Šogad Jūrmalas Brīvdabas muzejs aicina iepazīt un izzināt latviskās Saulgriežu tradīcijas – Pavasara (20.03.), Vasaras (20.06.), Rudens (22.09.), un Ziemas (21.12.). Kā svinami Pavasara Saulgrieži jeb Lielā diena 

Pavasara Saulgrieži jeb Lielā diena ir laiks, kad jāsmeļ dabas enerģija un jāseko simboliem tajā. Šī diena sākas agri ar “putnu dzīšanu” – tā tiek aizdzītas raizes un ļaunums. Saullēkta sagaidīšanu – tā  tiek svētīta gaismas uzvara pār tumsu. Mutes mazgāšanu strautā vai upē, kas tek pret rītiem – tā vairojot skaistumu, veselību un enerģiju. Olu krāsošana, ripināšana un šūpošanās ir plaši zināmas Lielās dienas tradīcijas, bet kā vēl šī diena svinama, to rādīsim un aicināsim līdzdarboties  20.martā pl. 18:00 Jūrmalas Brīvdabas muzejā (Tīklu iela 1A, Lielupe).

Modināsim pavasari ar dziesmām un rotaļām kopā ar folkloras kopu “Mare”. Skaidrosim latvisko zīmju nozīmi un mācīsimies tās izgatavot no dabīgiem materiāliem  “Pavasara latvisko zīmju darbnīcā” (vad. Ieva Legzda). Izzināsim ko ēda, kā šūpoles pušķoja, kā olas krāsoja un ripināja.

Pavasara Saulgriežus krāsainākus radīs Jūrmalas Mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde “Apaļš kā pūpols”. Izstādi var apskatīt 19.03. – 24.03.

Ieeja bez maksas.

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais raksts“Maxima” paziņo, kur top jauns veikals ārpus Rīgas, bet tas vēl nav viss
Nākamais rakstsBrīvdienās un nākamnedēļ gaidāma laika maiņa – prognozes 7 dienām