Š.g. 1. janvārī stājās spēkā jaunas prasības attiecībā uz ugunsdzēsības aparātu tehniskām apkopēm, jo atbilstoši 19.04.2016. MK noteikumu nr. 238 “Ugunsdrošības noteikumi” 520. punktam spēku zaudēja Latvijas standarts LVS 332:2003 “Ugunsdzēsības aparātu uzturēšana ekspluatācijai gatavā stāvoklī”.

 

Izmaiņas attiecas uz visām juridiskām personām, kuru īpašumā vai lietošanā ir ugunsdzēsības aparāti, kā arī ugunsdzēsības aparātu apkopes vietām, kas ikdienā nodrošina ugunsdzēsības inventāra tehniskās apkopes servisu.

 

 

Svarīgākās izmaiņas, kas jāzina ikvienam par jaunajām prasībām ugunsdzēsības aparātu tehniskās apkopes jomā:

  • Ugunsdzēsības aparātu tehniskā apkope, remonts un uzpilde ir jāveic atbilstoši ražotāju tehnisko noteikumu prasībām.
  • Pirmā tehniskā apkope jaunam ugunsdzēsības aparātam jāveic pēc ražotāja noteiktā garantijas termiņa beigām, ja aparātam līdz tam nav konstatēti bojājumi.
  • Ja ražotājs nav noteicis ugunsdzēsības aparāta tehniskās apkopes biežumu, ugunsdzēsības aparātu apkope ir jāveic ne retāk kā vienu reizi piecos gados.  
  • Ņemot vērā Latvijas situāciju, spēkā esošās normatīvo aktu un ražotāju prasības, jāatzīst, ka visiem ekspluatācijā esošajiem ugunsdzēsības aparātiem tehniskā apkope būtu jāveic ne retāk kā vienu reizi gadā. Savukārt reizi piecos gados tehniskās apkopes vietas speciālistam ir jāveic ugunsdzēsības aparātu atvēršanu un remonts atbilstoši ražotāja tehniskajiem noteikumiem.
  • No 2018. gada 1. janvāra ugunsdzēsības aparāti jāmarķē ar jaunu tehniskās apkopes uzlīmi.
  • Ugunsdzēsības aparātu tehniskā apkope jāveic tikai apkopes vietās. Saraksts ar atbilstošiem, sertificētajiem uzņēmumiem publicēts Bureau VeritasSERTEKS un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta interneta vietnēs.
  • Ugunsdzēsības aparātu tehniskā stāvokļa vizuālo apskati var veikt pats ugunsdzēsības aparāta īpašnieks –  lietotājs vai ugunsdzēsības aparātu apkopes punkta personāls, izdarot par to atzīmi tehniskās apskates uzlīmē atbilstoši Ugunsdrošības noteikumu prasībām.

 

“Jaunais tiesiskais regulējums ir nopietns izaicinājums ugunsdzēsības aparātu apkopes pakalpojuma sniedzējiem, jo, kā rāda prakse, tad ne visi ugunsdzēsības aparātu ražotāji nodrošina nepieciešamo tehnisko dokumentāciju, rezerves daļas ugunsdzēsības aparātu tehniskās apkopes veikšanai”, atzina Latvijas Ugunsdzēsības asociācijas valdes priekšsēdētājs Ilgvars Cēris. “Kā pozitīvs piemērs ražotāju vidū ir jāmin VALPRO un OGNIOCHRON ugunsdzēsības aparātu ražotāji, kas vēl pirms Ugunsdrošības noteikumu attiecīgo normu spēkā stāšanās, parūpējās par nepieciešamo reglamentu tulkojumiem un speciālistu apmācībām.”

 

Par to, kādu ražotāju ugunsdzēsības aparātus izvēlēties, ir katra uzņēmumu vadītāja un indivīda ziņā, taču pirms investīciju veikšanas ugunsdrošībā, katram būtu noteikti jāpievērš uzmanība ne vien cenas aspektam, bet arī ugunsdzēsības inventāra kvalitātei un apkalpošanas nosacījumiem.

Iepriekšējais rakstsŠodien Sveču diena – vēro laiku, varēs noteikt, kāds būs pavasaris un vasara!
Nākamais rakstsLūk, cik savdabīgi noteikumi jāpieņem ikvienam britu karaļnama loceklim