Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 5. aprīļa plkst. 6.30 līdz 8. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 125 izsaukumus – 35 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā vienu uz kūlas ugunsgrēka dzēšanu, 70 uz glābšanas darbiem, bet 20 izsaukumi bija maldinājumi. Negadījumos dzīvību zaudējuši vairāki cilvēki. Jaunās nedēļas ievadā saņemtas skumjas ziņas

Šonakt Balvos ugunsdzēsēji glābēji no dīķa izglāba cilvēku, kurš saviem spēkiem nespēja nokļūt krastā un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem.

Sestdien īsi pirms 21.00 tika saņemts izsaukumus uz Augšdaugavas novada Višķu pagastu, kur cilvēks iepeldējis ezerā un saviem spēkiem netiek laukā. Ugunsdzēsēji glābēji cilvēku pamanīja aptuveni 15 metru attālumā un nogādāja krastā, kur nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Neilgi pirms pulksten 20.00 VUGD saņēma izsaukumu uz  11.novembra krastmalu Rīgā, kur no ceļa braucamās daļas nobraukusi vieglā automašīna un iebraukusi Daugavā. VUGD ūdenslīdēji 20 metrus no krasta, astoņu metru dziļumā atrada automašīnu un ar vinčas palīdzību to nogādāja krastā un ar manipulatora palīdzību izcēla no ūdens. No automašīnas izcelts bojāgājis cilvēks. Neilgi pēc pusnakts darbs notikuma vietā noslēdzās.

Plkst. 17.12 VUGD saņēma informāciju, ka, pēc sākotnējās informācijas, Ropažu novada Stopiņu pagastā ar atklātu liesmu deg dzīvojamās mājas piebūve un liesmas jau izplatījušās arī uz dzīvojamo māju. Ugunsgrēka dzēšanas darbos bija iesaistīti plaši ugunsdzēsēju glābēju spēki – vairāk kā 20 ugunsdzēsēji glābēji ar sešām autocisternām un ūdensvedēju. Notikuma vietā dega vienstāva dzīvojamās mājas jumts 300 m2 platībā un šķūnis 7 m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta cilvēks. Plkst. 22.38 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 11.48 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Vānes ielu Liepājā, kur piecstāvu dzīvojamās mājas pirmajā stāvā esošajā dzīvoklī dega sadzīves mantas 20 m2 platībā. No degošā dzīvokļa tika izglābts cilvēks, kurš tika nodots NMPD mediķiem un notikumā cieta. Vēl viens cilvēks tika izglābts, izmantojot glābšanas masku. Kopumā no ēkas tika evakuēti 30 cilvēki. Plkst. 13.31 ugunsgrēks likvidēts.

Sestdienas rītā plkst. 8.11 VUGD saņēma izsaukumu uz Ventspils novada Piltenes pagastu, kur dega vienstāva mūra šķūnis 400 m2 platībā. Vienā no telpām bija ierīkota kūts, kurā atradās vistas un kaza. Dzīvnieki ugunsgrēkā gāja bojā.  Plkst. 13.46 ugunsgrēks likvidēts.

Naktī uz sestdienu tika saņemts izsaukums uz Jēkabpils novada Vīpes pagastu, kur dega atkritumi 3 m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš bija centies ugunsgrēku nodzēst saviem spēkiem.

Piektdien ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu Jaunatnes ielā Ogrē, kur piecstāvu sabiedriskas ēkas pagabstāvā dega elektrības sadales skapis 0,5 m2 platībā. No ēkas pirms VUGD ierašanās evakuējās 40 cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji pārbaudot augšējos stāvus sadūmojumu nekonstatēja. 

Piektdien pēcpusdienā ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Ropažu novada Garkalnes pagastu, kur bija avarējusi kravas automašīna. Ugunsdzēsēji glābēji no avarējušās automašīnas atbrīvoja bojāgājušo un sakārtoja ceļa braucamo daļu.

Svētdien Rēzeknes novada Čornajas pagastā no ūdenstilpes izcelts bojāgājis cilvēks, kurš nodots Valsts policijas nodarbinātajiem. 

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsGribēja kā labāk, sanāca kā… Magoni pamatīgi nolamā
Nākamais rakstsJaunas vēstis izplata tirgotājs “Maxima”