Laikā, kad inflācija gozējas starmešos uz pasaules ekonomikas skatuves, papildus peļņas iespējas internetā ir aktuālakas kā jebkad. Par laimi jau sen kā aiz muguras ir dienas, kad vienīgā iespēja piepelnīties bija online kazino Latvijā. Atliek vien izvērtēt savas zināšanas,  īpašības un hobijus, lai izvēlētos nišu. Varbūt ir vērts apspriest sadarbību ar draugiem vai radiem?

 

Fotogrāfiju pārdošana

Ja Tev padodas fotografēšana un bilžu apstrāde, fotobankas varētu būt virziens, kurā skatīties. Shutterstock, Adobe Stock un iStock ir dažas no populārākajām. Lai gan izklausās vienkārši – ievieto attēlu un gaidi lielo peļņu – dzīvē ir mazliet citādāk. Iesākumā nāksies iesūtīt vairākas bildes izvērtēšanai, un tikai tad, ja tās tiks atzītas par labām esam, Tev tiks dota iespēja. Ir jārēķinās arī ar lielu konkurenci. Iesākumā ienākumi var nebūt lieli, taču ar neatlaidību un vēlmi attīstīties fotogrāfiju pārdošana var kļūt par ienesīgu papildu peļņas iespēju internetā.

 

Mājas lapas vai bloga izveide

Arī mājas lapa vai blogs var kļūt par labu pasīvo ienākumu avotu internetā. Mazdārziņš uz balkona, veselīgs uzturs, vēsture, kino, ceļošana vai peļņas iespējas internetā. Lai kāds arī būtu Tavs hobijs, tas var kļūt par labu pamatu blogam. Ja lapa būs gana interesanta un apmeklējumu skaits pieaugs, varēsi sākt pelnīt ar reklāmu baneru un SEO rakstu ievietošanu. Kas zina, varbūt pat kļūsi par influenceri. WordPress, Weebly un Wix ir vietnes, kurās iespējams izveidot blogu.

 

NFT spēļu spēlēšana

NFT spēles ir tāda veida spēles, kurās spēļu resursi pieder spēlētājiem. Piemēram, Sorare ir fantasy futbola (nu jau arī basketbola un beisbola) spēle, kurā ir iespējams iegūt spēlētāju kartītes. Iegūtos spēlētājus vari izmantot savā komandā vai pārdot citiem spēlētājiem. Spēli ir iespējams spēlēt arī bez maksas. Tiesa gan, šajā gadījumā tikt pie kartītēm būs grūtāk. Vēl viena populāra NFT spēle ir Splinterlands, kas aizvedīs Tevi neticamā fantāzijas lidojumā. NFT spēļu ir patiešām daudz, taču katra no tām būtu rūpīgi jāizvērtē.

 

Treidošana

Ja Tev patīk adrenalīns un asas izjūtas, vari pamēģināt treidošanu. Treidot vari valūtas, akcijas, kriptovalūtas un vēl daudz ko citu. Uzreiz jāsaka, ka treidošanai ir nepieciešami dzelzs nervi. Un zināšanas, protams. Svarīgi ir arī izvēlēties uzticamas biržas, it īpaši kriptovalūtu gadījumā, kur joprojām valda Mežonīgo rietumu likumi. Lielākā kriptovalūtu birža ir Binance.

 

Tirgošanās internetā

Daļai cilvēku piemīt fantastiska spēja atrast lieliskus darījumus internetā. Viņi iegādājas lietas un pēcāk pārdod tās par lielāku summu. Tā ir viena no iespējām.  Otra – varbūt Tev ir hobijs, kura rezultātā tiek radītas lietas, piemēram, koka karotes, lelles, eglīšu rotājumi? Vari veidot arī ģimenes uzņēmumu, palīdzot omei notirgot adītās vilnas zeķes vai dūraiņus. Šādus izstrādājumus bieži vien tirgo Etsy, taču var izmantot gandrīz jebkuru sludinājumu portālu.

 

Dalīšanās ar zināšanam

Zini kā uzņemt kvalitatīvas fotogrāfijas spožas saules gadījumā? Esi fitnesa treneris? Lai kādas arī būtu Tavas stiprās puses, vari nodot savas zināšanas tālāk internetā. Vari rīkot tiešsaistes treniņus un meistarklases. Vari arī konsultēt privāti, piemēram, Zoom platformā. Dalīšanās zināšanās attalināti strauji ieguva popularitāti pandēmijas laikā, un tendence saglabājas. Ir jauki, ka nav jāsēž korķos un jāstreso, lai nonāktu kursos pilsētas otrā galā.

Šie pavisam noteikti nav vienīgie veidi, kā nopelnīt naudu internetā. Grāmatvedība, kopīraitings, mājaslapu testēšana, aptauju pildīšana, aplikāciju izstrāde, podkāsta izveide un tulka pakalpojumi arī ir pieminēšanas vērti. Patiesībā jau limits ir vien Tava iztēle. Ceram, ka izdosies ne tikai nopelnīt, bet reizē arī lieliski pavadīt laiku!

Iepriekšējais rakstsTraģiski notikumi risinājušies galvaspilsētā
Nākamais raksts6 pārtikas produkti, kas vairo laimes sajūtu