Vai esi kādreiz piefiksējusi, kādā pozā tu guli visbiežāk? Ja atbilde ir „jā”, tad tu vari noskaidrot, kā tava gulēšanas poza ietekmē veselību. Sāpes sprandā, stīva mugura, ādas problēmas – šīs un vēl daudz citu problēmu var radīt tieši gulēšanas poza.

 

Uz muguras. Rokas gar sāniem

uz-mufuras-rokas-gar-saniem

Šī tiek uzskatīta par labāko gulēšanas pozu, kas pozitīvi ietekmē muguras un kakla veselību, ja vien zem galvas netiek salikts pārāk daudz spilvenu. Tomēr pastāv uzskats, ka cilvēki, kuri guļ uz muguras, biežāk krāc un slimo ar miega apnoju.

 

Uz muguras. Rokas gaisā

juraszvaigzne-uz-muguras-rokas-gaisa

Šī tiek saukta arī par jūraszvaigznes pozu, kas pozitīvi ietekmē muguras veselību. Tiek uzskatīts, ka tāpalīdz novērst grumbu un dažādu izsitumu rašanos. Tomēr cilvēki, kuri guļ šādā pozā, bieži krāc un nereti sirgst ar skābes refluksu. Guļot ar rokām gaisā, tu noslogo roku nervus, tāpēc laika gaitā var rasties sāpes plecu daļā.

 

Uz vēdera ar seju spilvenā

ar.seju,uz.leju

Šī poza nopietni var ietekmēt tavu gremošanas sistēmu un radīt stīvumu kaklā. Gulēšana uz vēdera izraisa arī muguras sāpes, jo mugurkauls miega laikā netiek pietiekami atbalstīts.

 

Embrija poza

embrija.poza

Šī ir poza, kurā guļ visi bērni, kad atrodas mammas vēdrā, tāpēc tā noteikti uzskatāma par senāko. Tomēr pieaugušajiem tā var radīt muguras un kakla sāpes, kā arī veicināt apgrūtinātu elpošanu miega laikā. Par spīti embrija pozas trūkumiem, tā tiek ieteikta grūtniecēm un cilvēkiem, kuri tendēti uz krākšanu. Turklāt, guļot šajā pozā, ciešs miegs ir garantēts.

 

Uz sāna. Rokas gar sāniem

zaldats-uz-saniem-rokas-gar-saniem

Guļot ar rokām gar sāniem, mugura ir lieliski atbalstīa, tādējādi mazinot gan muguras, gan kakla sāpes. Turklāt gulēšana šajā pozā palīdz samazināt miega apneju. Vajadzētu gan atcerēties to, ka gulēšana uz sāna paātrina ādas novecošanos un veicina krūšu noslīdēšanu.

 

Uz sāna. Rokas brīvas

uz.sana.rokas.brivas

Arī šī gulēšanas poza palīdz novērst kakla un muguras sāpes, kā arī mazināt miega apnoju, tomēr šai pozai ir arī savi trūkumi. Tā var izraisīt sāpes rokās un plecos, kā arī ierobežot asins cirkulāciju.

 

Uz labā sāna

uz.laba.sana

Ja tev patīk gulēt uz sāna, tad ļoti būtiska nozīme ir arī tam, uz kura sāna tu guli – labā vai kreisā. Gulēšana uz labās puses veicina grēmu rašanos, bet gulēšana uz kreisās puses rada papildus slodzi aknām, plaušām un kuņģim. Grūtniecēm ārsti iesaka gulēt tieši uz kreisā sāna, jo šī gulēšanas poza labvēlīgi ietekmē bērniņa attīstību.

 

Ar apķertu spilvenu.

apker.spilvenu

Neatkarīgi no tā, uz kura sāna tu guli, spilvena apķeršana miega laikā palīdzēs tev labāk izgulēties. Vari spilvenu iespiest starp ceļgaliem, palikt zem gurniem, bet, ja guli uz muguras, tad vari mazu spilventiņu palikt arī zem muguras, lai nodrošinātu absolūtu relaksāciju un kvalitatīvu miegu bez jebkādām muguras sāpēm.

 

Atceries, ka gulēšanas pozas var mainīt un to pat ir vēlams darīt!

Iepriekšējais rakstsKā padarīt matus veselīgākus? Pagatavo dabīgas maskas! + Receptes
Nākamais rakstsKā tev veiksies darbā vai biznesā 2014. gadā? KARJERAS HOROSKOPS