Tev ir aizdomas, ka partneris tev melo? Tu domā, ka priekšnieks apzināti vilcinās ar tevis paaugstināšanu amatā? Tu esi pārliecināta, ka draudzene regulāri no tevis kaut kādu iemeslu dēļ izvairās? Šie ir jautājumi, par kuriem ikviens reizi pa reizei prātojam, tāpēc te būs daži padomi, kas palīdzēs tev atpazīt, kad cilvēks melo. Kā saprast, ka tavs mīļotais cilvēks melo

 

Psihologi atklājuši, ka melojot cilvēki uzvedas stipri līdzīgi, ja pat ne vienādi, pat žestikulē vienlīdzīgi. Aizmirsti dažādus mītus un uzzini, kas notiek patiesībā, kā arī iemācies ko jaunu no pārējiem ieteikumiem!

 

Acu kontakts

Viens no populārākajiem mītiem ir tas, ka meļi neskatās acīs. Un patiesībā, tā tas ir, tāpēc rūdītie nepatiesības klāstītāji mēdz to paturēt prātā un skatīties acīs pat ļoti uzkrītoši un nepārtraukti. Tev jāiemācās atpazīt galējības.

 

Neiroze

Vajadzētu būt, ka cilvēks melojot sāk dīvaini uzvesties – drudžaini kustēties un žestikulēt. Bet nē. Arī šis ir jau apgūts posms un patiesībā, ja persona melo, viņa to mēģina darīt apbrīnojami mierīgi. Sanāk, ka cilvēks ir pārlieku rāms un žestus izmanto pavisam nedaudz, vai pavisam nemaz – viņš ir pārspīlēti mierīgs, ne tā kā reāli cilvēks šādā situācijā uzvestos.

 

Skatīšanās uz augšu un pa labi

Daudz dzirdēts par to, ka, ja cilvēks patiesi domā un runa patiesību, tad ādā brīdī viņš noteikti paskatīsies uz augšu un it kā uz labo pusi. Psihologi ilgi diskutēja par šo jautājumu, līdz secināja, ka arī tas ir vien mīts. Šis process notiek automātiski un novērojumi liecina, ka arī cilvēks, kurš melo skatās apkārt un arī uz tā noteikto augsto labo punktu. Stāstot dažādas lietas, domājot par dažādām situācijām, tiek nodarbinātas dažādas smadzeņu daļas, tāpēc vien nav iespējams noteikt, ka tieši turp vai citur paskatīsies melis vai tieši pretēji – tas, kurš runā taisnību.

 

Balss tonis

Kad cilvēks melo, viņa balss kļūst nedaudz augstāka. Zinātnieki uzskata, ka gadījumos, ja cilvēka balss tonis mainās, viņš, visticamāk, melo. Problēma ir tā, ka svešiniekā vai cilvēkā, kuru tik labi nepazīsti, tu to neatklāsi, jo nezināsi patieso balss toni. To iespējams vien atpazīt cilvēkā, ko ļoti labi pazīsti, bet arī vien situācijās, ja pazīsti viņu patiesi labi un ilgi. Ir jāvēro, jāsalīdzina un jārod atbildes pašam sev.

 

Jautājumu uzdošana

Noklausies, ko cilvēks stāsta un, ja tev rodas šaubas par teiktā patiesību, uzdod dažādus jautājumus par viņa stāstīto. Patiesības gadījumā, viņam nebūs problēmu atbildēt uz jautājumiem, savukārt, ja cilvēks ir melojis, viņa atbildes būs diezgan saraustītas, neskaidras un tajās trūks dažādu detaļu.

 

Atstāstījuma taktika

Šo veidu nereti izmanto policijas darbinieki, kad izsauc kādu uz nopratināšanu. Vispirms liek izstāstīt notikušo, uzmanīgi to noklausās, pieraksta, pat ieraksta un pēc tam liek to pārstāstīt. Tikai – no otra gala – sākot no beigām, virzoties pa notikumu virkni līdz sākumam. Ja cilvēks melo, ir diezgan grūti nesapīties šajos stāstos.

 

Atbilžu ātrums

Lai arī cik labs būtu melis, tomēr, atbildot uz jautājumiem, veidojas negribēta pauze, jo tomēr ir jāapdomā iepriekš teiktais. Turklāt, jo ilgāks laiks pagājis no meļa stāstījuma līdz tavam jautājumam, jo grūtāk viņam būs uz to atbildēt, protams, ilgā laika pārbaude derēs vien tiešām spilgta notikuma patiesības pārbaudes gadījumā. Sīkumi taču mēdz aizmirsties arī patiesības gadījumā vai ne?

 

Verbālās zīmes

Ja tu šaubies par to, vai cilvēks tev stāsta patiesību, tu vari atklāti pajautāt: „Vai tu man melo?” Ja viņa atbilde būs apmēram šāda un bez vilcināšanās: „Nē, nemeloju!”, vari būt teju droša, ka viņš tiešām teicis patiesību. Taču, ja atbildi veido tādas frāzes, kā „Kā Tu man ko tādu vari jautāt? Kāpēc tu vispār uzdod šādu jautājumu? Cik mēs ilgi esam pazīstami – tu tiešām man vēl neuzticies?”, tad zini – pilnīgi noteikti viss teiktais nav bijis patiesība. Un, ja ne viss, tad vismaz daļa teiktā tika samelota.

 

Uzvedības maiņa

Ja tu sarunājies ar cilvēku, kurš ir kluss un mierīgs un pēkšņi, pieminot kādu jautājumu, viņš pilnībā izmainās, sāk aktīvi par to interesēties, vai jau priekšlaicīgi aizstāvēties, par 98% vari būt pārliecināta – kaut kas nav līdz galam patiess.

 

Vai arī tev ir nācies atklāt melus?

Iepriekšējais raksts9 cilvēku pamestas pasaules vietas ar patiesi baisu atmosfēru
Nākamais raksts3 iemesli, kāpēc vīrieši izvēlas krietni jaunākas partneres