojuma.
Ja karalis Čārlzs mirs pirmais, kas notiks ar Kamillu un viņas karalienes titulu?